Büroomaailma konverents "Efektiivne kontor 2008"

27.märtsil toimus Tallinna Swissotelis konverents "Efektiivne kontor 2008"?, millega tähistati Büroomaailma 15ndat tegevusaastat. Kohal olid parimad kliendid ja tähtsaimad koostööpartnerid, et kuulda olulisemaid kontori- ja IT-maailma uudiseid. Kontoriinimesena huvitas mind enim kontoritarvete sessioon. Konverentsi märksõnad olid värvide toomine kontorisse, efektiivsus õigete töövahendite abil ning keskkonnasõbralikkus. Konverentsi päevajuht oli Büroomaailma müügi- ja marketingijuht Kristine Ross.

Konverents algas Jüri Rossi avasõnadega ning põgusa ülevaatega ostuprotsessi juhtimisest. Büroomaailm omab Eesti turust 30 protsenti, seega mees teab, millest räägib.

Kontoritarvete sessioonil oli palju erinevaid ettekandeid, milles enamasti tutvustati uusi tooteid, mis juba on või kohe saabuvad Büroomaailma lettidele:

Stanislav NemerÅ?itski Esselte Baltic?´ust tuletas meelde, et efektiivne töö algab õigete abivahendite kasutamisest. Töövahendid peavad olema funktsionaalsed, lihtsad kasutada, keskkonda hoidvad ning kindlasti ei tasu alahinnata atraktiivset välimust. Kõigile osalejatele jagati tutvumiseks uued, "kängurutaskuga"? kilekaaned koos kiletaskuga. Stanislav ütles tabavalt, et tema lemmiktoode on Esselte tootekataloog - sealt leiab kõik vajalikud ja samal ajal väga ilusad tooted. Igavate asjade aeg on ümber!

Ruth Kustavus Smead Eestist tutvustas kolme kategooriasse jaotatud tooteid.  Esmalt uus sari "Evolution"? bürookärusid, millel on uus ning eksklusiivne disain sobimaks modernsesse kontorisse ning parendatud funktsionaalsus (sisseehitatud sahtlid, sobiv kõrgus töötamiseks nii püsti kui istudes, interjööriga sobiv välisviimistlus). Arhiveerimiseks on Smeadil pakkuda FasTabi uued rippkaaned sisseehitatud lipikutega ning Supertabi kaustad. Kõik selleks, et kaustade arhiveerimine oleks samamoodi jagatud nagu arvutis failide hoidmine erinevates kaustades.

Marek Luik Henkel Baltist esitles uut taset presenteerimises - PRITTI kiirtahvlit. Tegu on korduvkasutatava, isekleepuva presentatsioonipaberiga, mis on elektrostaatiline ning seetõttu kinnitub kõikidele siledatele pindadele. Sellele saab kirjutada tavalise markeriga, markeri kiri ei imbu paberist läbi ning hiljem on paberileht ladustatav olmeprügisse.

Esimese välisesinejana tutvustas oma tooteuuendusi Mireia Sainz Apli Paper?´ist. Lisaks iseliimuvatele ilmastikukindlatele siltidele tutvustati büroojuhtide tööd kergendavaid aadressi

leibeleid
. Tegu on uue litsenseeritud tootega kergendamaks aadressisiltide kleepimist ümbrikutele: siltide nurgad on paremini leitavad, see kiirendab suuremahulist tööd. Samuti tutvustas Mireia Sainz erinevateks esitlusteks uut CD "täppi"?- tegemist on iseliimuva CD-plaadi hoidjaga, mida saab kinnitada vajadusel kausta või presentatsioonimaterjalide hulka, CD on kenasti paigal ja stiilselt kinnitatud.

Kunnar Koik MAP Eesti?´st rääkis peamisest töövahendist kontoris - paberist. ühtset heameelekahinat pakkus teadmine, et DataCopy kaubamärk on emotsionaalne ja eelkõige naistele suunatud. On ju naised peamine sihtgrupp, kes kontorit paberiga varustab. Konverentsil tehti ülevaade nii tavaliseks kui ka värviliseks printimiseks mõeldud paberitest, samuti uut,

Crab-and-Go
pakendit- lihtsalt kantavat ning avatavat pakendit, mis arvestab ka kõige pikemate küüntega.

Kristi Metsa Büroodisainist tuletas veelkord meelde, et vaatamata uuendustele pole paberkandjal märkmik kuhugi kadunud. Pigem vastupidi, see püsib sama kindlalt kui raamatud ja ajalehed. Endiselt on populaarne kinkida kalendreid. Tihti on omanäoline kalender firmat tutvustav praktiline ese, mis aitab säilitada ettevõtte ajalugu, kujundada firmasisest ja välist imagot ning tekitada töötajates ühtekuuluvustunnet.

Teine välisesineja, Michel Cartesan Soporcel International B.B.?´st tegi ülevaate Navigator paberitest. Enamikele saalisolijatele oli uudiseks, et see Portugali paberitootja kasutab toorainena ülikiiresti kasvavat eukalüptipuud (Eucalyptos Globulus), millel on suurem kiulisus tagamaks suuremat jäikust, ning kõrgem kvaliteet.

Aile Kaljumäe ja Tiina Ahlberg 3M Eesti Filiaalist olid oma toodete tutvustamiseks valinud teemaks "Koosolek"?, ehk siis kuidas teha koosolek huvitavaks, meeldejäävaks ning maksimaalselt tulemuslikuks. Peamiste töövahenditena tuletati meelde Super Sticky Post-it märkmepabereid, millel on parandatud liimi vastupidavust, uuendatud värvivalikut ilmestamaks igavat koosolekut ning uued suuremad suurused. Ka märkmepaberite puhul ei saa mööda minna keskkonnasõbralikust suhtumisest. Müügile on tulnud uued ökoloogilised märkmepaberid, mis on toodetud taaskasutatud paberist. Lisaks on vähem pakendit ning "säästupakendi kontseptsioon"? - uutes, mahedates toonides märkmepaberid asuvad nägusas pappkarbis, kust on neid väga mugav võtta.

Konverents lõppes lustaka etendusega Salme Rahvateatri poolt Prolexplasti toodetest teemal "Kvaliteetsed kontoritarbed- positiivse töökeskkonna võti!"?. Seejärel autasustati Büroomaailma lemmikkliente, toimusid auhindade loosimised ning meeldiv koosviibimine veini ja hõrkude suupistete näol.

Peale konverentsi küsisin mõned küsimused Böroomaailma müügi- ja marketingijuht Kristine Rossilt.

Kuidas jäite rahule konverentsiga? Mis eriti meeldis?

Konverentsiga jäime väga rahule. Büroomaailma jaoks oli esimene kord korraldada nii suuremahulist konverentsi, kuid osalejate tagasiside põhjal võib öelda, et saime hakkama ja kõik sujus kenasti. Meeldis, et konverents tekitas meie klientide hulgas nii suurt huvi - kokku oli meie konverentsil ligi 250 osalejat. Meeldisid ka meie tublid tarnijad, kes esinesid põnevate ja värvikate ettekannetega. Paljud osalejad märkisid ära õnnestunud kohavaliku - Swissoteli konverentsikeskuses on ilusad ja moodsad ruumid.

Varem olete teinud Büroomaailma messe, tutvustamaks uusi tooteid. Kas tulevikus on veel selliseid konverentse oodata?

Praegu mõtlemegi, kuidas edasi liikuda. Tagasisidelehtede alusel tundub, et kliendid oleksid valmis konverentsil käima lausa igal aastal. Samas plaanime jätkata ka büroomessidega. Kindel on see, et oma klientide jaoks tahame igal aastal midagi põnevat korraldada.

Soovitused alanud kevadel bürootöötajatele?

Jätke oma kontori varustamine Büroomaailma hooleks, et saaksite ise rohkem kevadet nautida.

Kutsun kõiki bürootöötajaid aprilli viimasel nädalal Büroomaailma kauplustesse, kus toimub 21.-26. aprillini Roheline Nädal. Tulge kohale, et saada osa kevadiselt hullutavatest pakkumistest ja tärkamisajale iseloomulikult madalatest hindadest!

Osale arutelus

 • Evelin Org

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara