Professionaalne guugeldaja Klara

Klara on rõõmsameelne, igati vastutulelik ning asjalik 25-aastane juhatuse assistent SL Õhtulehes. Lisaks igapäevasele tööle jaksab ta õhtuti ka ülikoolis õppimas käia. Tema peamised tööülesanded on peatoimetaja ja juhatuse esimehe assisteerimine, kõnedele vastamine, kirjavahetus, dokumendihaldus, broneeringute tegemine, bürootarvete tellimine, külaliste vastuvõtmine ja info leidmine ning töötlemine - oma sõnul on ta professionaalne guugeldaja ehk nuhk.

Tegelikult on Klaral tööülesandeid rohkemgi, üles said loetud vaid ametijuhendis ära märgitud punktid. On ju kõigile teada, et sekretär peab iga asjaga hakkama saama. Klara räägibki, et mõnikord tuleb teha ka kurja ja tõsist nägu, kuid teinekord tuleb osata kuulata ja lohutada. Kuulama ei pea mitte ainult muresid, vaid ka pahaste helistajate riidlemist. Mõnele inimesele ei meeldi, kui tema lemmikpoliitikust midagi negatiivset kirjutatakse ning leiab siis, et kõge selle eest on sekretär vastutav. Mõnikord juhtub, et helistaja sõnakasutus on väga ründav ja labane. Selle peale ütleb Klara, et on suutnud endale juba piisavalt paksu naha kasvatada ja ei võta kõike enam nii palju südamesse kui algusaegadel.

Esitasin Klarale ka mõned küsimused:

Kui palju sekretar.ee portaalist sulle tööalaselt abi on ja mida portaal sulle andnud on?

 Tööalaselt olen sealt üsna palju abi saanud, nt seadusandluse ja bürootöö osas. Kõike ametikirjade näidistest kuni ilunippideni välja.


Mis tunne oleks olla ühel hetkel ilma ühegi töökohustuseta?

Ilma töökohustusteta tunneksin end alguses kindlasti ebamugavalt, ei oskaks ootamatult süllesadanud vaba ajaga midagi peale hakata. Olen ju harjunud päevast päeva tegelema mitme erineva asjaga korraga, käsitlema suurt hulka informatsiooni ja jääma objektiivseks keset toimetuse emotsionaalset sebimist-sagimist. Tavaline asi on, kui ühe kõrva ääres on telefon, teise kõrvaga kuulan, mida kolleeg räägib ja samal ajal kirjutan meili.


Mil moel sul on õnnestunud kodu ja eraelu tööga ühitada?

Töö- ja pereelu on alati probleemideta sujunud, ei ole kunagi juhtunud, et üks jääks teisele jalgu. Töö probleeme võin kodus kurta küll, aga ma ei ole lasknud sellel harjumuseks saada. Eebaprofessionaalne oleks tööpingeid lähedaste ja kallite inimeste peal välja elada ning koduseid muresid tööle kaasa võtta.


Mida pead enda jaoks suurimaks kordaminekuks?

Minu jaoks on suurim kordaminek see, et teen üsna pingelist tööd naeratus näol ning tunnen sellest rõõmu.


Kuidas sulle puhata meeldib?

Puhkan kõige paremini, kui saan rahulikult tegeleda oma lemmiktegevustega ning ei pea kusagile kiirustama. Armastan lugeda raamatuid, vaadata filme ning suvel loomulikult palju vabas õhus viibida. Spontaansus on minu puhkuseveetmise võtmesõna. Loomulikult meeldib mulle vahetevahel ka lõunani magada.


Kuidas sa ennast vaimses ja füüsilises mõttes vormis hoiad?

Vaimses mõttes aitab tasakaalu säilitada asjadele õige hinnangu andmine ja süstematiseerimine. Seejärel otsustamine, kui palju ressursse teatud tegevustele kulutada. Füüsiliselt hoian end vormis ujumisega ning käin palju jalgsi. Liftile eelistan treppe. Kuna käin töö kõrval ka ülikoolis, siis ei jää just palju aega hobideks ja treeninguteks aga ainuüksi hea enesetunde pärast tasub trennis käia.


Mida tulevikult ootad?

Tulevikult tasub oodata vaid parimat, kuid selleks peab ka vaeva nägema. Loodan edukalt ülikooli lõpetada, võib-olla edasi õppida või hoopis pere... Kes teab, väga pikki plaane ei tee, on vaid sihid.


Milline hetk päevast sulle kõige enam meeldib?

Mulle meeldivad hommikud, sest siis on hea ja reibas tunne - uus algus. Teen kohvi ja loen uudiseid ning koostan eelseisva päeva tegemiste nimekirja, misjärel on turvalisem sukelduda mõnusasse igapäevarutiini.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara