Himalaya

Mõni aeg tagasi ilmus lehesabas lugu kaasaegsetest kosmeetikumidest. Anti teada, et üsna suur osa noorendavatest ja valgustpeegeldavatest kreemidest võivad omada sootuks vastupididst mõju. Nende "olemise aeg"? on olnud niivõrd lühike, et tegelikke mõjusid hinnata on raske.

üha enam räägime allergiast, keemiast toidus ja kõiges selles, mis meid ümbritseb. Paljud püüavad neid "heaoluühiskonna hüvesid"? võimalikult vähe tarbida. üks võimalus selleks on looduskosmeetika.

"Looduskosmeetika"? ja looduskosmeetika

Sageli näeme poodides silti looduskosmeetika - ilusate taimepiltidega pakend või näiteks kiri "lisatud nisuidiektrakt"? tekitavad väärarusaama, et kasutame midagi paremat kui pesuehtsat "kodukeemiat"?.Kuidas vahet teha?

Jälgige pakendilt koostisaineid ja toimeaineid. Kui toode koosneb ainult keemiliste ühendite ridadest, siis on asi selge, tegemist EI OLE looduskosmeetikaga. Kui leiate toimeainetes vaid ladinakeelsed taime- ja mineraalide nimed, võite kindlad olla, et tegemist on looduskosmeetikaga, kus naturaalsete ainete protsent on küllaltki kõrge.

Himalaya

Eesti jaekaubandusse on müügile jõudnud maailmas ülimalt populaarne looduslik kosmeetikasari Himalaya, mis põhineb iidsel India ajurveda ravimissüsteemil. Ajurvedat ehk elu teadust on kasutatud juba 5000 aastat - tegemist on tõenäoliselt maailma vanima meditsiinivormiga. Eriliseks teeb Himalaya tootesarja see, et kõik TOIMEAINED on 100% looduslikud: pärinevad taimedest, taimeekstraktidest ja mineraalidest. See tähendab, et ükski toimeaine ei ole tehislikult laboratooriumites loodud. Iga Himalaya toote väljatöötamiseks kulub spetsiaalsetes laborites kuni 10 aastat. Himalaya laboratooriumites töötab ligi 100 doktorikraadiga arsti eri valdkondadest. Himalaya tooted on mõeldud kogu perele; lisaks naistele mõeldud näo, keha ja juuksehooldusvahenditele on saadaval sobivaid tooteid ka meestele, beebide on loodud eraldi tootesari. Samuti valmistab Himalya toidulisanditest ravimeid.

Mis on ajurveda?

Ajurveda tähendab otseses tõlkes eluteadust. Tervise seisukohast on ajurveda iidne meditsiinisüsteem. Me kõik oleme ju kuulnud Hiina meditsiinist - peamiselt tuleb ette pilt nõelravist või akupunktuurist. Ajurveda on nii öelda India versioon sellest - hõlmates samamoodi erinevaid raviaspekte (akupunktuuri, looduslikke ning puhtaid taimi, mineraale ja õlisid, massaaži, paastumist jne), kui ka laiemalt teadmisi igapäevasest tervislikust ja looduslähedasest elust. Ajurveda on osa Veda kultuurist, mis kätkeb endas iidseid saladusi loodusest, inimestest, elust ja tervisest, mida jälgides on kindlasti võimalik oma ellu tuua uus kvaliteet.

India tooted põhjamaa inimesele?

Seda küsimust tasub vaadata laiemalt. Kas see mõtteviis sobib mulle? Kui soovime elada kooskõlas loodusega, hoides ennast, oma tervist ja oma lähedasi, siis ei tohiks tekkida küsimustki. Nn "india ravimtaimed"? on sageli sarnased meie omadele - näiteks küüslauk, palderjan, õun, porgand, kurk - need kõik on meilgi levinud. Teine lähenemine asjale on pragmaatilisem - palju sööme ja tarbime me puhtaid Eesti tooteid? Eks ole kartulgi ju hoopis Ameerika mandrilt sisse toodud... Kui me räägime puhastest looduslikest toodetest ei mängi nende päritolumaa rolli.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara