Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool asub 21 km kaugusel Viljandist kaunis Olustvere mõisas.

Sekretäritöö eriala õpitakse riikliku õppekava alusel 2 aastat (80 õppenädalat) keskhariduse baasil.

Õppimine on õppija jaoks tasuta. Sisseastumiseksameid ei ole. Analoogselt üliõpilastega võimalus võtta õppelaenu. Edukatele õppuritele makstakse õppetoetust. Koolil on ühiselamu.

Kutseõppe eesmärk on ette valmistada spetsialiste, kes on võimelised töötama sekretärina, personalitöötajana või raamatupidajana nii avaliku sektori asutustes kui erasektori ettevõtetes.

Õpitakse üld- ja isiksust arendavaid õppeaineid: ametikäitumist; suhtlemispsühholoogiat ja teeninduskultuuri; kaasaegseid organisatsiooni- ja juhtimisteooriaid; müügi- ja reklaamitöö korraldamist; töösuhteid ja organisatsiooni tegevust reguleerivaid õigusakte, personalitöö korraldamist, usaldusväärsete dokumentide vormistamist ja arhiveerimist; finantsraamatupidamise aruannete koostamist, töötasude arvestamist; äriplaani koostamist; ladina tähestikus kümnesõrme pimesüsteemi, failide haldamist, tekstide vormindamist, esitluse loomist ja kujundamist.

Tähtis osa on eesti keele suulisel ja kirjalikul kasutusel ning võõrkeelte (inglise, saksa, vene, soome) oskusel ja nende erialase sõnavara kasutamisel.

II kursusel saab õppija spetsialiseeruda sekretär-personalitöötaja või sekretär-raamatupidaja erialal.

Kogu õppeajast kinnistatakse teoreetilisi teadmisi 20 õppenädalat erinevates ettevõtetes.I kursusel toimub sekretäritöö praktika, II kursusel raamatupidamise või personalitöö praktika.

Esmased sekretäritöö praktilised kogemused saadakse kooli kantseleis, õppeosakonnas või turismikeskuses.

Õpingud lõpevad eriala komplekslõpueksamiga. Võimalus sooritada Sekretär I või Raamatupidaja assistendi kutseeksam, mille edukat läbimist tõendab kutsetunnistus.

Õppetöö raames toimuvad kohtumised oma ala spetsialistidega ja õppekäigud ettevõtetesse.Head koostööpartnerid on Sakala Kirjastuse Oü, Assetsi Äriteenuste Oü, SEB Eesti ühispank, Suure-Jaani ja Pärsti Vallavalitsus, Viljandi Metallitööstuse AS.

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool on Eesti Juhi Abi ühingu liige.

Lisainfo:Kooli kodulehekülg:

www.olustvere.edu.ee

Õppeosakond: tel 437 4244

Eriala koordinaator miljan@olustvere.edu.ee, tel 5695 6100

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara