Kas minna tööle või jääda koju?

Esmaspäev on üks halvimaid nädalapäevi haigeks jäämiseks. Sest milline ülemus usub tõsimeeli, et te tõepoolest haige olete? Esimesena jooksevad peast läbi kindlasti põhjused nagu "karm"? nädalavahetus, pohmell, võib-olla polegi üldse veel kaineks saadud"» Järgnevalt paar ausat ülestunnistust, mis põhjusel töölt puudutakse. Ja et tööinimesed jagunevad teadupärast kaheks: tööandjad ja alluvad, siis on kõigi meelerahu huvides seekordsed kangelased anonüümsed.

Riigiteenistuja S

on peamiselt töölt puudunud õppuste tõttu. Enamasti on tööandjat eelnevalt ette hoiatatud ja nii pole probleeme olnud. Ka koolis käimiseks töö ajast on alati luba saadud- olgu selleks siis loengus või raamatukogus käimine. Ja tihti on ühepäevaste õppuste puhul S öelnudki põhjuseks, et läheb kooli hoopis.Haiguste puhul on S arvestanud ikka enesetunnet- kurguvalu pole alati piisav põhjus töölt puududa, palavik aga küll. Enamast teeb ta otsuse enesetundest lähtuvalt. "Minu eelmisel töökohal ei võinud ühtegi päeva ilma arstitõendita puududa, nüüd ei tehta probleemi töölt 1-2 päeva eemaloleku tõttu"?, sõnab S rahulolevalt. Nii oligi ta vahest tööl paar tundi, seejärel läks lihtsalt varem töölt minema- viitsimatusest arsti juurde minna ühe päeva puudumise pärast. Kuigi arstilt poleks haiguslehe saamiseks probleeme tekkinud. Enamikke tööinimesi kimbutab haiguse puhul mure, et "just praegu on tööl kiired ajad ja ei saa kuidagi haigeksolemist endale lubada"?. Ka siin on riigiteenistuses olev S jälginud ikka enesetunnet, "kui on kaugele näha, et eriti viletsas seisus oled, siis pole mõtet tööle minna"?, sõnab ta. Kindlasti ei lähe S tööle, kui on mingi nakkav tõbi kallal- pole mõtet töökaaslasi samamoodi ohtu seada. Ise ju ka ei taha, et kolleegid haigena tööl käiks ja teisi nakataks. "Aga kurguvalu on mul krooniline, see pole teistele nakkav ning siis olen alati tööle läinud"?.

Niinimetatud "tervisepäevadest"? arvab S, et need on täiesti loomulikud ja võiks isegi 1-2 korda kuus olla. Teine võimalus jagada need terve kuu peale ära tundide kaupa, et saaks hiljem tööle tulla.

Kliendihaldur B
puudub töölt harva- müügiinimesed teavad, et sel alal eriti tööluusi endale lubada ei saa. Kodus ollakse harva, vastavalt enesetundele, aga siiski põhimõttel- "viimasel võimalusel"?. Ise on müügiinimene B puudunud töölt korra põhjusel, et eelmisel õhtul oli päris tõsine pidu ja hommikul ei olnud ta veel "töövõimeline"?. Pealegi ei vaadata tööl "pohmakaga"? töötajaid eriti hea pilguga- parem olgu siis juba kodus ja turgutagu tervist. Tervisepäevadest arvab B, et neid võiks olla aastas vähemalt viis päeva, see oleks täiesti normaalne. Olenevalt firmadest on ju ka töötajatele lisapuhkus ette nähtud, see võiks siis juba tervisepäevadena olla, arvab ta.

Lasteaiakasvataja W

on tervise tõttu töölt puudunud vaid korra ja siis väga tõsisel põhjusel, nimelt seljavalu. Muidu on ta terve nagu purikas- vaatamata sellele, et igapäevaselt on ümberringi palju nohuseid ja köhivaid lapsi, ei kimbuta teda ei viirused ega palavik. "Mitte tervislikel"? põhjustel on töölt puudunud paaril korral- hommikul sisse magades pole tavaliselt enam mõtet tööle minna. Ja korra on tööle jätnud minemata põhjusel, et "lihtsalt ei viitsinud sõita"?, tunnistab W.

Et W elab töökohast kaugemal, tuleb iga päev autoga tööle sõita ja sel hetkel tundis, et "täna ei suuda"?.

Endine tuuker M

tunnistab, et ta pole kunagi eriti eeskujulik töötaja olnud. "Hea tööline, aga alati ei jõudnud kohale"?, nagu ta ise muiates tunnistab. Selleks, et tööle mitte minna, ei ole alati põhjust vajagi. Muidugi tuleb ülemusele seletust anda, selles on küll M ühel meelel levinud korraga. Aga põhjustega oli nii, et need nö "ametlikud põhjused"? olid tihti sellised usutavamad. "Kui oleksin tõtt rääkinud, poleks mind tihti usutudki"?, muigab tuuker. Põhjuseid, mida ülemusele luisati, oli mitmeid, aga nendega tuli ka ettevaatlik olla, näiteks kindlasti ei tohi üle kahe korra matta ühte ja sama vanaema nagu tuukril kogemata juhtus. Vahel jäi M pikemaks jahile ja kuna ülemus ise oli ka suur jahinduse fänn, siis selline vabandus talle isegi meeldis- peaasi, et "metsa eksimine"? nädalasse mahtus. Samas nohu oli tuukritel piisav põhjus, et haigusleht võtta.Praegu on endine tuuker ise endale tööandja ja nüüd on töömoraal hoopis kõrgem. "Enda töö suhtes olen päris hooliv ja kuigi meil on väike punt, ei saa me üksteist tööde tegemisel asendada"?, sõnab M. Nii püütakse jälgida, et pidutsemised üle käte ei läheks.

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara