sekretar.ee sõidab. Minu esimene lumi

Räägib Sekretar.ee reklaamijuht Evelin Org.

Kui kaua sa oled autojuht olnud?

Load on 7 aastat juba, sõitnud olen alla aasta. Kuna peale lubade saamist pole praktikat üldse olnud, ei olnud uus algus just lihtne.

Mis auto sul on? See on pigem mängu- kui pärisauto. Ametlikult Smart Roadster - mõõtudelt hästi pisikene, hingelt suur, minule paras.

Miks just see mark ja mudel?

Oma päris esimese auto valik on tõenäoliselt alati keeruline. Sul ei ole palju kogemust, sa otsid midagi just sulle sobivat ja sa ei tea päris täpselt, mis see olema peaks. Mina otsisin midagi väikest ja erilist, mille ma ka leidsin. Kriteeriumid, millest ma loobuda ei suutnud, olid istmesoojendus ja automaatkäigukast. Kõiges muus olin üsna paindlik.

On su autol hellitusnimi?

Ei ole, ent erinevaid tundeid tekitab ta kindlasti kõigis. On asju ja inimesi, mis kas meeldivad või mitte, selle autoga on samuti. On neid, kes sõidavad mulle vastu ja naerma hakkavad, on neid, kes pildistavad, on neid, kes autot piimapakiga viskavad, on neid, kes räägivad, kui ohtlik nii väike auto on ja on ka neid, kes tulevad juurde ja küsivad, kust sellist autot osta saab.

Mis on su auto head ja vead?

Nagu ka enne mainisin, on üks olulisemaid plusse automaatkäigukast ja istmesoojendus, millest ma Eesti kliimas ei oleks tõenäoliselt nõus loobuma. Väga suureks plussiks on nende väheste ilusate suveilmade jaoks loodud nupp, millele vajutades katust peale ja uuesti maha saab. Ökonoomsus on oluline - bensiinipaak on tal tavapärasest väiksem ja seda põhjusel, et ka bensiinikulu on mõnevõrra väiksem. Kindlasti ka keskmisest pisemad kabariidid - parkida ja manööverdada on kordades mugavam, kõik on käe-jala juures. Sõitsin näiteks olude sunnil paar nädalat tagasi elukaaslase autoga - selline tunne oli, et käsipidur on auto teises otsas! Väiksus on kindlasti ka miinuseks - peale minu, mu trennikoti ja ühe kaassõitja autosse kedagi ega midagi rohkem ei mahuta. Istmeid on ainult kaks. Kuna Smart`e Eestis veel väga palju ringi ei sõida, saab tõenäoliselt ka varuosade tellimine mõnusaks peavaluks. Samuti on kummid laiemad ja madalamad, kui keskmisel sõidukil, mis teeb rehvivahetuse kulukamaks - nii ajalises kui kupüürilises mõttes. Kõige ebamugavam minu jaoks on tõenäoliselt käsipesu - tavapesula ei ole näidustatud, tuleb kalli raha eest käsipesulas käia või siis ise pesta.

Kas ja kuidas sa oma autot hoiad ja hellitad?

Puhtus on mulle hästi oluline, selle auto juures ka hästi keeruline, eriti talvel. Peab leidma valge aja, kellegi hea inimese hoovi, mida võib märjaks ja Å?ampooniseks teha ning vooliku veega. Alati ei ole see lihtne. Garaaž oleks ka tore, ent sellist võimalust mul hetkel ei ole. Mul on näiteks Välja tänava korrusmajas mõned toredad naabrid - kui "valele"? kohale pargid, on sul antenn ära murtud või auto piimaga üle valatud. Väikesed hommikused üllatused!

Milliseid autosid on sul veel olnud?

See on päris esimene. Õppesõiduauto oli küll Mazda, veel olen roolinud Toyota Corollat ja Chrysleri PT Cruiserit. Autos veedetud tundide osas võidab minu auto neid kindlasti täna juba.

Milliseks autojuhiks sa ennast pead?

Ma olen kohutav orienteeruja roolis. Võibolla ma olen liiga rutakas. Kui reisidel võin ma kõikvõimalikud kõrvaltänavad nipsust üles leida, siis tundmatus kohas autoroolis olles sõidan ma õigest tänavaotsast vähemalt kaks korda mööda. Aga muidu olen ma viisakas ja teeb heameelt, kui ka minu vastu ollakse.

Milline on olnud sinu kõige suurem väljakutse autoroolis?

Teisel sõidupäeval oma uue ja esimese autoga sõites tagurdas üks taksojuht parklas autole tagant sisse. Riivamine oli väike ja kõik kulud kaeti, ent teise päeva kohta oli seda kõike liiga palju. Lisaks oli süüdi olnud taksojuht karjuvalt ebaviisakas ja nõustus oma süüd tunnistama alles pärast politsei kohale tulekut. Peale seda panin suurest ehmatusest rohelise lehe välja ja loodan, et tulevikus kõik taksojuhid eemale hoiavad. Kindlasti oli see üks hea kogemus, ent arvan, et suurimad väljakutsed on veel ees. Näiteks talv ja libedasõit. Eelmisel nädalal oli ka esimene lumi - nii minu jaoks autoroolis, kui ka minu auto jaoks (pildil). Iga päev midagi uut!

                                               

Osale arutelus

 • Evelin Org

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara