sekretar.ee sõidab. Kohtumine majaga.

Oma supermaasturist räägib sekretar.ee tegevjuht Airiin Saarso

Kui kaua sa oled autojuht olnud?

Sain autojuhiload kätte juba nädal enne 18ndat sünnipäeva, kuid kehtima hakkasid need just täisealiseks saamisel. Sõitsin isa autoga alla aasta ja siis jäid load sahtlisse oma aega ootama. Uuesti läks neid vaja pea kümme aastat hiljem. Mäletan esimest sõitu peale pikka vahet. Hakkasin Pärnust Tallinna poole sõitma, tee oli kahesuunaline ja ühtäkki tuli mulle vastu sõiduk, mis laiutas mõlemal teepoolel. Keegi oli järelhaagisega oma maja otsustanud transportida. Kohtumine "majaga"? võttis ikka põlve värisema, aga vaatamata sellele, olen siiani roolis istunud.

Mis auto sul on?

Täna on mul automaakäiguga Ford Maverick.

Miks just see mark ja mudel?

Minu esimene auto oli Ford, teine ja kolmas ka Fordi erinevad mudelid. Kuna ma ise autode asjatundja ja parandaja ei ole, siis on lihtsam ühe teenindusega asju ajada. Viimased autod on olnud nelikveolised maasturid. Ma elan linnast väljas ja minu kodutee võib olla sügisel ning kevadel pehme ja porine. Talvel võib nii juhtuda, et lumekoristaja ei jõua meie hoovini. Sellisel juhul annab võimsam ja kõrgem auto võimaluse ikka (kuiva jalaga) koju jõuda.

On su autol hellitusnimi?

Auto on minu jaoks rohkem vajalik tarbeasi, ei ole teda pereliikmeks hellitusnimega võtnud. Vahest peaks selle mõtlema, sest ilma autota ei kujuta oma elu enam ette.

Mis on su auto head ja vead?

Tore on see, et autos on päikseprillide hoidja, lastel tagaistmel mõlemal oma joogitopsi alus. Kahju, et sellel mudelil ei ole esiakna soojendust, üldiselt on see Fordide suur eelis. Siis ei pea talvel pidevalt sõidu ajal varrukaga akent puhtaks nühkima.

Kas ja kuidas sa oma autot hoiad ja hellitad?

Natukene liiga vähe, pidevalt olen stressis, et ei jõua pesulasse ja istmetaskutesse koguneb palju kommipabereid. Selle olen juba küll selgeks saanud, et erinevatel aastaaegadel tahab auto erinevaid aknapesuvedelikke. Tegelikult püüan ikka korralik omanik olla. Kuna minu auto nurrub sõidu ajal pisut kõvema häälega, siis mõnikord sõbrannad peale mõningast sõitmist hakkavad arvama, et miski ikka koliseb ja müriseb liiga palju, midagi on katki. Olen isegi korra selle peale teenindusse tormanud. Viga ei olnud sel korral midagi, eks hooldusmehed muhelesid mõnuga minu ähmisoleku peale.

Milliseid autosid on sul veel olnud?

Ford Escort, Ford Mondeo, Ford Focus, Mazda Tribute ja nüüd siis Ford Maverick.

Milliseks autojuhiks sa ennast pead?

Püüan olla tähelepanelik ja võimalusel viisakas jalakäijate suhtes. Aga ega see muidugi alati õnnestu, eks on ikka juhtunud, et ei pane tähele valgusfooris noole värvi ja stardid valel ajal, korra olen uuel keerulisel ristmikul ka vastasuuna vööndisse pööranud. Õnneks on need äpardused kenasti lõppenud.

Milline on olnud sinu kõige suurem väljakutse autoroolis?

Viimastest aegadest tuleb meelde üks udune ja vihmane õhtupoolik. Sõitsime perega koju, "Suurupi sirge"? on hea teekattega lõik enne koduteele pööramist. Sellel päeval sõitsin tänu udule pisut aeglasemlt, vastutulev auto vilgutas tuledega. Esimene arvamine oli, et kiirust mõõdetekse. Kuna sõitsin niigi nõutust aeglasemalt ei pannud seda vilgutamist eriti tähele ja siis... hüppas mõne meetri kaugusel auto ninast üle tee viieliikmeline põdrakari, õnneks jõudsin pidurdada. Imetlesime võimsate loomade liikumist. Esimene ehmatus tegi seest õõnsaks ja jalad pehmeks, ei suutnud jalga pidurilt kohe ära võtta. Siis nägime teeääres veel kahte põtra, kes ootasid oma korda tee ületamiseks. Neil oli ka täielik õigus seda teha, sest peaagu samas kohas oli hoiatav liiklusmärk "?Ettevaatust põder"?.

Saime veelkord meie metsade uhkeimate elanike graatsilist liikumist imetleda. Seda kohtumist ei saa unustada, kus ilu ja oht nii lähedal teineteisele olid.

Osale arutelus

 • Piret Birk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara