SASi reisijaid leitakse Kopenhaageni lennujaamas raadio teel

Kopenhaageni lennujaam katsetab koostöös lennufirmaga SAS uut juhtmevaba tehnoloogiat, mis võimaldab positsioneerida lennujaama territooriumil hilinevaid reisijaid.Katse käigus varustatakse reisijad lennule registreerumisel väikesemõõdulise RFID-kiibiga, mille asukohta saab lennujaama territooriumil jälgida. RFID ehk Radio Frequency Identification on meetod, millega saab ruumis raadiolainete abil objekte identifitseerida. Kui lennu väljumise aeg läheneb, positsioneerib süsteem reisijate asukoha, et teha kindlaks, kas reisijad on värava läheduses. Reisijad, kes on liiga kaugel, saavad mobiiltelefonile vastavasisulise tekstsõnumi, kõne, või kuulutatakse selles lennujaama osas, kui reisija parasjagu asub, läbi helisüsteemi vastav hoiatussõnum.

RFID kiip võimaldab reisijatel rahulikumalt reisi alustada, kuna nad saavad kindlad olla, et vajadusel teavitatakse vajadusest värava poole suunduda. Peale lisamugavuse reisija jaoks annab kiibi kasutamine panuse klienditeeninduse parenemisele.

Siiani on korraldatud kaks katset ning tagasiside reisijatelt on olnud positiivne. Kolmas katse planeeritakse 24. aprilliks. Enne suvepuhkuste perioodi algust viiakse läbi ühtekokku kümme katset.

Allikas:

SAS

Osale arutelus

 • Evelin Org

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara