EESTI - Päris ehtsat Metsamoori oled näinud?

Selles, et Võrumaa oma maastikult ja olemuselt üsna ligilähedane maapealse paradiisiga on, pole kahtlustki. Ka see on kindel, et soovijad leiavad siit tahtmise korral palju erinevaid looduskauneid paiku ning turismiga tegelevaid ettevõtteid, kus peatuda. Kui aga peaks tekkima tahtmine kogeda midagi tõeliselt romantilist ning näha süütult ilusat ja rikkumata loodust, siis tasub üles otsida Metsamoori Perepark, mille ümbruses asetsev floora ja fauna oma puutumatute põlismetsade ning salapärast rahu ning vaikust õhkuvate metsajärvedega tõelist naudingut pakub.

Metsamoori Perepargis saab kogeda ja näha kõike seda, mida linnaelu ei võimalda ning uudistamist, avastamist ja tegevust jätkub nii noortele kui vanadele. Vastu võtab teid kelmikate lokkide ja kõige lahkemate silmadega naisterahvas - tema ongi Metsamoor, kes võimaldab sul jõuda sellistesse kohtadesse, kus sa kunagi varem käinud ei ole ning näha palju ennenägematut. Tema viib sind tutvuma mesilastega, kaanidega, ravimtaimedega, avastusi täis metsaradadega. Saad Nukumamma juures nukkude valmistamist õppida ning tunnetusrajal enda keha tundma õppida. Registreerides end Metsamoori naistelaagrisse või miks mitte ka meestelaagrisse, külastad mitmeid huvitavaid kohti ja seejuures saad palju teada ravimtaimedest ning loitsudest, boonusena vabaned paarist lisakilost ja koged lõõgastavat naeruteraapiat - nautides seda kõike meeldiva seltskonnaga. Ka pisipõnnidele on looduse uurimisrada, kus läbi mängu omandavad lapsed erinevaid toredaid ja vajalikke teadmisi. Kuna tänapäeva elutempo on kiire ja elukeskkond stressirohke, siis Metsamoor õpetab looduskeskkonnas harjutusi jõu kogumiseks ja emotsionaalseks laadimiseks, oma keha ja koha piiritlemiseks.

Võimalusi tegutsemiseks on Metsamoori juures palju - tuleb vaid enesele sobiv pakett välja valida ja end ära registreerida. Garanteeritud on see, et enda jaoks huvitavat leiab igaüks. Ja kui pole aega, et seal mitu päeva puhata, siis saab ka niisama Metsamoori saladuslikku parki külla minna, ümbrust uudistada, lõõgastuda ja loodust nautida.

Kuna sellesarnast naturaalsust kohtab tänapäeval aina vähem ja pigem ollakse harjunud urbaniseerunud ümbrusega, on Metsamoori juures tunne nagu oleks sattunud mõnda salapärasesse ja kaunisse muinasjuttu või saja aasta tagusesse aega. Ja miks ka mitte kõike seda uskuda, sest mulle väitis Metsamoor kavalal ilmel, et tema õuepeal elavad head haldjad, kes ühest salakõrvast teise sõbralt sõnumit sõbrale edasi viivad. Mina igatahes jäin uskuma, sest nii mõnigi jutt sai seeläbi sirgeks räägitud.

Põhjusel, et Metsamoori Perepark asub sügaval Lõuna-Eesti kuplite vahel, ei tundugi selle ülesleidmine ehk esmapilgul lihtsana, aga kui tahtmist ja pealehakkamist on, jõuab sihtpunkti kindlasti kohale. Teelt eksimise korral ei juhtu muud, kui et võib sattuda vahepalana mõnusasse looduserüppe, mis täis põnevaid hääli ja põlismetsadest tingitud müstikat. Kui nüüd tekkis mõte oma äraplaanitud puhkusesse väikesed muudatused sisse viia ning Metsamoori juurest läbi põigata, siis võiks oma tulekust telefoniteel varem märku anda, sest kõigis Metsamoori Perepargi taludes elavad inimesed oma igapäevast elu ning vajavad enne külaliste vastuvõtmist veidi ettevalmistusaega.

Mis muud, kui paki kott ja pane vaim müstilise elamuse kogemiseks valmis!

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara