Vali telefon oma vajaduste järgi!

Mobiilipoes tabab paljusid sisseastujaid ilmselt suur nõutus. Pikad riiulitäied telefone, erinevad väljanägemised, erinevad omadused"» Milline oleks see kõige parem?

ühest vastust sellele küsimusele ei olegi, sest niipalju kui inimesi, on ka erinevaid soove ja nõudmisi oma telefonile. Otsustades ainult välimuse põhjal võib tabada pettumus, kui edev disainitelefon soovitud tegevusi ei toeta, kalleima tippmudeli soetaja võib aga riskida asjatu üleinvesteeringuga, sest telefoni paljusid funktsioone ta lihtsalt ei kasuta.

Seepärast tasuks enne poodiminekut teha endale selgeks, mille jaoks on telefoni vaja. Kas soovite ainult helistada või vajate siiski ka lisateenuseid. Kuna mobiil on ka väga isiklik asi ja igal pool kaasas, tuleb kindlasti läbi mõelda ka välimusse puutuvad asjad: milline mudel mahub mugavamalt kotti või taskusse, kui oluline on telefoni disain. Valiku lihtsustamiseks püüdsime ära kirjeldada algkooliõpilase, tudengi, pereema ja ärinaise tüüpilised ootused mobiiltelefonile ning esitame mõned näidissoovitused telefoni ostuks.

Algkooli lapsele
telefoni soetamisel on kindlasti vaja arvestada, et neile meeldib telefoni juures kaamera olemasolu, samuti muusika kuulamise ja mängudega aja veetmise võimalus. Populaarne on ka üksteisele MMS-i saatmine. Lisaks tahavad lapsed olla väljapaistvad ja seetõttu ihaldatakse just hea väljanägemisega telefoni. Samas aga ei soovi ema-isa ilmselt lapsele ostetava telefoni eest väga palju maksta, kuna laste käes ju asjadega ikka üht-teist juhtub. Mõistliku tasakaalu vanemate ja laste ootuste vahel pakuvad alljärgnevad telefonid:

Samsung SGH-M300

- väike, käepärane, toetab WAP teenuste kasutamist, MMS-i saatmist ja telefonis on ka VGA kaamera. Hinnaklass 1690 krooni.

SonyEricsson W200

- tuntud Sony Walkmani meediamängimise headuses. Telefonis on MP3 muusika kuulamise võimalus ja MP3-sid on võimalik salvestada mälukaardile, toetab WAP teenuste kasutamist, MMS-i saatmist, on olemas VGA kaamera. Jääb hinnaklassi 1990 krooni.

Nokia 2760
on klapiga telefon toetab MP3 helinaid, WAP teenuste kasutamist, MMS-i saatmist, FM raadio kuulamise võimalust, on VGA kaamera. Hinnaklass ca 1790 krooni.

(NB! Lastele, aga ka endale telefoni ostes tasub kindlasti jälgida sooduspakkumisi, mis võivad hindu oluliselt alla tuua. Koolialguse ja -lõpu kampaaniad, jõulumüügid, naistepäevapakkumised - telefoniostu pisut pikemalt ette plaanides või ka silmajäänud ootamatut sooduspakkumist kasutades võite säästa hulga raha. Lihtne tõde, aga ka lihtsaid tõdesid tasub aegajalt meelde tuletada.).

Tudengitele
on ehk olulisimaks kriteeriumiks suhtlemine, kuid vähem oluline ei ole ka telefoni väljanägemine ja muusika kuulamise võimalus. Ehkki me kõik teame, et loengu ajal tuleks tegelda loengu kuulamisega, on sama hästi teada ka see, et mõnikord on "¦ no lihtsalt ON vaja samal ajal sõpradega ühenduses olla. Auväärset õppejõudu aga kah segada ei taha ning nii on oluline omada telefoni, millega saab kasutada näiteks MSN Messengeri, et suhelda msn-is ka siis, kui käepärast ei ole internetiühendusega arvutit.

Seda arvestades sobivad tudengile järgmised telefonid:

SonyEricsson Walkman W200

- odav ja lihtne telefon hinnaklassis 1990 krooni - ning

W610i

, mis on hinnaklassilt kallim (ca 3990 krooni), kuid liugklapiga (nägus ja mugav!), 2Mpix kaameraga, MP3 mängijaga, WAP teenuste toega. Mõlemad toetavad MSNi.

Nokia telefonidest sobiksid

Nokia 5200
ja
Nokia 5300
, mis mõlemad on liugklapiga, toetavad mälukaardi kasutamist(muusika laadimiseks), MSN Messengeri, MP3-de kuulamist, FM raadio kuulamise võimalust, WAP teenuseid, MMS sõnumeid. Nokia 5200-l on VGA kaamera ja Nokia 5300-l 1,3 Mpix kaamera. Nokia 5200 jääb hinnaklassi 2190 krooni ja Nokia 5300 hinnaklassi 2790 krooni

Pere-emadele
on vast kõige olulisem olla alati kättesaadav ja ühenduses kõikide pereliikmetega. Loomulikult ei saa alahinnata ka telefoni välimust, kuna tuleb ju ka pereasjade ajamisel käia rahvarohketes kohtades ning oluline on ka enda hea enesetunne ilusast asjast. Samuti oleks hea jäädvustada meeldejäävaid hetki fotodena, aga fotoaparaati ei ole alati ju käepärast. Ka on mugav kasutada kalendri võimalusi, et tähtsad tegemised ja sündmused igapäevaaskeldustes meelest ei läheks.

Mõned soovitused telefoni mudelitest, mis võimaldavad jäädvustada ka hea kvaliteediga pilte ja sisaldavad kalendri märkmete tegemise võimalust:

SonyEricsson K810i

on 3,2 Mpix auto fokuseerimse võimalusega kaamera telefon, mis lisaks toetab ka WAP teenuseid, 3G andmesidet, MMS sõnumeid, E-posti kasutamist, muusika kuulamist(MP3). Jääb hinnaklassi 4990 krooni

SonyEricsson K550

i on 2,0 Mpix fokuseerimise võimalusega kaamera telefon, toetab WAP teenuste kasutamist, MMS sõnumeid, E-posti kasutamist, ei puudu ka muusika kuulamise võimalus. Jääb hinnaklassi 2990 krooni.

Nokia 3110 Classic
on 1,3 Mpix kaameraga telefon, toetab WAP teenuste kasutamist, MMS sõnumeid, E-posti kasutamist, muusika kuulamist(MP3). Jääb hinnaklassi 2290 krooni

Ärinaistele
on vast väga oluline olla pidevalt kursis sündmuste käiguga, et teha kiireid äriotsuseid n.ö jooksu pealt. Selleks võiks telefonis olla E-posti kasutamise võimalus, et oma kirjadele kiiresti reageerida, interneti kasutamine, et olla kursis ärimaailma uudistega ning meilile saadetud dokumentide kiire ülevaatamise võimalus. Sobilikud telefonid on selleks nn. nutitelefonid.

Nokia E65

nutitelefon võimaldab 3G andmeside võrgus olles saata ja vastu võtta E-maile, avab e-mailiga saadetud dokumente(word,exel,pdf), võimaldab kasutada EMO teenuseid, tavapärase interneti kasutamise võimalus, voogesitus videokõnede tegemiseks, piisavalt suure mälumahuga talletamaks olulisi kontakte, dokumente, e-maile. Jääb hinnaklassi 6490 krooni

Nokia N76 nutitelefon on lisaks Nokia E65 toodud võimalustele klapiga ja hea väljanägemisega. Toetab kõike seda, mida Nokia E65. Jääb hinnaklassi 6990 krooni.

Loomulikult on siinne jaotus ja vajaduste loetelu sama üldine nagu loetelud ja jaotused ikka. Loodetavasti leiab aga igaüks siit mõne juhtlõnga, mis edasisel iseseisval valikutegemisel ja otsustamisel abiks on.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara