MTü Kassiabi

Tudengid, raamatupidaja, sekretärid, raamatukoguhoidjad, kohtunik, keskkonnaspetsialistid - mis neid kõiki ühendab? Need inimesed tegelevad oma põhitöö kõrvalt kodutute kassidega organisatsioonis MTü Kassiabi.

Oma nelja tegutsemisaasta jooksul on Kassiabi leidnud uue pere ligi 1600-le kodu kaotanud kassile. Kõik Kassiabisse sattunud kassid on vajadusel terveks ravitud, saanud parasiiditõrjed, vaktsiinid ja läbinud sootuks tegemise operatsioonid. Väga oluliseks peetakse ka inimeste teadlikkuse tõstmist, et mitte võidelda tuuleveskitega. Sellepärast loovutab Kassiabi vaid steriliseeritud/kastreeritud loomi, hoides nii ära uute kasside tänavale sattumise.

"Minul võtab see päevast 4-5 tundi,"? ütleb Kassiabi eestvedaja, kohtunikuametit pidav Reet Allikvere: "tuleb organiseerida MTü tööd, leida vahendeid kasside toitmiseks ja ravimiseks, kassidele aktiivselt kodusid otsida, uute peredega suhelda."? ühtegi kassi hoolimatult uude kodusse ei saadeta, püütakse leida ikka kassi iseloomule sobiv kodu ja vastupidi.

Umbes 15 vabatahtlikku käivad peale oma tööpäeva kasside eest hoolitsema Tallinna kesklinnas asuvas hoiukodus, kus on neljas toas korraga hoiul 60 kassi ringis. Mitmed kiisud vajavad ravi või eridieeti, väikesed kassipojad topelthoolitsust, samuti tuleb arglikumaid sotsialiseerida ja ka lihtsalt hoolealustele hellust jagada. Tavaliselt toimetab üks vabatahtlik hoiukodus mõned õhtud nädalas paar tundi korraga, kõigil on ka oma pereliikmed kodus ootamas.

Lisaks pakuvad mitmed naised kiisudele hoiukodu ka enda kodus. "Kui on saavutatud selline mõnus rütm, oma loomad vaktsineeritud ja sõbralikud, ei teki uue asukaga probleeme,"? ütleb Maris Mägi, Tü doktorant ja keskkonnakonsultant. Kuna Maris sõidab tihti Põhja- ja Lõuna-Eesti vahet, jagub igale teekonnale kaasa kiisusid, kes on leidnud omale kodu Tallinnast väljaspool.

On ka inimesi, kes allergia tõttu või mõnel muul põhjusel kiisudega otse kokku puutuda ei saa. Nemad avaldavad oma toetust rahaliselt. "Palgapäeval panen teele rahalise annetuse ja tean, et selle eest saab mõni kiisuke ravitud või toidetud. Kuna mul on kassiallergia, kiisusid omale võtta ei saa, aga elan väga nende saatusele kaasa,"? ütleb Margit Johanson, müügiesindaja.

Miks kõik need naised sellega tegelevad ja mis nad sellest saavad? Vastus küsimusele on kõigil ühene: teeme sellepärast, et kasside olukord Eestis teeb praegugi veel meele nukraks - suvilatesse mahajäetud kevadised kassipojad, keldritesse nälgima suletud kassid, kassi hülgamine tema karvavärvi sobimatuse tõttu uue remondiga või kuna kassipoeg mängib, ei ole mitte üksikud näited, vaid igapäevased olukorrad, millega Kassiabi kokku puutub. Aga kui süles nurrub kassipoeg, kelle elu eest on võideldud mitu nädalat ja kõigi hädade kiuste on temast saanud tugev jõmpsikas, või kui uuest kodust tuleb kõne: "oleme saanud täpselt sellise kassi nagu ootasime"?, tuleb hinge rõõm ja rahu ning see annab jõudu ka edasiseks tegutsemiseks.

Kui soovid oma abi pakkuda kas kiisude eest hoolitsemisel, transpordil, hoiukoduna, teha annetuse või tahad endale hoopis kassi võtta, siis vaata lisainfot MTü Kassiabi koduleheküljelt www.kassiabi.ee. Kassiabi MTü konto Hansapangas on 221030561288.

Osale arutelus

 • Maris Mägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara