Kevad terrassil

Kevad on ametlikult alanud ning "roheliste sõrmedega"? majaomanikke ootavad taas uued toimetused. Et terrassid ja rõdud muuta "meeleheitel koduperenaiselikult"? pilkupüüdvaks, on vaja meeles pidada mõningaid nõuandeid. Neid jagab lahkel loal Haljastuslux Oü vanemaednik Inga Luks.

Õitsevaid lilli on rõdule veel vara panna

Meie heitlik kevad kipub meid aegajalt lume ja öökülmadega üllatama, seepärast tuleks terrassil eksponeeritavate taimedega oodata. Kevadpäevad pole veel saavutanud stabiilset temperatuuri ning öised temperatuurid kipuvad pidevalt alla nulli olema. Rõdule võib taimi panna alles aprilli lõpus või mai alguses, siis on õhutemperatuur juba stabiilsem. Pealegi on selleks ajaks kõikjale müügile jõudnud suur valik ilusaid välitaimi.

Esimene, kes meil kannatab külmi öid, on võõrasema, järgmisena tuleb juba mimulus-pärdiklill ja kolmandaks juba tagetes. Need on kolm esimest õuetaime, siis järgnevad juba paljud teised. Praegu lillepoodides müügil olevad lilled nagu-potiroos, priimula, campanula - need võib hiljem õue peenrasse või terrassile kasvama panna, lähevad väga ilusti kasvama. Kui viitsimist on, siis võib ka potis olevad sibullillede sibulad sügisel mulda sokutada.

Terrassi haljastuse puhul tuleb arvestada, milliseid taimi ja mis otstarbel  vajatakse, kas siis vaate varjamiseks, ruumi privaatsemaks muutmiseks või vastupidi, paremaks eksponeerimiseks. Rõdu taimedega kaunistamisel on mitmeid viise: rippamplite, rõdukastide ja -korvidega. Vastavalt võimalustele ja maitsele, saab valida sobiva materjali: plastik, keraamiline või lausa punutised.

Võõraste pilkude eest peitu

Kes vaadet võõraste pilkude eest varjata soovib, saab seda teha mitmel moel. üks võimalus on tagada privaatsus suuremate elupuude või kanada kuuse "Conicaga"?. Õdusa tunde saab luua rippuvate amplitega: bacopa, surfiinia, lobeelia, rippbegoonia jpt.

Nagu alati taimede puhul, tuleb arvestada, kas rõdu või terrass jäävad päeval päikese poole või vastupidi, varjulisemasse külge. Varjulisemat poolt kannatavad väga hästi kanada kuusk "Conica"?ja rippamlites bacopa. Päikselisemat poolt armastavad surfiinia, lobeelia. Amplites on ilusad ka kipslill, paljudesse amplitesse pannakse kasvama lausa kolm erinevat taime. Need annavad ka väga ilusa efekti.

Ära kastmist unusta

Õues asuvate taimede hooldamine on lihtne, peamine märksõna on mõõdukus- ei tohi lasta taimedel läbi kuivada ega liialdada kastmisega. Õitsevaid taimi tuleb iga nädala tagant väetada , nii tagatakse taimede kaunim üldmulje. Kindlasti tuleb ära näpistada ära õitsenud õied ja lõigata murdunud oksad-varred. Kui on vaja, siis lisada mulda juurde rõdukastidesse. Mullapinna võib katta kas kergkruusaga või siis dekoratiivsete kivikestega, nimelt jätab see väga dekoratiivse mulje ja samas ei lase mullapinnal kergesti kuivada. Sobiva mulla leiab aianduskeskustest.

Ära toalilli unusta

Kevad on käes, nii ei tohi unustada ka toas olevaid, meile armsaks saanud taimi -nimelt on aeg nende muld välja vahetada uue vastu ja otsida kuni 2cm suurem istutuspott. See võib olla nii savist kui ka plastmassist. Toataimedele leiate vastava mulla lillepoodidest, kõik taimed tahavad erinevat mulda! Ja kindlasti tuleb meeles pidada, et ümberistutatud taimi ei tohi väetada enne kahe kuu möödumist. Toataimi võib samuti terassile paigutada, kuid tuleb jälgida neid tingimusi, mis te olete loonud talle toas.

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara