Kuidas ise valida puhkuse aega

Ajalooliselt on välja kujunenud, et keegi ei armasta töötada, aga  puhata armastavad kõik. Probleem on vaid selles, et sageli saame puhata jupikaupa ja meelevaldsel ajal, näiteks nädal suvel, nädal talvel.Ja hea veel kui saad selle nädala kulutada pukamiseks, sest tavaliselt on just sel ajal vaja teha remonti, parandada suvila katus, sooritada ülikoolis eksam või võtta pangalaenu, mis naelutab sind päevadeks pangakontorisse vastasmajas.Pealegi, et saada kätte need õnnetud 7 päeva puutumatust, tuleb sul enne hüsteeritseda, riielda ning närveerida. Kui lõpuks jõuab kätte esimene puhkusepäev, tunned end nii väsinuna, et ei tahagi enam realiseerida varem põnevana tundunud puhkuseplaane. Tahaks vaid terve nädala diivanil liikumatult lebada.

Kuidas teha nii, et boss lubaks su rahumeelega puhkusele?

Ennekõike jäta meelde kaks tähtsat tõsiasja:

1. Kõige paremini puhkab see, kes töötab hästi.

2. Meelsamini laseb boss puhkusele selle, kel temaga on head suhted.

Nüüd sellestsamast, aga üksikasjalikumalt.

Oletame, et oled esimest kuud tööl ja sul tuleb mõte nõuda kohe puhkust, motiveerides enda soovimatust töötada sellega, et esiteks, väljas on maikuu ja vanematekodus lõhnavad toomingad ja teiseks, et sellise ilmaga on võimatu tööd teha. Probleem on vaid selles, et need kaalukad argumendid ei oma kaalu su bossi silmis.Need ei näi kaalukatena ka siis, kui sa pole juba 3 aastat puhkust saanud ja su kasutegur töökohal läheneb nullile.

Juhtkonnal on reeglina ükskõik, kas tema alluvad on puhata saanud või mitte, või kui väga sulle meeldib SPAs käia.

Bossi jaoks on väsimuse näitaja tööviljakus.

Kahjuks tekib probleem ka siis, kui ülemus su hingeseisundit ei tee märkamagi, kuigi töötad üksi nii nagu brigaad asfaldipanijaid. Lihtsalt on vahel nii, et ühe töötaja puhkuseleminek võib tähendada seda, et tohutu tähtis projekt jääb toppama, rahad seisma või just praegu, vaatamata igasugustele seadustele ja õigustele, oled just sina oma firmas vajalik nagu õhk.

Saatuse iroonia seisneb selles, et need kriisid juhtuvad alati siis, kui Jumal ise on käskinud sul puhkus võtta. Ja mida kõrgemalt sind hinnatakse kui kaastöötajat, seda väiksem on võimalus, et sind puhkusele lubatakse.

Kõik ülalmainitu ei ole siiski reegel. Tavaliselt toimub kõik palju lihtsamalt, sa tahad puhkust ja saadki,  ainult mitte sel ajal, millal soovisid.

Tea oma õigusi!

Kui rääkida puhkusest, siis seaduse mittetundmine vabastab su täielikult puhkamisest.

Seepärast on vähe neid, kes täna täpselt teavad oma õigusi mitte ainult minimaalsele puhkuse pikkusele, vaid ka õigust puhkuse aja valikule.

Niisiis, vaata üle
Töö ja puhkeaja seadus

Mis kõige eelnevaga peale hakata?

Kõigepealt, kui saad oma ülemusega hästi läbi ja sinu hingel pole patukesi, siis mine ta juurde ja vaata usalduslikult silma ning ütle läbitungiva hääletooniga, et sa soovid minna puhkusele. Tee kohe teatavaks sulle vajalik puhkusepäevade arv ja hakka kohe kauplema, sest ilmselt on kaubelda vaja. Nõua kohe täispuhkust. Kindel see, et kui oled valinud vähegi ebamugava aja ja su kolleegid ägavad lõpetamata projektide kuhja all, antakse sulle miinimum päevi puhkuseks. Aga seda on ju vähe. Kontrolli juba enne, ega sul möödunud aastast puhkust saamata pole jäänud? Võib-olla isegi mitu aastat järjest? Loe tähelepanelikult läbi oma tööleping, võib-olla saad täiendavat puhkust ületunnitöö eest? Veel üks kavalus, võta puhkus esimesest tööpäevast

peale

pühi.

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara