Talve - Triinu

Paljud inimesed, kes pole ise sekretäritööga kokku puutunud, ei kujutagi endale ette, kui erinev kõnealune amet erinevates töökohtades olla võib. Samamoodi nagu ettevõtted ja nende tegevusvaldkonnad üksteisest erinevad, on ka sekretäritöö isesugustes organisatsioonides alati veidi teistsugune. Oma praegusest tööst ja sellest, mille poolest see tema eelmisest ametist erineb, räägib Rae vallakantselei sekretär Triin Veeborn.

Rääkige oma õpingutest ja erialavalikust

Ma olin juba algkoolis enda jaoks erialavaliku selgeks teinud. Olin veendunud, et minust saab sekretär. Seda tänu emale, kes on seda ametit pidanud. Lapsepõlves ja kooli ajal sattusin aeg-ajalt ema töö juurde ja seal olles ikka lapseliku uudishimuga jälgisin, mis ta seal teeb. Küll tulid tähtsad inimesed direktori vastuvõtule, küll kuulasin, kuidas ema telefoniga räägib ja kuidas on dokumendid kaustadesse seatud.

Eriti köitsid mind tänapäevase nimetusega isikufailid ehk perfokaardid. Vanasti olid need kartongist, äärtes olid augud ning nendesse aukudesse pandi erinevat värvi "markerid" (plastmassist ca 1 cm pikad jupid). Iga värv tähendas erinevat asja - nt: punane, et on keskharidus, kollane, et on kõrgharidus jne.

Ise asusin õppima 1997. aastal tollasesse Tallinna Kergetööstustehnikumi müügisekretäri erialale. Õpingud kestsid 2,5 aastat. Aastal 2003 asusin uuesti õppima samasse tehnikumi. Tehnikum andis enda kooli lõpetanutele võimaluse 1,5 aastaga omandada rakenduslik kõrgharidus juhiabi erialal. Kuna Tallinna Kergetööstustehnikum sulges vahepeal asjaajamise osakonna, siis viimase poolaasta käisin ja kooli lõpetasin juba Tallinna Majanduskoolis


Olete töötanud raadiojaamas ja nüüd olete vallakantselei sekretär - kaks täiesti erinevat valdkonda. Millest selline otsus?

Sekretärina olen töötanud nüüd juba pea 8 aastat. Esimene töökoht oligi rokkmuusikat mängivas raadiojaamas nimega Raadio V6. Olin ise tol ajal sellist muusikat kuulav, äsja tehnikumi lõpetanud noor ning läbi konkursi raadiosse tööle saamine oli minu jaoks vägev. Kõik eelmised töökohad enne Rae Vallavalitsusse ametisse asumist olid erasektoris, kus sekretäritöö on hoopis midagi muud, kui avalikus sektoris. Erasektoris töötades aga oli dokumentatsiooniga väga vähe tööd.

Näiteks ei ole ju asjaajamiskord ja dokumentide loetelu erasektoris mitte kohustuslikud vaid soovituslikud. Kuid nagu ikka, mis ei ole kohustuslik, seda erasektor pahatihti ei tee. üks põhjuseid on loomulikult ka see, et erasektoris ei teki registreerimist vajavaid dokumente sedavõrd nagu avalikus sektoris. Avaliku sektorisse tulin ma 1,5 aastat tagasi just seepärast, et rakendada koolist saadud teadmisi seoses dokumentide menetlusega.

Kuidas näevad välja vallasekretäri igapäevased tööülesanded?

Minu põhiline töö on dokumentide registreerimine, suunamine täitjatele, jagamine, vallavalitsuse üldtelefonile vastamine, üldise e-postiaadressi haldamine, kodanikega vahetu suhtlemine. Muuks, süvenemist vajavaks tööks, ei jäägi absoluutselt aega.

Millised on tööalased tulevikuplaanid, on mingisuguseid sihte silmade ees?

 Enne Rae Vallavalitsusse tööle asumist oli mul küll plaan end sedavõrd arendada ja töökogemust koguda, et asuda ametisse juhi parema käena. Kuid mu praegune ametipost on palju kogemusi ja pinget pakkuv, kohati ka tappev, nii ma tunnen, et ma saan end veel tükk aega siin töötades kasulikuna tunda ja praktilisi teadmisi koguda. Seega ei pea ma praegu suuri ja ilusaid tulevikuplaane.


Millised hobid Teil on, mida tööväliselt teha armastate?

Mul ei ole erilisi ega hämmastust tekkivaid hobisid, ekstreemsustest hea meelega üldse hoidun . Kuna olen saare pealt pärit ja suviti lapsepõlves palju maal vanaema juures olnud, siis veekogud ja mets tõmbavad mind. Mulle meeldib käia jalutamas, kala püüdmas igal aastaajal ja ka metsas sügiseti seeni korjamas, kuigi seeni ma ise üldse ei söö.

Samas kulub enamus mu töövälisest ajast siiski sõpradega lävimisele. Hindan väga vahetut suhtlemist.


Milline näeks välja üks unistuste päev?

Kui rääkida tööpäevast, siis unistuste päev praegusel töökohal töötades oleks see, et tööpäeva lõpuks oleks laud paberitest ja post-it-idest puhas, kõik vajalikud telefonikõned peetud ja hinge ei jääks kripeldama ükski poolik töö.


Kuidas olete meelestatud peatselt algava talve suhtes? Millised on talveplaanid?

Ma olen nn talveiinimene ja naudin väga külma aega. Muidugi ootan, et lund ja miinuskraade tuleks sel talvel rohkem kui märga ja porist aega. Peaasi, et ilmataat aasta lõpus maa valge vaibaga kataks! Sel talvel on plaan üle mitme hea aasta välismaale sõbranna juurde põigata ja jaanuarikuus on tulemas meie keskkoolilennu talvekokkutulek, mida ka väga ootan.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara