Leia oma isikupärane stiil!

Naisteajakirjade klantspildid ja poevitriinide mannekeenid võivad vahel meele mõruks kiskuda - miks mulle kõik rõivad sama hästi ei passi? Kas tõesti peab hakkama toiduportsjoneid kärpima või spordiklubisse end sisse kirjutama, et probleemivabalt oma garderoobis täiendusi teha saaks?

Miski pole nii ohtlik, kui olla moodne.

Vaidlused sisemise ja välimise ilu üle on küll aegumatu teema, kuid iga naine tunneb ennast kaunites rõivastes hästi. Riided kõnelevad meie eest ja sageli antakse nende põhjal hinnang enne, kui ise suu lahti jõuame teha. Seda kõike teades on oluline arvestada, milliseid signaale soovime enda isiksuse kohta saata. Rahulolu lööb särama ka sisemuse ja miks mitte oma kaunist hinge välimuse abil täiustada?

Järgmise hooaja trendihitid ei pruugi siiski olla parim valik, et enda ja teiste silmadelegi naudingut pakkuda. Oscar Wilde on tabavalt öelnud: "Miski pole nii ohtlik, kui olla moodne. Siis oled ju peatselt moest läinud."? Tähtsaim on leida isikupärane stiil, mis peegeldab sinu olemust, sobib figuuriga ja valmistab sulle rõõmu.

Vali kehakujule vastavad rõivad

Enne kui poemannekeenide figuuri pärast endale depressiooni hangid, meenuta lihtsat tõsiasja - me kõik oleme kehakujult erinevad ja enamus tunneb peeglisse vaadates rahulolematust. Oled sa lühike või pikk, alakaalus või täissale - kõik võivad sobivate rõivaste abil oma kehakujust parima välja pigistada.

On mõned lihtsad nipid, kuidas rõivaste abil näida pikem või lühem, saledam või vormikam - vastavalt isiklikele eelistustele. Näiteks avarad mitmekihilised riided või pikad jakid teevad lühikese inimese tüsedamaks, samal ajal kui sissevõetud taljega jakk, kõrged kontsad ja lühike seelik lisavad optiliselt pikkust. Pikad alt laienevad mantlid ja kleidid on samuti halb valik, kui soov voolujoonelise ja sihvakama näida.

"¢ Lühike või pikk kasv
- värvikombinatsioonid aitavad tasakaalustada. ühevärvilised riided lisavad pikkust, samal ajal kui mitme värvi kombinatsioon mõjub optiliselt lühendavalt.

"¢ Sale või ümar figuur
- heledad toonid mõjuvad suurendavalt ja tumedad toonid vähendavalt. Valge pluus aitab rõhutada kiitsakat ülaosa ning tumedad püksid varjata laiemaid puusi.

ülaosa kaelus aitab täiendada
näokuju
. ümarale näole sobib V-kaelus, piklikule ümar kaelus. Pika kaelaga sobivad kõrge kaelusega rõibad, lühikesega seevastu U- ja V-kaelusega riided.

Mida kanda töö juures?

Eriti oluline on tööalane riietumine, kus meie panusest võib sõltuda nii isiklik kui ettevõtte edukus või edutus. Mõnes asutuses on kohustuslikud vormirõivad ja kindlaks määratud riietumiskood, teisal on see kirjutamata seadus.

Kui oled napilt üle pooleteise meetri pikk, aga vormirõivas näeb ette kandadeni seelikut või põlvini jakki, mis sinu kasvu olematuks ja figuuri kandiliseks muudab, võid teha tagasihoidliku ettepaneku rõivaste pikkuse kohendamiseks. Veedad ju töö juures suurema osa oma ärkveloleku ajast ja see tuleks enda jaoks võimalikult meeldivaks teha. Kui tunned ennast ametirõivastes halvasti, muudab see tõenäoliselt ebakindlaks ja väljendub ka tööalastes tulemustes.

Töö juures on lihtne ennast üle- või alariietada, mistõttu riietumiskoodist oleks abi ootuspärase rõivastuse selgitamisel. Uude töökeskkonda minnes võiks uurida juba intervjuul, millised ootused rõivastumise osas on ja mis firmakultuuriga kokku sobib. Lihtsam on küsida, kui ise oletada ja oma valikud ei pruugi alati tööandja eelistustega kokku langeda.

Poodides tasub julgelt katsetada erinevate tegumoodide ja värvidega, mitte automaatselt harjumuspäraste rõivaste järele haarata. Just katsetus-eksitusmeetodil on võimalik oma isiksusele ja figuurile sobiv väljanägemine kujundada.

Vaata ka meie

muutumismängu

Osale arutelus

 • Signe Kõiv

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara