Värskus ja elujõud Mineraalvee SPA-st!

Elu armsal kodumaal muutub aina nauditavamaks, sest lõõgastust ja hingerahu ei pea enam tuhandete kilomeetrite kauguselt põletava päikese alt otsima. Piisab puhkusest looduslike allikate rüpes huviväärsustest tulvil Setomaal.

Möödunud aasta oktoobris avati Värska Veekeskuse Mineraalvee SPA Hotell, mis asub Värska Sanatooriumi vahetus läheduses kaunis männisalus.

Sulista tervistavas mineraalvees

Setodel on nüüd suurepärane võimalus oma kodukandis Värskas mineraalveevannis sulistada, saunamõnusid ja iluprotseduure nautida ning basseinist väljumata jäätisekokteili limpsida. Lõuna-Eesti uusim majutus- ja terviseasutus sobib hästi nii perepuhkuseks kui ettevõtte koosoleku ja suvepäevade pidamiseks. Hotellis on 26 mugavat numbrituba ja hästi varustatud seminariruum, mis mahutab kuni 57 inimest.

Veekeskuses on keha ja meelte hellitamiseks loodud ohtralt võimalusi - mineraalvee kontrastvannid, survekosed, vastuvoolukanal, veemägi ja kliburada ning pisipõnnidele lastebassein ja beebibassein. Sportlikult meelestatud külastajad saavad toonust tõsta hästi varustatud jõusaalis ja 25-meetrises ujumisbasseinis. Saunasõbrad võivad mõnuleda aurusaunas, infrapunasaunas, vastavalt soovile 90??C või 75??C soome saunas ja karastada ennast jääkülmas minibasseinis.

Kui aktiivsest puhkusest kurk kuivama kipub, tuleb nõtkelt Veebaari poole ujuda ja sobiv märjuke välja valida. Raha ei pea trikoo vahel varuks olema, sest personaalse randmekiibi abil fikseeritakse kulutatud summa ja tasuda saab peale veekeskuse kasutamist kassasse.

Erinevalt teistest veekeskustest, ei pea Värska Mineraalvee SPA-s sulistamise ajal paaniliselt kella vaatama. Argipäeviti maksab ajalise piiranguta täiskasvanud külastaja pilet 120 krooni, nädalavahetusel 180 krooni. Hotelli külastajatele, alla 14-aastastele lastele ja peredele kehtivad soodushinnad.

Õrnem sugu rõõmustab kindlasti iluteenuste valiku üle - valida saab maniküüri, pediküüri, kosmeetiku- ja juuksuriteenuseid, aga ka käsimassaaži või mõnulemist Medy-Jet voodis. Tselluliidi saab lillegi liigutamata eemale peletada uudse ViaGym teraapia abil, mis põhineb tugeval horisontaalsel vibratsioonil. Tõhus 15-minutiline protseduur maksab 60 krooni ning kahe jalaga aparaadil seistes saavad ka põselihased põhjalikult läbi raputatud.

Aprilli ja mai nädalavahetustel on soodne aeg Mineraalvee SPA võimalustega tutvumiseks, sest neljakesi minnes tuleb tasuda vaid kolme eest. Valida on erinevate lõõgastuspakettide vahel, ühe päeva hinnad algavad 490-st kroonist täiskasvanule.

Setomaa põnevad vaatamisväärsused

Kord juba Setomaale sattudes, on hea mõte veidi ringi sõita ja kohaliku elu-olu ning vaatamisväärsustega tutvuda.

Kel veel Venemaal käimata, saab Värskast Saatse poole sõites seda viisavabalt teha. Kohta, kus maantee ligi kilomeetri jagu läbi Venemaa kulgeb, kutsutakse saapakujulise piirjoone tõttu Saatse saapaks. Jalgsi seda retke siiski ette võtta ei tasu, sest lubatud on liikuda vaid mootorsõidukiga või jalgrattal.

Silmailu pakub Piusa liivakarjääri ja koobaste külastamine. Karjääris kohati päris valget klaasiliiva vaadates on tunne, justkui viibiks Lõunamere rannal - nii eksootiliseks muudavad kõrged liivapaljandid maastiku. Piusa koobasteks nimetatakse vanu maa-aluseid mahajäetud klaasiliiva kaevandusi. Kuigi hetkel on koobastesse minek keelatud, on Piusal küllaldaselt unikaalseid looduskauneid paiku. Matkahuvilised saavad läbida spetsiaalse õpperaja, mis kaunimatest paikadest läbi viib. Koobaste lähedale õpperaja äärde jääb ka savikoda, kus saab soovi korral ise põnevaid savist esemeid valmistada.

Setomaa omanäolised talud on koondatud küladesse ja külad kuuluvad nulkadesse ehk suurematesse paikkondadesse. Tsäimaja ja tsässona ei pruugi põhjaeestlaste jaoks emakeelsete sõnadena tunduda, kuid nii nimetatakse Setomaale iseloomulikke teemajakesi ja külakabeleid. Kultuurilembelised saavad Setomaa ajaloo ja tegemistega ennast kurssi viia Seto Talumuuseumis või selle filiaalis Saatse muuseumis.

Suvepäevad Setomaal

Kui ettevõtte suvepäevad veel korraldamata ja häid mõtteid napib, tasub kindlasti Setomaa kaalumisele võtta. Ööbimiskohti on valikus palju, rohkelt võimalusi nii seminaride ja kooolituste korraldamiseks kui suvepäevade läbiviimiseks on näiteks Setomaa Turismitalos ja Hirvemäe Puhkekeskuses.

Setomaa Turismitalo on sajandivanune atesteeritud külalistemaja, kus lisaks kõigele muule võimalik õppida iidseid esiemade käsitööoskusi. Seminare ja koolitusi saab korraldada kuni 60-le inimesele, õuealal mahutatakse telkidesse kuni 250 inimest.

Kaunil järvekaldal asuv Hirvemäe Puhkekeskus lubab "hüä olõmise kotussõst"? muuta, pakkudes rohkelt elamusi ja matkavõimalusi kuni 400-liikmelisele seltskonnale.

Veekeskuse juhataja Leo Kütt paneb südamele, et 2. augustil toimub Värskas Seto Kuninriigipäev ja see on väärt sündmus, millest tuleks kindlasti osa saada!

Osale arutelus

 • Evelin Org

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara