Evelyn Mardus - naine autopisikuga

üldlevinud stamparvamuse kohaselt on kõik autodega seonduv vaid meeste pärusmaa. Eks see ole tõsi, et enamus autohobiga tegelevatest inimestest on meessoost. Kuid ka mõnele naisterahvale võib motosport teinekord kõvasti hinge pugeda. Evelyn on USA autode austaja olnud juba üle 10 aasta. "Tekkis selline tutvusringkond ja nii see läks. Siis, kui hakkasin ise kiirendustel osalema, läks süda lõplikult selle ala peale," räägib ta sellest, kuidas autospordini jõudis. Evelyn ütleb, et tema jaoks on ilus ameerika auto nagu kunstiteos: "Ma imetlen neid inimesi, kes autosid restaureerivad ja kelle jaoks on see kogu elu töö. Pole vahet, kas maalid 30 aastat pilti või ehitad oma autot. Tõelised fanatid alustavad oma auto restaureerimist suhteliselt noorelt ja kui ükskord selle lõpetavad, on juba vanad pässid."

Nagu tõelisele autohuvilisele kohane, on ka Evelynil läbi aegade olnud palju erinevaid autosid, kusjuures - kõik autod on olnud "ameeriklased", kõige suuremate gabariitidega neist vana Lincoln. Ta ütleb, et ei pelga suurte autodega sõitmist, vastupidi - talle meeldivad kontrastid.

Palgatööd teeb Evelyn talle kuuluvas turundus- ja turu-uuringute firmas, hobikorras on Baltic Hot Rod Associationis (BHRA) juhatuse liige ning ühtlasi ka üks selle klubi asutajatest.

Autopisik tervel perel

Kuna neil on tervel perel autopisik veres, siis korraldab ta koos abikaasa Anryoga kiirendusvõistlusi, näituseid, kokkutulekuid ning on tegev ka Mustangiklubis, mille üks loojatest on tema abikaasa.

Evelyni poolt korraldatud esimene suurem üritus oli 2004 aasta American Car Show, kuhu said autod silmailu nautimiseks Soomest kohale toodud.

"Eesmärgiks oli eesti rahvale tutvustada, millega soome mandri fännid tegelevad," lisab ta. Evelyn nendib, et nad ei tee hobiasju raha pärast, pigem missioonitundest ja sellepärast, et on huvitav: "Teen selleks, et endal ning teistel oleks hea ja lahe. Meele teeb heaks see, kui üritus korda läheb või klubile liikmeid juurde tekib. Ja seltskond on lahe! Juba ongi tekkinud tore sõpruskond, kellega koos aega veeta."

Oma abikaasaga Anryoga sai Evelyn tuttavaks ka just läbi ameerika autode: Evelyn oli üks American Car Show korraldajatest, Anryol aga koos oma klubiga Mustangi 40-aastaseks saamisele pühendatud saunaõhtu - mõlemil oli põhjust tähistamiseks ja sedamoodi pärast üritust toimuval afterpartyl tuttavaks saadigi.

Mõlemad on väga rahul, et saavad hobiga ühiselt tegeleda - seega jääb rohkem aega koos olla. "ühine hobi peres on juba seetõttu tore, et kui paljud mehed ja isad poole ürituse pealt koju ära kutsutakse, siis mina saan seal koos oma perega lõpuni olla. Pole seda muret, et naine koju kamandab, vastupidi - peale üritust läheme naisega üheskoos pubisse afterpartyle," on Anryol ühise hobi üle hea meel.

Peres kasvavad kaks tütart - 17-aastane Mari-Liis ja 5-kuune Eleanor. Autopisik on veres ka Mari-Liisil, kes on üritustel ja näitustel juba lapsest saati kaasas käinud ning abiks olnud. Ta ütleb, et talle meeldib vanu autosid vaadata, sest leiab, et need on ilusad ja tänavapildis selliseid uunikume juba naljalt ei näe. Evelyn viskabki vahele, et kui tavaliselt on koolipäeval ärkamine raske, siis võistluste päeval on kõik see mees juba hommikul pool seitse minekuvalmis.

Sünnitustähtajal autokruiisile

Pesamuna sünnitustähtaja kohta räägib Evelyn naljaka loo: "Tähtajaga ühel päeval toimus ka suur autokruiis, millest ma osa võtsin. Kuna meie auto oli kruiisis esimene, siis sõitsid kõik teised autod meie järel. Viskasime autos koos abikaasaga nalja, et kui nüüd peaks laps sündima hakkama ja me haiglasse sõidame, siis saab sinna üsna suure delegatsiooniga kohale mindud." Sinna juurde räägib Anryo humoorikalt, kuidas esimese autona võib näiteks kogu autode kruiisi panna Viru ringile 3 tiiru peale tegema.

Evelyn nendib, et autohobist ja palgatööst nende perel vaba aega palju üle ei jäägi. "Näiteks suvel on kõik nädalalõpud nii ära planeeritud, et isegi pulmakuupäeva paikapanemine ei olnud kõige lihtsam ülesanne. Peale selle, et ürituste korraldamine võtab juba oma aja, käime terve perega väljaspool Eestit erinevatel näitustel, et uusi mõtteid ja ideid ammutada ning vajalikke kontakte luua," seletab ta.

Veidi telgitagustest asjadest

Nii suure üritustekorraldamise pagasi juures tuleb ikka teinekord ette väikeseid apsakaid. Evelyn paljastab veidi telgitaguseid juhtumisi: "2004 aasta American Car Show jaoks pidi Soomest saabuma 30 masinat, kuid juhtus nii, et mõned mehed olid hoogu läinud ja Soome sadamast laevale ei jõudnudki, teistel tekkisid muud probleemid. Laupäeva hommikuks pidi kohal olema 30 autot, kuid reede õhtuse seisuga oli neid vaid 18. Ei jäänud muud üle, kui pea kärmelt tööle panna ja tegutsema hakata. Autod sai üle Eesti kokku aetud ning laupäeva hommikuks oli kõik korras. Sellest vahejuhtumist ei saanudki keegi teada."

Kes palju teeb, see palju jõuab!

Küsimusele, kuidas ta küll jõuab sedasi mitmel rindel rabeleda ja lisaks sellele ka kevadel oma magistriõpingud lõpetada, vastab Evelyn, et tema vanaema ütleb alati, et kes palju teeb, see palju jõuab - ja nii ongi. Praegu käivadki ettevalmistused 26. aprillil 2008 toimuvaks suureks kruiisiks, kus on võimalik ameerika iludusi kohapeal jälgida ning koos perega meeldivalt aega veeta. Evelyn julgustab ka naisi selle hobiga tegelema ja soovitab kindlasti kohale tulla - äkki hakkab meeldima! Lisainfot nii kruiiside kui muude ürituste kohta tasub vaadata aadressilt www.bhra.ee. Evelyn ütleb, et hoolimata sellest, et ta oli autoklubis pikka aega ainuke naine, pole teda keegi seetõttu imelikult vaadanud. Vastupidi - suhted kaasklubilastega on soojad ja sõbralikud ning klubiringkonnas teatakse teda üldse nimega "Ema". Mina arvan, et ju see nimi on seetõttu tekkinud, et ta oma klubitegevuses hingega asja kallal on, sest oma välimuselt ta küll stereotüüpset ema ei meenuta.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara