Raadio Pilt

Kui ühel hetkel saab uudistest, hittidest või raadiodiskori mõttetust lobast villand, siis keeravad paljud raadio sagedusele 88,8. Sel sagedusel on Radio Mania, omade seas ka Pildiraadio, sest jaama hing on Margus Pilt.

Tegemist on ainulaadse jaamaga Eesti raadiomaastikul: kogu eeter püsib vaid ühe mehe entusiasmil ja muusikavalik on mainstreamist kaugel. Marguse soov maailma parandada, lokkava nõmeduse üle sõnu valimata irvitada ja kaaskodanikke kuulekusele kutsuda on teada. Ta on tihedalt seotud ka Rock Cafe tegemistega.

Keset kibedat tööaega oli Pilt nõus mulle vastama, miks ja kuidas ta seda kõike teeb


Mis sind sunnib tegema seda, mida sa igal hommikul teed? Edevus, raha?

Peale raadiojaama V6 peiesid lubasin kõigile, kes olid kokku tulnud, et Eesti ei jää ilma rokiraadiota. Ma olen lihtsalt sõna pidanud.

Muidugi tahaksin ka ise, et Eestis oleks vähemalt üks normaalse muusikavalikuga raadiojaam ja kommertssaast ei teeks piiramatult oma võidukäiku.


Kes sa siis elukutselt õigupoolest oled? Raadiotegelase elukutset ju olemas ei ole?

Minu elu on alates 1981. aastal keskkoolipingist lahkudes olnud seotud raadioga ( siis oli see Eesti Raadio Tehniline Keskus), kus sujuvalt sai hakatud saateid tegema ja vabakutselise ajakirjanikuna leiba teenima. Koolist sain kaasa inglise keele ja muud eriharidust mul ei olegi.

Sul on elus olnud aegu (nagu ka praegu), mil sa oled oma firmas juht, alluv, sekretär, personalijuht, koristaja jne. Kuidas sulle selline roll meeldib?

Kui sa teed ikkagi eelkõige seda, mis on sulle hingelähedane, siis ei ole seal mingit vahet, et viid ülemusena ka prügikoti prügikasti.


Kuidas, eelmisest küsimusest lähtuvalt, sa suhtud juhiabidesse-sekrtäridesse?

Vahel kipuvad kohustused üle pea kasvama ja siis oleks hädasti sellist inimest vaja, kes osa koormusest enda peale võtaks ja kes kogu olukorrast täpset ülevaadet omaks. Bioloogilist telefonivastajat ma heaks ei kiida. Ka siis mitte, kui tal on 2,5-meetrised jalad.


Taluksid sa mõtet, et töötad naisülemuse alluvuses?

Kui ta on hea spetsialist omal kohal, siis pole mingeid probleeme. Kui aga tegemist on rikka ärimehe poolt oma naisele mänguasjaks loodud firmaga, siis vabandage väga...


Milline on hea kolleeg?

Eelkõige hea tiimitöötaja, abivalmis, usaldusväärne, lojaalne, endast kõike andev , jne. Seda nimekirja võiks veel jätkata aga neist vast piisab.


Milline hetk päevast sulle kõige rohkem meeldib?

Selline hetk, kui mõni inimene sulle lihtsalt naeratab.

Kuidas sa ennast laed?

Kuna teen just seda tööd, mis mulle tõeliselt meeldib, siis polegi see vajadus end laadida vast eriti suur. Kuid kui selleks vajadus tekib, siis selleks on lähemad sõbrad ja paar sportlikku harrastust.

Mida sina, kolme lapse isa, arvad väitest, et karjäär ja emadus ei käi kokku?

 Inimesed on erinevad ja mingit üldistamist antud juhul ei saa ega tohigi olla. Mõni saab kõigega hakkama ka karjääri kõrvalt, mõni aga ei tule toime ka koduperenaisena koos koduabilistega.


Mis sa arvad end tegevat nii umbes 20 aasta pärast, kiigud kodus kiiktoolis või liigud susside sahinal ikka raadioeetris ringi?

Vaevalt et ma kinnisvaraga või rapsikasvatusega tegelema hakkan ja ilmselt jään ma alati seotuks muusikaga, kuid ma keeldun põhimõtteliselt tegemast mingeid kaugeleulatuvaid plaane.

Elu tuleb elada täiega ja mitte susse sahistades!

PS Mul pole susse kunagi olnud ega ka saa olema.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara