Oluline info auto kättesaamisel ja kasutamisel

AUTO KÄTTE SAAMINE

 

 • Auto kättesaamiseks esitada: kas broneeringu kinnitus või ettemakstud voucher ning pass ja kehtivad juhiload.
 • Lugege leping läbi! Iga allakirjutatud leping on siduv - ka juhul, kui te ei ole seda läbi lugenud või sellest aru saanud. Seega ei tohi mingil juhul alla kirjutada teile tundmatus keeles lepingule. Kontrollige lepingus sisalduvaid kindlustusi. Lepingut sõlmides on alati võimalik võtta lisaks kindlustusi, mis broneeringus ei pruugi kohustuslikult olla. Tasub üle küsida ka kindlustustingimused (näiteks Eestis katab kindlustus esiklaasi vigastused 100%, Austrias on see aga 100% kliendi kanda).
 • Autot kätte saades tuleks see hoolikalt üle vaadata ning vigastuste (ka kriimustuste) avastamisel (kui need pole märgitud) nõuda nende rendilepingule kandmist, vastasel juhul võite jääda süüdi ka vigastuste eest, mis autol juba enne olid.
 • Õnnetusjuhtumi, rendiauto kahjustuse, inimvigastuse, rendisõiduki ärandamise või selle osade varguse korral on rentija koheselt kohustatud teavitama juhtunust politseid (kirjalik tõend kindlustuse jaoks) ning rendifirmat (suurematel rendifirmadel on selleks igas riigis 24-tunni hädaabinumber). Lisaks peab rentnik esitama rendileandjale seletuskirja 24 tunni jooksul. Rendisõiduki ärandamise korral on rentnik kohustatud rendifirmale esitama sõiduki võtmed ning autoga seotud dokumendid ja raadio eemaldatava esipaneeli.
 • KINDLUSTUSED

 • Ostes avarii- ja varguskindlustuse, kahaneb teie omavastus auto täismaksumuselt umbkaudu 3500-20000 kroonini. Omavastutuse summa on erinevatel rendifirmadel ning riigiti erinev.
 • Kohustuslikud kindlustused (sisalduvad reeglina hinnas): Avariikindlustus (Collision Damage Waiver - CDW) katab auto remontimisele tehtavad kulutused, asendusauto ja administreerimisele tehtavad kulud. Varguskindlustus (Theft Protection - TP) katab kahjud auto varguse korral või varguskatsel autole tekitatud kahju.
 • Vabatahtlikud lisakindlustused: Super CDW ja Super TP on mõeldud omavastutuse vähendamiseks miinimumini. Superkindlustuse ostmine on võimalik paljudes riikides, kuid mitte igal pool. Seepärast küsige seda võimalust rendiagendilt, kes teie rendilepingu vormistab. Reisijakindlustus (Pesonal Accident Insurance - PAI). Kindlustus laieneb peale autojuhi ka kõigile reisijatele. Lisaks elukindlustusele tasub PAI avarii korral ka arstiabi. Super PAI tingimused on sarnased PAI-kindlustusega, kuid kindlustuskate on suurem ning lisaks reisijatele on kindlustatud ka pagas. Pagasikindlustus (Personal Effect Protection - PEP). USA-s katab kolmandatele osapooltele tekitatud kahju ALI ehk Additional Liablity Insurance, mille kindlustuskate on kuni miljon dollarit.
 • AUTO TAGASTAMINE

 • Kui auto tagastatakse rohkem kui tund pärast lepingu (või ööpäeva) lõppu, lisandub renditasule automaatselt veel ühe päeva tasu. Juhul, kui auto on renditud nädalalõpu või muu eriti soodsa hinnaga, võib selle varem tagastamine teha aga asja hoopis kallimaks.
 • Auto tuleb tagastada täispaagiga (kui lepingus pole teisiti kokku lepitud = ettemakstud paagitäis), vastasel juhul nõutakse sisse puuduoleva kütuse maksumus ning tankimise teenustasu.
 • Hea kui rendi lõpp on kirjalikult fikseeritud, rendileping ja tankimise tshekid on soovitav alles hoida.
 • Trahvid: kaotatud autovõtmete, dokumentide või purunenud rehvi/velje eest tuleb rentijal tasuda trahv. Lisaks tuleb rentijal tasuda ka rendiperioodi jooksul saadud parkimistrahvid.
 • Ilma lisakindlustusteta renditud sõiduki või selle osade vigastuste, ka tulekahju ja klaaside purunemise või varguse korral kannab rentija - ka siis, kui ta pole süüdlane - täielikku materiaalset vastutust. Autokummidele kindlustuskate ei laiene.

  Osale arutelus

  • Evelin Org

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

  Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

  Viljandi Pärimusmuusika Ait

  Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

  Küsitlus

  Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

  • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
   28%
   28%
  • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
   17%
   17%
  • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
   10%
   10%
  • Suvepäevi ei peeta
   45%
   45%

  Valdkonna tööpakkumised

  Uudised

  Teabevara