Ka arvuti vajab hooldust

Allikas: www.bcs.eeMa ei saa printida!Mul jooksis arvuti kokku!Jube aeglane!Mul pole täna ühtegi meili tulnud, meilid vist jälle ei liigu!

Miks ta nii teeb!

See on tuttav jutukatke ilmselt igast kontorist. Õnneseened need, kellel on probleemide lahendaja kohe võtta, arvutipoiss nokitseb siinsamas või haarad telefoni, lased spetsialisti läbi telefoni oma arvutisse ja ainult imestad, mis nõidust ta sinu masinaga teeb. Veidi kehvemas seisus on need, kes peavad ise pusima. Loodetavasti on neid üha vähem ja vähem.

Kumma kasuks otsustada kui ühtäkki taipad, et ise parandamine polegi kõige nutikam idee?

Marko Kõiv, BCS Infra ASi müügijuht
oli nõus ühe head ja teise vead lagedale tooma.

Kas valida oma arvutipargi hooldajaks IT firma või vabakutseline arvutipoiss?

Ennekõiku sõltub see firma suurusest ja spetsiifikast. Kui firma on väike, a"™la 5 arvutikasutajat, siis on tõenäoliselt mõttekas palgata üks patsiga arvutipoiss, kes oskab printeril tahma vahetada ning saab ka lihtsamate programmide paigaldamisega hakkama. Kui aga kasutajaid on juba rohkem kui ühel käel sõrmi või kasutusel server, siis tasuks juba tõsiselt kaaluda IT hoolduse pakkumisele spetsialiseerunud firma palkamist.

Millised on kõige suuremad eelised IT firmal tavalise hooldaja ees?

Olles sõlminud lepingu IT firmaga, tekib kliendil ka õigustatud ootus ning IT firmal kohustus teenuse pakkumiseks lubatud parameetrite alusel. Spetsialiseerunud firmal on olemas spetsialistide meeskond, kes on juba aastaid pakkunud seda teenust ning omab ka tegelikkuses kompetentsi erinevate IT teenuste pakkumiseks.

Olles sõlminud lepingu, ei ole kliendi kontaktiks enam ainult üks inimene, vaid tegelikkuses töötab kogu IT firma meeskond selle nimel, et võimalikult kiiresti lahendada kõik kliendi võimalikud IT-alased probleemid. Samas ei tohiks ka unustada, et üksiku IT poisi know-how ei saa iial olla ligilähedane terve ettevõtte kogemustepagasiga. Kui vabakutseline arvutipoiss reageerib probleemidele, siis nt. BCS on enda teenuse ülesehitanud sellisena, et enamik probleemidest lahendatakse enne kui nad tegelikkuses hakkavad kliendi IT süsteemide tööd häirima. Selleks on kasutusele võetud monitooringusüsteemid, mis jälgivad erinevate IT süsteemide tööd reaalajas. Loomulikult dokumenteeritakse IT firma poolt kõik kliendi IT süsteemides tehtavad tööd nii, et kliendil on igal ajahetkel täielik ülevaade enda IT süsteemist.

Milliseid miinuseid sa oskaksid välja tuua?

Palgates vabakutselise arvutipoisi, on suurem võimalus personaalse suhtlemise osas. Ehk siis kui firma kasutab patsiga poisi teenuseid, võib talle probleemide tekkimisel ka hilisõhtul või suisa nädalavahetusel helistada. Samas aga peab arvestama, et vabakutseline arvutipoiss ei pruugi alati 100 %-liselt kättesaadav olla. Olgu selle põhjuseks siis kas loengutel olek, sõbra sünnipäev või eelmise päeva hilja lõppenud peost tulenev tervisekahjustus. Olles usaldanud kogu ettevõtte IT-infrastruktuuri toimimise ühe "sõbra" õlule ei saa te kunagi olla kindlad, et teie sõber juba ülehomme pole seotud põhitööga, kus ta enam teid kõrvalt abistada ei saa.

Kui palju umbes maksab IT teenuse sisseostmine?

See, palju IT hooldusteenus firmale maksma võiks minna, sõltub ühest küljest arvutikasutajate arvust, kuid isegi rohkem sellest, milliseid teenuseid IT firma pakkuma peaks. Väga üldistades võib öelda, et väikefirma kuutasu algab umbes 2000 kroonist kuus.

Millisele firmale sobib emb-kumb lahendus?

Kui firma on väike ja ärikriitilisi rakendusi ei kasutata ning tegelikkuses pole vahet, kas vajalik töö saab tehtud täna või võib selle ka homseks lükata, siis tõenäoliselt piisab ka vabakutselisest arvutipoisist. Kui aga firmas töötab rohkem kui 5 arvutikasutajat ning kui IT mittetöötamine põhjustab reaalset majanduslikku kahju, tuleks kindlasti kasutada IT firma teenuseid.

Kui firma omanik teeb kiire kalkulatsiooni, võttes arvesse vabakutselise arvutipoisi palga, sotsiaalmaksu ning võimaluse et ka patsiga poiss võib haigeks jääda või vajalikul hetkel lihtsalt kättesaamatuks osutuda, on tegelikult igal juhul mõttekam palgata professionaalne IT firma.

Osale arutelus

 • Riina Aume

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara