Kindlusta oma laen!

Viimasel ajal on avalikkuse tähelepanu köitnud laenu tagasimaksmise probleemid. Eraisikutena lähtume laenu võtmisel enamasti sellest, milline on meie igakuine sissetulek ja laenu tagasimaksmise võime. Töökoha kaotus, raske haigestumine ja ajutine töövõimetus võivad raskendada laenu tagasimaksmist. Sellised olukorrad võivad meie kõigi elus ette tulla, eriti praeguse majanduslanguse ajal ning siis, kui seda kõige vähem oodata oskame. Kõige targem otsus oleks laenudest hoiduda, aga kui see on vältimatu, siis kuidas seda protsessi kindlustada, et rasked olukorrad ei muutuks väljapääsmatuks? SEB pakub koostöös kindlustusfirma Gennworth Financialiga esimesena Eestis uutele laenuvõtjatele laenumaksete kindlustust, mis katab laenumaksed töökaotuse või töövõimetuse perioodil. Teisisõnu öeldes - laenumaksete kindlustus on oluline osa hüpoteek- või tarbijalaenu paketist, mis annab kindlustusvõtjale meelerahu ja teadmise, et rahalised kohustused saavad ka ebameeldivates olukordades täidetud.

Sellist toodet pakub praegu ainult SEB. Sampos on võimalik võtta surmakaitse, ehk kui laenuvõtja sureb, maksab Sampo kahe aasta jooksul laenumakseid. Hansapangas on sarnane teenus, kuid see kaitseb tervise riskide vastu, mitte töökoha kaotuse puhul.

Kellele

Laenumaksete kindlustuse võib saada isik, kes on sõlminud SEB-ga hüpoteegiga tagatud või tarbijalaenu lepingu.Taotleja peab vastama järgmistele nõudmistele:

olema üle 18- ja veel mitte 56-aastane

olema terve:

* teil ei ole kindlustusavalduse esitamise hetkel ühtki vigastust, haigust ega kroonilist haigust ning te pole töövõimetu

* te ei ole 12 kuu jooksul enne kindlustusavalduse esitamist käinud arsti konsultatsioonil ega saanud ravi

* te ei ole teadlik sellise ravi või konsultatsiooni vajalikkusest ega kasuta regulaarselt ravimeid (väljaarvatud migreeni-, hormonaal- ning kilpnäärmeravimid)

"¢ olema alaline Eesti elanik ja töötama täistööajaga Eestis registreeritud tööandja juures või tegutsema Eestis FIE-na ning see töö või tegevus on kestnud vähemalt 6 kuud laenumaksete kindlustuslepingu allkirjastamise hetkeks

"¢ te ei ole püsivalt töövõimetu, ei ole jäänud pensionile ega ole vanuse või töövõimetuse tõttu õigustatud saama riiklikku pensioni

"¢ te ei ole teadlik võimalikust töökaotusest ega sellisest ohust.

Hind

Kindlustusmakse arvutatakse laenusumma alusel ja vastavalt selle tähtajale. Kindlustusmakse tasutakse ühekordse maksena kogu kindlustusperioodi eest ette. Kui kindlustusmakse tasutakse laenu arvel, lisatakse see laenusummale. Tarbimislaenu puhul on intress ilma kindlustuseta 18 %, mis on nüüd tõusnud, aga kui võtta laen koos kindlustusega, on intress 16 %, ehk siis on risk madalam.

Kestus

Kindlustus kehtib ajutise töövõimetuse, soovimatu töökaotuse ja haiglaravi korral. Kindlustushüvitist makstakse iga kuu ja summa sisaldab laenu põhiosa makset ja intressimakset. Intressimakse kujuneb vastavalt kindlustusjuhtumi päeval kehtivast intressimäärast. Kindlustushüvitisel on ka teatud piirmäärad, mida ei ületata. Näiteks hüpoteegiga tagatud laenu puhul on maksimaalne summa ühes kuus 19 000 krooni ja tarbijalaenu puhul 14 000 krooni. Ei ole ka võimalik samal ajal taotleda mitu erinevat liiki hüvitise nõuet, makstakse ainult üht liiki kindlustushüvitist.

Pea meeles

, et enne kui lähed pangast laenu võtma, hinda ratsionaalselt oma riske ja võimalusi ning seda vajadusel spetsialistide abiga.

Osale arutelus

 • Elika Torn

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara