Jõulupidu töökaaslastega

Enamus ettevõtteid korraldavad oma töötajatele igal aastal jõulupeo. Sellel on mitmeid positiivseid külgi - töötajad märkavad, et neid väärtustatakse ning samas on ka tore võimalus koos kolleegidega tööväliselt aega veeta.

Tänapäeval ei piirdu pidu vaid kingipakkide jagamisega vaid mõeldakse välja erinevaid atraktiivseid üritusi ja lõbusaid tegevusi.

Jõulupeo organiseerimine nõuab üldjuhul kiiret reaktsiooni, head sebimisoskust ja piisavalt varakult pihta hakkamist. ürituse korraldamiseks ja peo pidamiseks on tohutult palju erinevaid võimalusi. Siinkohal mängivad muidugi rolli ettevõtte suurus, võimalused, osavõtjate arv ning see, palju ollakse valmis üritusele raha kulutama.

Võtsime nõuks uurida, kuidas on neli erineva suurusega ettevõtet jõuluüritusi eelnevalt korraldanud ja millised on nende plaanid peatselt saabuvateks jõuludeks.

Tegutsemine läbi konsensuse

ühe üsna väikese jaemüügiettevõtte

personalijuht Ruth
räägib möödunud aastasest jõuluüritusest järgmist: "Kuna meie ettevõttel on üksus ka Raplas, siis broneerisime Rapla kohalikus kõrtsis peoruumid ja Tallinna töötajad sõitsid seekord sinna. Toimusid põnevad mängud, viktoriinid ja loomulikult esines ka bänd. Korraldusliku poole pealt olid organiseerijateks kõik kontoritöötajad. Koos otsustati, mida ja kus teha tahetakse."

Selle aasta plaanide kohta räägib Ruth järgmist: "Kuna töötajad eelistasid peo asemel raha saada, siis sel aastal jõulupidu ilmselt ei toimu. Võibolla teeme lihtsalt väikese ühise istumise, aga ei midagi suurt."

Tuld sülgav trummimees

ühes rahvusvahelises transpordifirmas

logistiku ametit pidav Evelin

kirjeldab eelmise aasta jõulupidu järgnevalt: "üritus toimus piduliku õhtusöögiga ühes väga peenes restoranis. Samas ei olnud tegemist igava õhtusöögiga - toimusid mitmed lõbusad seltskonnamängud, esines bänd ning trummimees tegi igasuguseid vägevaid ilu- ja tuletrikke. Kingitused tegime üksteisele loosiga ning nende jagamine toimus juba varem kontoris."

Korraldusliku poole kohta räägib Evelin järgmist: "Kindlat inimest, kes korraldaks, meie ettevõttes ei ole. Tavaliselt on juhtunud nii, et peamine orgunn langeb nendele, kes ise suuremat aktiivsust üles näitavad." Ta lisab veel, et kui suvepäevadele või mõnele teisele ühisüritusele jätavad paljud kolleegid minemata, siis jõulupeol on peaaegu kõik kolleegid kohal.

Saabuva jõulupeo kohta ütleb Evelin, et teada on vaid toimumiskoht, sest ülejäänud informatsioon on sel aastal hoolikalt üllatuse tarbeks saladuses hoitud.

Läbi mõõga viina joomine

Keskmise suurusega ravimifirma

juhiabi Marise
õlul on enamus jõulupeo orgunnist. Ta räägib, et korraldamisega tuleb tegelema hakata juba augustikuus. Tavaliselt valivad nad kolleegidega mitu võimalikku toimumispaika välja, käivad vaatamas ja siis otsustavad ühiselt. Eelmise aasta jõulupeo kohta räägib Maris järgmist: "ürituse toimumiseks valisime mustlasrestorani. Toimus traditsiooniline õhtusöök, jõuluvana käis kingitusi jagamas, loeti jõluvanale luuletusi. Põnevamateks ja üllatuslikemaks atraktsioonideks osutusid laulmise ning tantsukava eest hoolitsenud mustlasansambel koos mustlasmutiga ning ennustaja, kes kõigile soovijatele personaalse tulevikuennustuse koostas. Huvitav oli ka mustlastraditsiooni kohaselt viina joomine läbi mõõga."

Saabuva jõulupeo toimumiskohaks valis Maris koos kolleegidega tööandjate maja Toompeal. Ta lisab, et üritus tõotab tulla pidulik ja suursugune. Kindlasti ei puudu peolt hea söök-jook, muusika ning meelelahutus.

Suurele ettevõttele peo korraldamine

üsna suure kaubandusega tegeleva ettevõtte sekretäri Katre õlul on kogu jõulupeo organiseerimine. Ta räägib, et toimumiskoha peale hakkab ta vaikselt juba aasta alguses mõtlema. Põhjalikumalt uurima ning broneerima tuleb hakata hiljemalt augustis-septembris. Katre teab, et eelnevalt, kui tema veel selles ettevõttes ei töötanud, on jõulupidu korraldanud ka spetsiaalne korraldusfirma, see aga läks juhtkonna arvates liialt kulukaks. Katre korraldatud on viimased kaks jõuluüritust ning praeguseks on ta peaaegu ühele poole saanud saabuvate pidustuste organiseerimisega.

Möödunud aastase ürituse kohta räägib ta järgmist: "Kuna meie ettevõttes on palju töötajaid, siis ei ole võimalik üritust igas kohas korraldada. Eriti kui arvestada seda, et töötajatel on lubatud kaasa võtta ka kaaslane, paisub kohaletulijate arv üsna suureks. Seega tuli toimumiskohta juba varakult valima hakata. Väljavalituks osutus Maarjamäe loss. Peol esines bänd, pakuti head-paremat süüa ja juua, peomeeleolu hoidis erinevate mängude ning seltskondlike tegevustega üleval väga hea huumorisoonega õhtujuht." Katre lisab, et õhtujuhi kasutamine oli lausa hädavajalik: " Kuna rahvast on palju ning ettevõtte mastaapsuse tõttu kõik töötajad üksteist ei tunne, võib vastasel juhul pidu ära vajuda. Siis on hea, kui professionaal kõiki osalejaid tegevuses hoiab. Ka saabuval jõuluüritusel on kindlasti plaanis õhtujuhti kasutada." Tähelepanekuna toob Katre veel selle, et kui on nii palju inimesi, siis õnnetuste ärahoidmiseks ei tasu üliaktiivseid seltskonnamänge katsetada: " Mõni tahab väga võita ja siis võib endale või teistele kogemata viga teha. Suurema seltskonna puhul on hea mängida selliseid mänge, mille käigus laua tagant palju tõusma ei pea."

Peatselt läheneva jõulupeo kohta Katre detailidesse ei lasku: "Pidu tuleb kindlasti, kuid sel aastal veidi teistsugune. Toimumiskohta ja detaile ma praegu kahjuks avaldada ei saa, sest üritus on kõigile töötajatele üllatusena mõeldud."

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara