Kogu tõde juuksepikendustest

Juuksed on kogu ajaloo vältel olnud kahtlemata enim tähelepanu saanud osa inimesest. Stereotüüpi naisest on läbi aegade kujutatud pikkade juustega, kuigi pikki juukseid on erinevatel aegadel kandnud ka mehed. Pikad, terved ja läikivad juuksed on ajast aega sümboliseerinud noorust ja viljakust. Aga teada on ka see, et juuste kasvatamine on üks pikk ja keeruline protsess. Ja nagu sellest veel vähe oleks, pole kõikidele naistele looduse poolt kaasa antud kiiret juuksekasvu ning ilusat, tervet ja tihedat juuksestruktuuri. Sellisel juhul tulevad appi juuksepikendused.

Juustepikenduste kohta käisime nõu küsimas

ilusalongis Beautyplus
.

BautyPlus juuksepikendusespetsialisti Erika sõnul on

mitmeid erinevat tüüpi juuksepikendusi
, sest inimeste juuksestruktuurid on erinevad ja see, mis sobib ühele, ei pruugi sobida teisele. Selleks, et tulemus oleks kaunis, tasub alati küsida nõu just juuksepikenduse spetsialisti käest, kuna juuksur, kes ei ole juuksepikendustega kokku puutunud, ei pruugi omada kompetentset seisukohta sobivatest juuksepikendustest.

Keratiiniga juuksepikendused

Tugevamale juuksetüübile sobivad keratiiniga juuksepikendused. Näiteks

Great Lenghts

juuksepikendused, mis paigaldatakse salk-salgu haaval. Keratiinsalgu hind on c 50-60 krooni.

Teibikinnitusega juuksepikendused

Nõrgematele ja õhematele juustele sobivad väga hästi teibikinnitusega, näiteks

Hair Contrast
, juuksepikendused, mille kinnitus on hästi juuksesõbralik ning tulemus jääb ilus ja loomulik.

Selles, et tulemus kena ja loomulik jääb, veendusin ma isegi - minu küsimustele vastuseid andval juuksepikendusspetsialistil Erikal olid ka juuksed pikendatud. Kuna kinnituskohti üldse näha ei olnud ja juuksed polnud ka üleloomulikult pikad (poolde selga), siis käis mul enne intervjueerimist peast läbi mõte, et miks küll juuksurid ise pikendusi ei kanna. Intervjuu keskel aga selgus, et ka Erikal olid peas nii keratiiniga kui ka teibikinnitusega juuksepikendused läbisegi!!! Säärane kombineerimine aitab tema sõnul raha säästa ning jätab tulemuse ilusaks ja loomulikuks.

Teibijuuksed on kinnitatud kleepribadele, mis paigaldades liimitakse omavahel kokku, kahe teibi vahele jäävad isiklikud juuksed. Käega katsudes tundusid teibimeetodil juuksepikendused täiesti loomulikud ja pehmed ning välja nägid ilusad. Seda tüüpi juuksepikenduste eeliseks on juuksepikendusspetsialisti sõnul kindlasti ka see, et kui keratiinikinnitusega pikendusi on võimalik kasutada reeglina üks kord, siis teibikinnitus lubab pikendusi kasutada korduvalt.

Samas ei sobi teibipikendused väga paksudele juustele, sest sel juhul tuleb teibitud kohti juustesse liiga palju.

Teibiga juuksepikenduste hind on kekseltläbi 4000 krooni.

Kellele ei saa juuksepikendusi panna?

Erika sõnul ei saa juukseid paigaldada nn. haigetele juustele(väga lahtised juuksed jms). Arvestada tuleb sellega, et kui juuksed märjaks saavad, siis on juuksed raskemad ja liiga õhukese omajuuksesalgu külge kinnitatud jukksepikendusesalk võib juuksesalgu välja tõmmata koos oma juuksega ehk oma juuksed ei pea sellele lihtsalt vastu. Lõpptulemusena võib inimene ilma olla nii pikendustest kui ka oma isiklikest juustest.

Miks mõne inimese peas näevad pikendused välja koledad ja võltsid?

Juuksepikendaja Erika toonitab, et iga juuksepikendus ei sobi kõigile ühtemoodi. Juuksepikenduse struktuur peab vastama inimese omajuukse tüübile. Näiteks need, kelle oma juus hoiab lokki või on "kare", peaksid ka sarnased pikendused valima. Sellest tuleneb ka müüt, et juuksepikendused rikuvad juukseid - tegelikult õigesti paigaldatud ja juuksetüübile sobivad pikendused juukseid ei riku.

Tulemus jääb inetu ka siis, kui pannakse raha kokkuhoiu mõttes liiga vähe pikendusi pähe ehk ei anta oma juuksele vastavat paksust kogu juuksepikenduse ulatuses.

Ilusa tulemuse ja pikenduste püsimise nimel on oluline käia oma juuksepikendusi korrapäraselt hooldamas. Lisaks salongihooldusele on juustepikendustega kaasas ka spetsiaalsed hooldustooted koduseks kasutamiseks.

Kui kaua pikendused peas püsivad?

Keratiiniga juuksepikendusi saab tõsta vaid ühe korra ja see toimub keskeltläbi 2 kuud pärast pähepanekut, peale seda saab neid veel c 2 kuud kanda.

Teibitud juuste "eluiga" on aasta kuni poolteist. Selle pooleteise aasta jooksul tuleb käia hoolduses juukseid tõstmas. Vana teip vahetatakse uue vastu ja nii kestavad samad pikendused umbes aasta kuni poolteist.

Juuste tihendamine ja üksikud salgud

Ka on juuksepikenduste panemine igati õigustatud juhul, kui soovitakse oma juukseid paksemana näidata. Mõnel juhul piisab vaid paarikümnest salgust, mis oma juustega ühte soengusse lõigatakse ning lõpptulemuseks jäävad juuksed ilusad ja paksud.Kuna minu juuksed on pigem õhukesed kui paksud, siis soovitas juuksur sel puhul ilusa tulemuse saavutamiseks lisada juurde vähemalt sama palju salke kui endal juukseid peas on.

Omamoodi tore ja põnev on kameeleoni moodi värvi vahetada. Seda võimaldab üksikute värviliste juuksesalkude lisamine, mis teeb välimuse rõõmsamaks ning säästab ka oma juukseid värvimisest ja võimaldab tüdimuse korral salgud lihtsa vaevaga peast eemaldada.

Ripsmepikendused

Küsisin BeautyPlus`st ka ripsmepikenduste kohta.Sarnaselt juuste tihendamisele ja pikendamisele saab lopsakust juurde anda ka silmadele ripsmepikenduste näol. Ripsmepikendused kinnitatakse oma ripsmete külge ükshaaval. Ripsmete materjaliks on naturaalne juuksekiud,mis on saadud proteiinide ekstraheerimise teel juuksekiust. Pikendatud ripsmed kukuvad aja jooksul ära koos päris ripsmetega, sest ripsmekarv langeb välja vastavalt oma elutsüklile, mis kestab 90 päeva. Säilitamaks kena ja loomulikku tulemust, peaks käima spetsialisti juures ripsmeid hooldamas 2-4 nädala tagant.

Juuksur soovib veel südamele panna seda, et nii juuste kui ka ripsmepikenduste soovijad jääksid mõistuse piiridesse ning eelistaksid võimalikult loomuliku pikkusega pikendusi. Sel juhul jääb lõpptulemus kena ja naturaalne, sest pikenduste eesmärk ongi ju muuta välimust võimalikult loomulikult veel kaunimaks. Võltsina tunduvat ülepakutust pole ilus vaadata.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara