Mida arvavad naiste edust ja kodutöödest mehed?

Naistest oleme käesoleval nädalal juba omajagu kirjutanud. Oleme lahanud soorollide eripärasid ning nendega kohanemist tänapäeva kiirelt muutuvas maailmas ja oleme ka tublide naiste tegemistest-toimetamistest kirjutanud. Soorollide artiklis kajastasime spetsialisti seisukohta sellest, kuidas naised üha edukamalt tööturul karjääri teevad, nüüd võtsime nõuks esitada viiele mehele kolm lihtsat küsimust, et teada saada, mida nemad sellest kõigest arvavad.

Meile olid nõus vastama 31-aastane müügijuht Mario, 24-aastane IT-spetsialist Risto, 28-aastane ökonimist Märt, 25-aastane telekommunikatsiooni alal töötav Indrek ning 52-aastane väikest perefirmat pidav Ants.

Mida arvad sellest, et naised tööturul karjääri teevad ja teinekord meestest edukamaks osutuvad?

Mario

: "üldjuhul - andku minna. Peaasi, et oma naine edukam ei oleks."

Risto

: "Aga palun. Las teevad, siis näevad, kui raskelt raha tuleb."

Märt

: "Iseenesest ei ole see midagi erilist. Eesti on juba suhteliselt kapitalistlik riik ning töötasu sõltub ikka tugevasti töötulemustest, mitte onupoja ametikohast. Loodetavasti saavad ettevõtted sellest ka üha rohkem ja rohkem aru."Indrek: "Suhtun hästi. Edukus ei olene soost vaid inimesest."

Ants
: "Eks aeg muutub ja meie peame muutuma koos ajaga. Tänapäeval on uksed tööturul valla kõigile. Loomulikult - kui mina oleksin lihttööline ja minu proua mõnes asutuses tähtis tegelane, siis käiks ehk pisut ego pihta küll."

Kuidas suhtud sellesse, kui naine sinust rohkem raha teenib?

Mario:

"Ei suhtu eriti hästi, kehviku tunne kipuks sel juhul peale tulema. Püksid peavad ikka mehe jalas olema."

Risto:

"Ma tahaksin näha naist, kes minuga samal alal töötades minust rohkem teenib. Samas on väga hea, kui saan naise raha raisata - muidu on ju vastupidi tavaliselt."

Märt:

"üldiselt ei meeldi see ka, kui mõni mees rohkem teenib ... kadedus on eestlasele omane. Aga tõsiselt - tõenäoliselt poleks see mingi erilise suhtumise aluseks. Tean mitmeid naisi, kes minust oluliselt rohkem teenivad, kuid vaadates nende vastutusvaldkonda ja tulemuslikkust ning tööle pühendumist, ei näe eriliseks suhtumiseks põhjust."

Indrek

: "Tuginedes oma kogemusele, väidan, et naine peaks selleks, et mehest rohkem raha teenida, kõvasti ületunde tegema."

Ants:
"Selles küsimuses olen ehk veidi iganenud arusaamaga, aga meesterahvas võiks ikka naisest rohkem teenida, sest siis saab mees end mehena tunda"

Mida arvad kodutööde võrdsest jaotamisest? Kas teed kodutöid meeleldi või arvad, et see peaks siiski naiste pärusmaaks jääma?

Mario:

"Arvan, et iga kingsepp jäägu oma liistude juurde. Kodutööd on naiste kapsamaa."

Risto

: "On naiste tööd ja on meeste tööd. Naistel on jõudu vähem - las teevad kergemaid asju. Mees viib prügiämbri välja, toob keldrist kartuleid ja tassib poekotti, naine peseb pesu ning nõusid. Ja üldiselt on üsna paljudel meestel allergia triikraua ja pesuloputusvahendite vastu."

Märt:

"Pooldan koduste tegemiste jaotamist olenemata sellest, kes ja kui palju tööl käib. Iseasi on laiskusega, olen lihtsalt loomupoolest laisk, aga laisa mehe töölepanek on hoopis teine teema kui põhimõtteliselt mittetöötajaga tegeleda."

Indrek

: "Koduseid töid üldisemas mõttes teen meeleldi. Neid töid, mis õue jäävad, teen ise hea meelega, aga tubastes toimetustes võiks naine tegutseda."

Ants

: "Koristada nagu hea meelega ei tahaks, aga köögis süüa teha võin küll. Eks see kodutööde jaotamine on pigem kokkuleppeline. Samas oleks loogiline, et kui mees teeb remonditöid, siis naine mässab tolmulapiga, aga jällegi kokkuleppe küsimus - oleneb, kelle jalas püksid on. Kuna meie peres on tööga hõivatud mõlemad pooled, siis on kodutööde jaotumine aastate jooksul iseenesest välja kujunenud. Mu abikaasa armastab selle kohta öelda, et me panustame mõlemad ühise eesmärgi nimel."

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara