Sünnipäevatamisest

Mina tunnen sünnipäeva saabudes tunnet, et tahaks suikuda talveunne. Pea hakkab valutama ainuüksi mõttest, mida jälle süüa teha või osta. Ei meeldi mulle see tähtpäev. Eriti tööl, kus sünnipäevalapse ülesandeks ei ole enamasti midagi muud, kui olla toidutooja ja pärast peo lõppu nõudepesija.

Samas on kindlasti kollektiive, kus seda tähtpäeva hoopis muul moel tähistatakse.

Näiteks

Aire
räägib, et esialgu olid nende sünnipäevad just sellised, sünnipäevalaps lõikus, hakkis, kattis ja koristas. Sekretär lidus mööda linna, otsis kingitust ja lilli ning püüdis tähtpäevalisele abiks olla, teised käisid peoruumi ukse vahelt piilumas, et kas torti juba saab. Nii jäigi sünnipäev tööl vähemalt kahele inimesele meelde nagu õudusunenägu.

Paar aastat tagasi hakkasid nad mõtlema, kuidas seda muuta - kas jätta sünnipäevade tähistamine tööjuures üldse ära, sest igaühel on sel päeval koduski tegemisi, või korraldada kõik kuidagi meeldivamaks. Alustuseks lepiti kokku, et sünnipäevalaps ise ei pea tegema mitte midagi, tema tuleb kohale, viskab jala üle põlve ja tunneb mõnu! Tema peo organiseerivad need kaks kolleegi, kellel on enne ja pärast teda sünnipäevad. Kingitusi tehakse ainult juubelite puhul ja lilli tuuakse ainult naiskolleegidele. Raha sünnipäeva pidamiseks kogutakse kõikidelt töötajatelt võrdselt, olenemata sellest, kas ta sel päeval kohal on või mitte, ja summa on alati samasugune. See rahasumma piir sunnib teinekord ka leiutama väga huvitavaid sööke-jooke, kuigi kaheaastane kogemus ütleb, et kiluleib on alati kõva sõna :)

Meie oleme siiamaani hakkama saanud 500 krooniga, kingiraha peale selle. Tavaliselt lepitakse sünnipäevalapsega kokku, millal talle meeldiks oma sünnipäeva pidada. Meil on olnud nii sünnipäevahommikuid, -lõunaid, kui -õhtuid ja vastavalt ka laud kaetud. Kui sünnipäevalaps heaks arvab, siis võib ta ka omalt poolt midagi kaasa tuua, aga see on juba puhtalt tema enda otsustada.

Kooli lõpetamise, lapseootele jäämise või töökoha vahetuse puhul, samuti sünnipäevadeks oleme ikka raamatuid kinkinud, vahest ka humoorikaid, aga mitte kunagi ilukirjandust. Ja kaardi sinna juurde teeme ise.

Ka

Eleni
kontoris tehakse sünnipäevalapsele pidu. Kohe hommikul antakse üle õnnitlused ja kallistused. Neil on väike kollektiiv, ainult 9 inimest.Töökaaslased korjavad raha ning ostavad selle eest lilled, tordi-koogi ja muud toidukraami laua peale. Sünnipäevalapsele kaetakse uhke laud. Suvel või isegi sügisel, kui ilmad ilusad, peavad nad tavaliselt sünnipäevi väljas - grillivad, söövad salateid ja kohvitavad.

Marina
saadab tavaliselt tööpäeva alguses töötaja e-mailile õnnitluskaardi. Neil on oma florist, kes tellimuse peale toob lilleseaded kontorisse, mitte traditsioonilised lillekimbud, vaid lilleseaded lauale. Pidulikuma meeleolu loomiseks on puhkeruumis sünnipäeval lipukesed ja õhupallid, et kohe hommikul kõik töötajad näeksid, et kellegil on sünnipäev. Juubelite puhul saavad sünnipäevalapsed preemiat ja külalisi kostitatakse nii soolase kui ka magusa tordiga.

Hoopis isevärki pidu tehti

Ave

kontoris siis, kui nende firma tähistas 10. sünnipäeva.Tegu oli üsna suure üritusega.Selle tarvis üüriti Linnateatri Kammersaal. Esinema kutsuti superstaari Raimondo ja söögi eest hoolitses cateringi firma.

Pärast kahetunnist vastuvõttu olid kõik külalised kutsutud etendust vaatama, mis Ave sõnul osutus super- lahedaks. Ave räägib, et töötajate sünnipäevi tähistavad nad ikka ka, siis kostitab sünnipäevalaps kõiki.

Vilja
firma kingib töötaja juubeli puhul lillekimbu, kaardi ja väärikasse ikka jõudmisel ka rahalise meelespidamise. Lillekimbu annab direktor juubilarile üle kohe hommikul koos tänu- ja tunnustussõnadega ja Viljal on tavaks õnnitluskaardi pealt ette lugeda (omaloominguline) luuletus nagu näiteks see:

On tore kui vahetevahelsüdamesoovid ka täituvad.On tore kui vahetevahelsüdametuled taas läituvad...sest muude tuledekumas ja valgusesme üha tuleme,

leides eest alguse.

Kui ka saaksime seda,mida nii väga tahamevõi lubaksime kõike sedamida võime ja tahame,on õnn siiski ses vähesesmida vajameja selles, et see vähene

ei kahane.

Et sünnipäevalapsel elu väga kerge poleks, siis põimib Vilja päeva sisse üllatusi nagu näiteks sellised nippidega küsimused: Millises olukorras on võimalik et 2+2=5 ? Vastus: Kui ei osata arvutada. Küsimus: Mida teha, et mutid enam aias ei kaevaks? Vastus: Võtta nendelt labidad ära jmt. Vilja sõnul on põhiline, et koos saaks tubli kõhutäie naerda. Sünnipäevalaps pakub õnnitlejatele kommi täitsa oma tahtmise järgi ja omal valikul ning toob reedel tordi, sest töönädala lõpetamine toimub siis alati tordisöömise ja kohviga.

Sellised toredad traditsioonid on Vilja firmas.

Soovin teile kõigile, et saaksite oma peol olla külalised.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara