Sekretärist turundusassistendiks

Mulle tundub, et on kahte tüüpi sekretäre: ühed on need, kes justkui oleksidki sellele elualale sündinud - nad alustavad oma töökarjääri sekretärina ja lõpetavad selle samas ametis. Sellised inimesed tunnevad sekretäritööst täit rõõmu, neile meeldib, mida nad teevad, nad leiavad oma töös üha uusi väljundeid ning arendavad end antud valdkonnas aina edasi. Teist tüüpi inimestele on sekretäriamet heaks hüppelauaks mõnele muule ametialale. Sekretäritöö annab head baasteadmised ning ülevaate ettevõtte toimimisest, aitab erinevaid töövaldkondi kõrvalt näha ning seeläbi teha otsuseid, mis tulevikus köita võiks ning millises suunas edasi liikuda. üheks selliseks "teist tüüpi" endiseks sekretäriks on praegusel hetkel turundusvaldkonnas töötav

Kaidi Juhkam

.

Millest lähtuvalt Kaidi oma otsused on teinud ning mil moel oma praegusele erialale jõudnud, seda üritasimegi välja selgitada.

Räägi oma haridusteest ja erialavalikust, miks sellised valikud tegid?

Peale keskkooli lõppu läksin õppima Tallinna Kergetööstustehnikumi, kus omandasin juhiabi eriala. See otsus tuli tegelikult küllaltki spontaanselt, kuna ma ei teadnud siis veel ise ka täpselt, mida oma eluga peale tahan hakata.Tagantjärele mõeldes olen selle otsusega aga väga rahul. Sekretäri amet on selline multifunktsionaalne - saab tegeleda niivõrd erinevate asjadega ning ükskõik, mis ametikohal ma ka tulevikus ei töötaks, sekretäri tööd tehes omandatust on alati kasu - ikka on vaja ju erinevaid dokumente koostada jmt.

Hetkel õpin Tallinna Majanduskoolis kolmandal kursusel turundust. Olen seisukohal, et inimene õpib kogu elu ning sellest lähtuvalt otsustasin uuesti koolitee jalge alla võtta ja mulle huvipakkuvat ala õppima minna.

Kus ja kellena töötanud oled?

Kohe peale Kergetööstustehnikumi lõpetamist läksin tööle A-Selver AS-i, kus olin lühikest aega ostujuhi abi. Kuna aga põhiliseks tööülesandeks oli tootehindade sisestamine laoprogrammi, siis tundus see töö mulle natuke liiga üksluisena.Järgmiseks töökohaks sai mulle Tallinna Majanduskooli täiskasvanute koolituskeskus, kus ma töötasin sekretärina ligi 3 aastat. Võib julgelt öelda, et see töökoht kujundas minust inimese, kes ma praegu olen. Seal töötades sain juurde palju enesekindlust ning arenesin kõvasti erialaselt, kõike koolis õpitut sain ka praktikas rakendada. Aga nagu ikka, ei ole inimene kunagi rahul sellega, mis tal on - nii tundsin ka mina, et sooviksin veel midagi uut õppida/omandada. Pean ennast pigem humanitaaralade inimeseks (raamatupidajat ei saaks minust küll kunagi) ning sellepärast otsustasin asuda töö kõrvalt Tallinna Majanduskooli turundust õppima. Turundus tundus mulle äärmiselt huvitav ning loominguline ala.Teise kursuse lõpus otsustasin suunduda erasektorisse ja asusin tööle Eesti Tarbijateühistute Keskühistusse sekretärina, hetkel töötan samas firmas, kuid hoopis turundusassistendina.

Kuidas sattusid praegusele töökohale ja miks ametit vahetada otsustasid?

Sekretärina sain ma Eesti Tarbijateühistute Keskühistus töötada vaid mõned kuud, kui avanes võimalus jätkata sama ettevõtte turundusosakonnas assistendina. Olen selle võimaluse eest kohutavalt tänulik, sest koolis mingit eriala õppida ja samal ajal reaalselt sellel alal ka töötada, on väga kasulik. Kuigi ka turunduses tuleb vahetevahel tegeleda selliste mitte väga loominguliste asjadega nagu arvete koostamine jne, on see siiski väga huvitav ja mitmekülgne valdkond. Turundusosakonnas töötades kinnistub üha enam arvamus, et olen valinud õige eriala.

Kui turundusassistendi- ja sekretäriametit võrrelda, siis mille poolest nad kõige enam erinevad ja mis neis kõige keerulisemat on?

Kõige suurem erinevus on kindlasti see, et turunduses tegelen kindla valdkonna asjadega. Sekretär peab aga teadma kõigest, mis majas toimub - tema on ju see inimene, kes suhtleb esimesena nii ettevõttesse helistanud inimeste kui ka külalistega. Kui temalt midagi küsitakse, peab ta oskama vastata. Võiks öelda, et sekretär on firma süda. Lisaks on erinevuseks ka see, et sekretäri ametis ei olnud enamasti selliseid töid, millel oleks mingi kindel tähtaeg olnud - rohkem sai tegeleda nö jooksvate küsimustega. Turunduses on aga pidevalt nii, et üks tähtaeg ajab teist taga - raadio-, tele- ja lehereklaamidega ju lihtsalt ei saa hilineda. Raskuste kohta ei oskagi täpselt öelda - ei tohi enda jaoks asju raskeks mõelda, siis tuleb kõik hästi välja.

Millised on Su tööalased eesmärgid ja tulevikuplaanid? Kuhu jõuda tahad?

Tööalaselt soovin kindlasti turunduses jätkata. Samuti on plaan seda eriala veel edasi õppida ka magistrantuuris.

Kuidas oma vaba aega veedad, millega tööväliselt tegeled?

Kuna päeval olen tööl ja õhtul koolis, siis vaba aega on suhteliselt vähe. Hetkel käin ka veel autokoolis, nii et iga vaba hetk on sõidutundidega sisustatud. Nädalavahetustel, kui vähegi võimalik, üritan linnast välja maale akusid laadima ning lõõgastuma põrutada. Suvel sai Eestimaa risti-rästi läbi sõidetud ning kauneid paikuavastatud.

Varem olin ka usin trenniskäija, viimasel ajal selleks enam mahti ei ole jätkunud. Muidu meeldib veel kinos/teatris käia ja nii see aeg lendabki.

Kuidas plaanid peatselt saabuvaid jõule veeta?

Jõulud on selline vaikne ja ilus aeg, mis tavaliselt möödub pere seltsis. Ka sel aastal veedan jõulud arvatavasti maal, lumiste metsade vahel, küünlavalgel kallite inimeste seltsis traditsioonilisi jõuluroogi nautides ning vahetevahel ka isetehtud piparkooke krõbistades...

Kas oled endale uueks aastaks mingisuguseid lubadusi andnud?

Mul ongi selline paha komme, et ma sageli annan igasugu lubadusi, mida kõike ma järgmisel aastal ette võtan ja korda saadan. Paraku kipub aga tihti nii olema, et ma ei suuda nendest lubadustest kinni pidada. Nii et sel aastal üritan lubadusi mitte anda :).

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara