Elamine kogu raha eest

Mõned meie seast on oma väheste eluaastate jooksul jõudnud juba paljude asjadega hakkama saada. Nad rändavad mööda maailma ringi, läbivad edukalt eluülikooli ning terve nende elu on igas mõttes kirju. Sellistel inimestel on kunagi hiljem, kauges tulevikus, hea istuda pehmes kiiktoolis, jalas soojad sokid ning heldinult, kerge muie suul, tagasi mõelda minevikule ja seikadele, mis kindlasti sajaprotsendiliselt meenutamist väärt on. üheks selliseks inimeseks on müügiassistendi ametikohal töötav Meelike Eenpuu-Villup.

Räägi oma haridusteest, erialavalikust, töökogemustest. Miks oled just sellised valikud oma elus teinud?

Olen nimelt "isehakanud tallinlane" ja keskkoolis käisin hoopis Järva-Jaanis. Mu vennad ja vanemad elavad seal siiamaani. Peale keskkooli lõppu täitsin oma ammuse unistuse ja tulin pealinna ning asusin õppima Tallinna Tehnikaülikoolis rõivatootmise erialal. Peale põhjalikku kaalumist vahetasin kooli ja hakkasin õppima rõivaala ressursikorraldust. See eriala on praegu rohkem südamelähedane, pealegi oli see minu tööga rohkem seotud. Enne praegust töökohta olin müügisekretär, alates eelmisest nädalast olen Oü Balti Juhtimiskonverentside müügiassistent. Varasemad töökogemused on seinast seina - olen olnud nii õmbleja-praktikant, modell kunstiõpilastele, ettekandja USA tüdrukutelaagris kui ka andmetöötleja kullerfirmas. Kõik töökohad on mulle oluliseks õppetunniks olnud ja kindlasti ei kahetse ma ühtegi senist valikut. Olen püüdnud lähtuda põhimõttest, et iga kogemus on kogemus, ka negatiivne kogemus.

Millised on tulevikuplaanid ja tööalased eesmärgid?

 Et olen oma praeguses töökohas nii vähe olnud, siis on hetkel käsil veel sisseelamisperiood. Aga olen kindel, et mul läheb hästi - siin on palju tööd ja toredad kolleegid, mulle meeldib meie avatud kontor ja selle asukoht. ühesõnaga - on olemas kõik eeldused, et igal hommikul hea meelega tööle tulla ja anda oma panus suure meeskonna edukaks toimimiseks. Minu töisteks eesmärkideks on saavutada teatud professionaalne tase, olla mingil alal spetsialist ja ühtlasi kindlustada sellega ka enda materiaalsed soovid. Samuti tahan saavutada teatud tuntuse kirjutajana - praegu teen artiklite kirjutamisega kaastööd ja see on meeldiv vaheldus igapäevatööle. Kunagi, mitte just väga kauges tulevikus, tahaksin kirjutada ka oma raamatu... Kindlasti plaanin kunagi ka edasi õppida, kaalukausil on kaks valikut - psühholoogia ja turundus. Tunduvad küll täiesti erinevad valdkonnad, kuid samas on nad väga palju omavahel seotud.


Su elu on väga kirju olnud, räägi, mis selle kirjuks on teinud!

Olen püüdnud tegeleda ja osa võtta peaaegu kõikidest asjadest, mis huvi on pakkunud. Olen vabatahtlik Reservpäästerühmas, olen liige Kaitseliidus, isiklik elu on samamoodi üsna kirju olnud. Püüan olla ja elada nii, et iseendaga vastuollu ei läheks.


Armastad palju reisida, mida huvitavat oma reisidel kogenud oled?

Reisimine on tõesti juba lapsena minu suur unistus olnud, sel ajal sai suurtest välisriikidest vaid unistada... Millest minu suur vajadus näha võõraid maid tekkinud on, ei teagi. Võibolla see, et olen päris kesk-Eesti väikesest alevikust. Aga võibolla olengi ma selline tüüp, kes tahab aegajalt nö "ära käia". Praegu avastan Euroopat, suvel sai enda jaoks leitud Horvaatia, Sloveenia, Budapest, Varssavi, Praha. Püüangi hetkel välja mõelda, kuhu järgmisel aastal minna, et saaksin reisid varakult soodsama hinnaga ära broneerida.

Meelejäävaid hetki on olnud väga palju ja tihti on nad olulised vaid minule. Olen läinud USA-sse suveks tööle ja seejuures inglise keelt praktiliselt oskamata... Olen avastanud, kui ilus on Varssavi ja seal peaaegu igat hoonet pildistanud... Olen kõndinud mööda Horvaatia väikelinnade tänavaid ja nautinud tänavakaupmeeste tähelepanu... Tegelikult on igal reisil sellised hetki, millele pärast mõeldes tekib hea tunne. Praegu eelistan sellised tüüpilisi turismireise - tahan lennata lennukiga ja ööbida hotellis. Kunagi hiljem tahaks aga rohkem ekstreemsusi kogeda :). Selleks pean ma omale kindlasti sellise reisikaaslase leidma, kellega võib kasvõi luurele minna.


Millega Sulle vabal ajal tegeleda meeldib?

Vaba aega on kõigil liiga vähe, eks? :) üks, milleks aga alati tuleb aega leida, on sõpradega kokkusaamised. Korraldame sõbrannadega aegajalt selliseid tüdrukute õhtuid, kus saame kokku kellegi kodus ja jutustame viimase aja uudiseid. Kui viimasest koosviibimisest liiga kaua aega möödas on, tekivad kõigil süümepiinad, et pole aega leidnud. Veel meeldib mulle lugeda, joonistada, kinos käia. Ja üldsegi ei salga, et tihti võib mind nädalavahetusel kuskil kaubanduskeskuses Å?oppamas kohata. Spordiga ma suurt ei tegele, praegu on ujumine põhiline. Et mulle väljas olev ilm praegu kohe üldse ei meeldi, eelistan rohkem tubaseid tegevusi. Samuti kutsun endale tihti külalisi külla.


Millised on Su plaanid peatselt algavaks talveks?

Talv ei ole kindlasti minu lemmikaastaaeg, olen selles suhtes täiesti ebatüüpiline eestlane. Lapsena meeldis mulle küll suusatada, aga selle tegevuse suutis ebameeldivaks teha keskkoolis kehalise õpetaja. Soojas kodus õhtul rohelist teed juues unistan tihti soojadest maadest, kuhu kangesti minna tahaks - pingerea eesotsas on Egiptus, India, Türgi. Aga selle talve kõige suurem oodatavam sündmus (lisaks jõuludele muidugi) on minu jaoks asjaolu, et minu venna pere suureneb - saan esimest korda tädiks. Ja seda veel kaksikutele!

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara