Lille kinkimisel on heaks abiliseks fantaasia

Lille valikul võiks eelkõige arvestada saaja iseloomu ja eelistusi, rangeid piiranguid või ettekirjutusi kingi valijale aga ei ole.

Oü Rikets lillepoe müüja

Krista Käpp
ütles, et lähtuda tuleks inimese enda soovist. "Pidulikuks võib teha enda jaoks ükskõik mis lille. Mõni nopib kraavipervelt kelluka - ja sõber on sillas,"? rääkis Krista. "Iga inimene on omaette kunstik."?

"Eks see ole tunnete mäng - kinkija ise tunneb, millise taimega inimese kokku viib,"? ütles Krista. "Vahel aitab valida ka värvieelistus. Mõned inimesed teavad aga kindlasti, et ei soovi näiteks nelki või kallat."?

Oü Ixora VT lillekeskuses ametis olev

Janika Rumberg
ütles, et inimesed on oma valikus nüüd juba märksa vabamad. "Erinevate lillede tähendus oli vanast ajast külge jäänud, kui oli vähe lilli valida,"? arvas ta. "Lill on lill ja tema pole süüdi, et teda millegagi seostatakse."? Näiteks pronkssõduri sündmuste aegu olla aga inimesed hoopis rohkem nelki küsinud.

Krista nentis, et kõige rohkem ostetakse ikka roose. "Roosiga ei pane kunagi bambusesse - kui ei tea, mida inimene eelistab, siis selle võtab igaüks vastu,"? ütles ta. Roosi tullakse ka Pärnu Suurejõe Selveris asuvasse poodi kõige tihedamini küsima, kui aga müüjad teisigi lilli näitavad, mõtleb nii mõnigi ümber.

"Ka väljapanekus on meil esikohal niinimetatud grand prix lill,"? ütles Krista ja osutas pikkadele tumepunastele roosidele. "Eriti ostavad seda noormehed, punase roosiga saab patud andeks ja see sobib ka armastuse avaldamiseks."?

Müüjate endi lemmik on rohekas-roosa roosisort. Talv läbi osteti väga palju ka kollakat ja erksamat värvi roose, nüüd on see aga üle läinud. "Inimene tahab kogu aeg midagi uut, ühe lille ostmisest tüdinetakse kiiresti,"? lausus Krista.

Sooti on eelistus erinev

Kuigi müüjad väidavad, et kõik lilled sobivad kõigiks puhkudeks, tunnistab samuti Rikets lillepoes töötav

Ulvi Tõns
, et meessoost töökaaslasele ta punast roosi sellegipoolest kinkima ei läheks. "Siiski on inimesi, kes seda teevad, ja meie ei saa neid ometi keelata,"? ütles ta.

Janika sõnas, et mees- ja naistöökaaslasele kinkides peaks kimp kindlasti olema erinev. "Meestele reeglina madalaid ja ümaraid kimpe ei kingita. Pigem kõrgeid, jõulisi ning vastavalt sellele ka jõulisemates värvides kimpe,"? rääkis ta.

Naistele kingitavad kimbud on veidi leplikumad. "Võib teha nii ümarkimpe kui eri kõrgusega kimpe,"? selgitas Janika. "üldiselt on need õrnemad, kuid palju oleneb inimese natuurist."?

Erinevates kollektiivides töötanud tudeng

Triin Visnapuu
lausus, et meestele lilli kinkides võiks tavapärasest veidi rohkem kujutlusvõimet kasutada. "Ma arvan, et paljudel meestel on lilledest üsna ükskõik, aga kui juba kingitakse, siis võiks olla originaalne,"? nentis ta. Ise on ta meeskolleegile kinkinud näiteks linnupeakujulise õiega streliitsia. Naisele lille valides rõhuks ta originaalsusele, kinkides näiteks nelgi asemel päevalille - nii, et inimene sellest rõõmu tunneks.

Rikets lillepoe kollektiiv leiab, et mehed on lilli ostes julgemad, vaadates näiteks erksamaid kollaseid toone. Naised on seevastu ettevaatlikumad. "Nad on sageli kinni vanades arvamistes, et eri lilledel ja värvidel on tähendused,"? lisas Ulvi Tõns.

Arvestada tuleks saajaga

Triin märkis, et kinkimisel on oluline see, et lilled tuleksid südamest. "Kõige hullemad on lõpetamised ja juubelid, kui kõik toovad üksiku õie ning pärast on kodus üks valge ja kolm punast roosi, üks roosa kobarnelk, üks iiris ja nii edasi."? Sellisel juhul peab ta paremaks kambaga kokku leppida ning üheskoos suurem korralik kimp teha.

Janika soovitab rohkem lilli saavale inimesele kimpu mitte kinkida. "See kaob teiste lillede sisse ära ning tehtud tööst on kahju,"? ütles ta. "Mõttekam on sel juhul kimp hiljem üle anda või koju viia."?

Krista Käpp rääkis, et inimesed on ka uuele väga vastuvõtlikud. Praegused trendililled eelkõige Põhjamaades on tema sõnul eri värvides liiliad, nelgid ja kallad. Populaarsed on ka aasalilled, eriti linnainimeste seas.

Matusedki värvilisemaks

Ka matuste puhul peab Krista eestlast ajaga kaasas käivaks. "Ei ole nii, et talvel ostetakse ainult valget ja suvel roosat. Valitakse erinevaid värve, sekka ka liiliat ja nelki,"? lisas Krista.

Matuselilledest rääkides toob ta välja ka erinevad võimalused lintidega varieerimiseks. "Praegu propageerime siin rohelise lindi või lisandi kasutamist, mis on Euroopas moodne,"? sõnas ta. "Inimene on ju looduse osa, miks mitte rohelise lindiga minna. Mõne oma tuttavagi puhul ei kujuta ette, et lähen teda ära saatma ja panen kimbule musta lindi."?

Janika soovitab matusekimbule või -pärjale alati ka mõne värvilise õie lisada. "Valgete lillede kuhi võib muutuda väga nukraks, eriti veel talvel valge lume peal,"? lisas ta.

Pulmakimp olgu omanäoline

Janika Rumberg tõi välja, et pruutidel võiks lilli valides olla rohkem fantaasiat ja oma algatust. "Kõigil pole muidugi lõputuid võimalusi, omanäolisus ei pruugi aga palju maksta,"? rääkis ta. "Ei tasuks lõigata ajakirjadest pilte välja, iga inimene on ju omamoodi ja oma natuuriga."?

Vahel käib kombe kohaselt peigmees kimpu tellimas, sel juhul püüab lilleseadja pruudi kohta ikka uurida, mis talle meeldib või sobida võiks. Janika soovitab igal juhul värve kasutada, valge jääb kleidi kõrval väga kahvatuks.

Osale arutelus

 • Maris Kuuda

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara