15. veebruarist saab esitada tuludeklaratsioone

E-maksuametis saab tuludeklaratsiooni esitada alates

15. veebruarist

. Seoses eeldatava väga suure deklareerijate hulgaga esimestel päevadel võib e-maksuamet olla neil päevil ülekoormatud. Amet palub klientidelt mõistvat suhtumist ning võimalusel soovitatakse deklaratsioon esitada mõned päevad hiljem.

22. veebruarist
alustab Maksu- ja Tolliamet
tulumaksu tagastamist
e-maksuameti kaudu esitatud probleemidevabadele deklaratsioonide alusel.

Laenuintresside andmeid on elektrooniliselt võimalik oma eeltäidetud tuludeklaratsioonile edastada läbi internetipankade. Amet palub kindlasti edastada intresside andmed läbi internetipanga enne tuludeklaratsiooni täitma asumist. Täiendavat infot eluasemelaenu intresside edastamise osas saavad kliendid oma pangast.

Alates 6. veebruarist saavad kliendid e-maksuametis vaadata Maksu- ja Tolliametile teadaolevaid andmeid oma kulude ja tulude kohta, mis kantakse eeltäidetud tuludeklaratsioonile.

Andmetega saab tutvuda e-maksuametis/e-tollis rubriigis "2007. aasta tuludeklaratsiooni MTA andmed"?.

Tulude deklareerimist puudutavat täpsemat infot leiab

ameti veebilehelt

.

Deklaratsioonide vormid ja vormide täitmise juhendid on siin.

Selleks, et tulude deklareerimine kulgeks lihtsalt ja kiirelt, palub Maksu- ja Tolliamet esitatud andmeid kontrollida. Juhul, kui e-maksuameti infolehel andmed puuduvad või erinevad kliendile teadaolevatest, palub amet pöörduda väljamakse tegija või kulu saaja poole palvega puudu olevad andmed maksuhaldurile elektrooniliselt esitada või esitatud andmed parandada. Enamlevinud mahaarvamised, mis tehakse tuludeklaratsiooni alusel

2007. a saadud tulust võib maha arvata

"¢ maksuvaba tulu 24 000 (12 kuud x 2000) krooni (maksuvaba tulu deklaratsioonil eraldi ei märgita);

"¢ täiendava maksuvaba tulu 24 000 krooni iga kuni 17 aasta vanuse lapse kohta, alates teisest lapsest. Kehtib ühele last ülalpidavale isikule perekonnaseaduse tähenduses (lapsevanemale või eestkostjale);

"¢ eluasemelaenu intressid;

"¢ koolituskulud ja õppelaenu intressid;

"¢ pensionikindlustusmaksed ning pensionifondi osakute soetamiseks makstud summad;

"¢ seaduses nimetatud isikutele tehtud kingitused ja annetused ning makstud ametiühingu sisseastumis- ja liikmemaksud.

*

Tulust mahaarvamisi saab teha ainult siis, kui aasta jooksul on saadud maksustatavat tulu.

*
Koolituskulude mahaarvamisi saab deklareerida ainult koolituskulu eest tasunud isik. Õppealaenu intresse saab oma tulust maha arvata neid tasunud isik või tema residendist vanem.

Tööandjate, koolitusasutuste jt asutuste poolt maksuhaldurile edastatavate andmete elektrooniline esitamine või parandamine on kliendile lihtsam, kiirem ja mugavam, kui paberil dokumentide toomine. Juhul, kui see siiski ei ole võimalik, tuleb andmed tuludeklaratsioonil ise parandada. Sellisel juhul palub amet kulu tegemist tõendavate dokumentide esitamist paberil ning enammakstud tulumaksu ei saa tagasi viie tööpäeva jooksul.

30. aprill alustab Maksu- ja Tolliamet tulumaksu tagastamist paberkandjal probleemidevabadele esitatud tuludeklaratsioonide alusel.

Eluasemelaenu intressi, koolituskulu, õppelaenu intressi ning pensionikindlustusmakseid või pensionifondi osakute soetamiseks makstud summasid saab tulust maha arvata ka siis, kui see on makstud Euroopa Majanduspiirkonna teise liikmesriigi vastavale institutsioonile.

Maksu- ja Tolliamet juhib ka tähelepanu, et 2007. aastal eluasemelaenu võtnud isikud viie tööpäevaga enammakstud tulumaksu tagasi ei saa, kuna maksuhaldur kontrollib laenuintresside õiget deklareerimist ning laenu sihtotstarbelist kasutamist. Palume klientidel pärast tuludeklaratsiooni esitamist jälgida informatsiooni e-maksuametis tulude deklareerimise infoleheküljel.

ühisdeklaratsiooni esitamine
Residendist maksumaksjad võivad esitada ühise tuludeklaratsiooni, kui nad olid maksustamisperioodi viimase päeva seisuga abielus. Abikaasade ühise tuludeklaratsiooni võib esitada üleelanud abikaasa, kui üks abikaasadest on surnud maksustamisperioodil või pärast maksustamisperioodi, kuid enne tuludeklaratsiooni esitamist. ühise tuludeklaratsiooni võib esitada ka juhul, kui üks abikaasa on resident ja teine abikaasa on Euroopa Liidu teise liikmesriigi resident, kes on saanud vähemalt 75% oma maksustatavast tulust Eestis või kui mõlemad abikaasad on Euroopa Liidu teise liikmesriigi residendid, kelle kogutulust vähemalt 75% on saadud Eestis. ühisdeklaratsiooniks loeme abikaasade eraldiseisvaid deklaratsioone, millel mõlemal on märgitud, et abikaasad esitavad ühise tuludeklaratsiooni.

*
ühisdeklaratsiooni esitades kontrollige, et mõlema abikaasa deklaratsioonid oleksid täidetud

*
Vabaabielus elavad isikud ja isikud, kelle abielu on maksustamisperioodi kestel ahutatud, ühist tuludeklaratsiooni esitada ei saa.

*
Abikaasa eeltäidetud tuludeklaratsiooni väljatrüki saamiseks peate samuti esitama isikut tõendava dokumendi ja abikaasa notariaalse volikirja. Abikaasa surma korral tuleb lisaks isikut tõendavale dokumendile esitada abikaasa surmatunnistus või selle koopia.

Tulude deklareerimist puudutavat

infot ja abi
saab tööpäevadel kl 08.00-18.00 infotelefonil
1811
või (+372)
8800811

Samuti saab infot maksuhalduri koduleheküljelt ning Maksu- ja Tolliameti piirkondlikest teenindusbüroodest või e-postiga fyysisik@emta.ee.

2007.a tuludeklaratsioonide esitamise viimane päev on 31.märts.

01.juuli on Maksu- ja Tolliametil tulumaksu tagastamise/tasumise tähtaeg.

Osale arutelus

 • Anneli Pärtna

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara