Kas tahta teada tulevikku?

Kas olete mõelnud, mis tunne oleks teada oma tulevikku? Või vaadanud mõnda vana mustlasnaist, kes möödakäijatele ennustama kipub ja mõelnud endamisi, et "nagunii ajab häma ja raha paneb ka pihta, nii et ei saa arugi"?? Mina olen mõlemat mõelnud. Ja mõlemat ka teinud.Millegipärast suhtuvad inimesed ennustamisse kui millessegi, millest on parem eemale hoida, et nagu oleks tuleviku teadmine midagi, mis edasises käekäigus just halba toob. Või siis peetakse seda lihtsalt üheks soolapuhumise liigiks, millel mingit tõepõhja all pole. Et ennustajad või kaardimoorid on lihtsalt head psühholoogid ja et tegelikult ei näe ega taju nad midagi. Lihtsalt räägivad umbmäärast juttu, mis enam-vähem kõigile sobib. Nagu lehtedes olevad igapäevased horoskoobid.

Kas tasub ennustajat uskuda?
Pean tunnistama, et olin ise samuti eelarvamuste küüsis, ometigi leidsin endas paar aastat tagasi mõtte, et miks mitte proovida. Sõbranna tuttav tegeleb aeg-ajalt taro kaartide panemisega, nii sain minagi "oma"? hinnaga jutule. Ennustaja Ene oli kena ja vaikne naisterahvas, midagi "maagilist"? temas ega tema kodus polnud (võibolla olen ma liiga palju filme vaadanud, et ootasin ees salapärase ilmega ja kulinaid täis naisterahvast). Põhjus, miks sinna tookord läksin, oli korrastamist vajav isiklik elu ning nõutus tuleviku suhtes, just töökoha mõttes. Siis ootas mind ees üks töövestlus, kuhu kangesti tööle saada soovisin, nii lootsin kaartidelt mingitki vihjet saada.

Kas uskuda seda, mida mulle kaardid lubasid? Ilmselt nii ja naa. Kas uskuda ennustajat, kes minu elu hetkeolukorra kaartide järgi ette luges? Mina usun. Sest inimene, kes minust mitte kui midagi ei tea, ei saa ka minu kehakeele või muude parameetrite järgi öelda, millised inimesed minu elus on või mis probleemid peavalu tekitavad.

Mis minu elus kaartidelt kuuldud info põhjal muutus? Esiteks, päris mitu tuttavat said sellest omakorda innustust ja nii mõnigi läks ise ennustaja juurde. Teiseks, hakkasin oma elus toimuvaid sündmusi ja inimesi teadlikumalt jälgima. Kolmandaks, ei olnud lubatud sündmused kindlate aegade kohta, seega osad sündmused toimusid alles kuid hiljem. Ja neljandaks- seda töökohta, kuhu kangesti soovisin, ma ei saanud. Küll aga sain ennustatud tingimuste järgi hea töökoha üle poole aasta hiljem...Nii, et mine võta kinni.

Karin

käis samuti aastaid tagasi ennustaja juures, aga head muljet ega kogemust tal sellest ei jäänud ja enam ta seda korrata ei taha. Enda kohta ütleb, et ei usu neisse enam ja see kogemus ei käi eriti tema elu ega olekuga kokku.

Aga lühidalt oli Karini lugu järgmine: "Sain kellegi tuttava käest numbri, helistasin, keegi mees küsis mu andmeid ning ka seda, kuidas ma selle numbri sain. Asukoht oli kuskil Mustamäel, praeguse Magistrali keskuse lähedal.

Ukse avas ilmselt sama mees, kes telefoniski minuga rääkis, mind juhatati ühte väikesesse tuppa ning jäeti sinna ootama. Oli kuulda, et köögis on veel mingid inimesed, aga tuppa ilmus ootamatult rotveiler, kes oli üsna hirmuhäratav ja kelle tõttu ei saanud ka ära minna, sest ootasin päris tükk aega.

Lõpuks, tundus et terve igavik oli möödas, tuli tuppa üks paks naisterahvas suures laias kleidis ja sõnas mind vaadates, et ma mõlten liiga palju mõttetutele asjadele, sellele, mida teised minust arvavad ja ma peaks rohkem oma elu elama ja vähem mõtlema. Ta vaatas mind nii kummalise ja terava pilguga, et kui oleks saanud, siis oleks küll sealt kohe põgeneda tahtnud.

Järgmisena ütles see naine, et mul on vigane aura ja asus mind tervendama. Selleks tuli vannituppa minna, kus ta kraani lahti keeras, mind mingi vitsaga piserdas ja nii kogu halva veega alla lasi. Samuti ütles, et mu kodu on väga must. üksjagu oli see õige, sest mul oli korter rahvast täis ja ma polnud koristada jõudnud.

Mul soovitati toad vana kuu ajal ära koristada ja koristusvee pidin valama kodu lähedal oleva pihlaka alla. Samuti tuli tuua tuppa pihlaka oksi, teistest pihlaka okstest teha leotist ja sellega end noore kuu ajal pesta ning halva kaitseks pöörama köögis noa teraviku alati ukse poole.

Siis see kummaline naine lahkus toast, kogu korter tundus olevat välja surnud. Et kellelegi polnud raha anda, nii tulin sealt kiiruga ära- jooksin lausa mitu peatuse jagu, nagu oleks millestki kohutavast vabanenud. ühtpidi oli sel naisel ehk õigus, eneseusk oli mul võibolla tõesti madal. Selle koristusprotseduuri tegin ära, samuti tõin pihlakaoksad rohkem küll moe pärast tuppa ning noa teraviku keerasin tükk aega ukse poole. Aga mingi pihlakaleotisega ma end küll pesema ei hakanud. Elu ja tulevik on ikka selline, nagu me selle enda jaoks elame.

Osale arutelus

 • Meelike Eenpuu-Villup

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara