Saame tuttavaks - Haigekassa Tartu osakonna sekretär Maret Lajal

Pärast keskkooli lõpetamist oli Maretil plaanis hoopis juuksuriks õppida, kuid kuna juuksuri erialale kandideerijaid oli sel aastal palju, siis otsustas ta koos sõbrannaga paberid sisse viia ka Tartu Kutsehariduskeskusesse sekretär-raamatupidaja erialale. Ta nendib, et siiani ei ole ta oma toonast valikut kahetsema pidanud.

Maretile oli huvitav küsimusi esitada muuhulgas just seetõttu, et 2004. aastal oli ta samuti Sekretar.ee portaalis persooniloo kangelaseks, tookord oli tema perekonnanimeks veel Kaljula. Asutus ja positsioon on Maretil siiani samaks jäänud, seega proovisimegi uurida, mis on tema töös võrreldes toonasega tänaseks muutunud.

Kui kaua olete praegust tööd teinud ja kuidas oma tööandjani jõudsite?

Oma töökoha leidsin teise õpitava eriala kaudu. Õppisin sekretär-raamatupidajaks ja kui oli aeg praktikale minna, siis üks kursusekaaslane pakkus välja, et tal on mitu kohta positiivse vastuse andnud. Ja loovutas Haigekassa praktika mulle. Sellest saab juba seitse aastat.

Kas mäletate oma esimest tööpäeva praeguses ametis?

Alguses läksin tööle poole kohaga. Kuna kõige kiirem aeg oli posti väljasaatmine, siis mina käisingi tööl lõuna ajal, mil oli vaja postiga tegeleda. Aga esimest päeva päris hästi ei mäleta. Küll aga mäletan, et üsna esimestel päevadel hüppas minu kabinetti sisse minu jaoks võõras naisterahvas ja küsis, kust ma oma perekonnanime sain. Hiljem selgus, et ka tema neiupõlve nimi oli sama. Sugulased me küll polnud, ent sellest päevast sai alguse meie sõprus, mis kestab siiani.

Milline näeb välja Teie igapäevatöö?

Klassikaline sekretäritöö - postiringluse korraldamine, kõnede võtmine, vastamine ja edasi suunamine. Vajadusel kohvi valmistamine ja koosolekute protokollimine.

ütlesite, et aastatega on Teie tööülesanded enamjaolt samaks jäänud, kuid vilumust on juurde tulnud. Kui vaatate tagasi nelja aasta tagusesse aega, siis mida praegu paremini oskate?

Kindlasti tuleb mul kiiremini välja posti sorteerimine. Aeg, mis kulub sissetulevale postile, on jäänud samaks, aga kirjade hulk on kasvanud kolmekordseks. Vahepeal olin ka poolteist aastat lapsega kodus. üldiselt tööülesanded eriti muutunud ei ole.

Mis Teile oma ameti juures kõige enam meeldib?

Viimasel ajal olen hakanud üha enam hindama neid inimesi, kellega ma koos töötan. Kui leida aega kolleegidega vahel ka niisama juttu ajada, siis kuuleb päris hämmastavaid lugusid.

Kas mõni tööülesanne on ka vastumeelt?

Päris vastumeelseid tööülesandeid ei ole siiani veel ette tulnud.

Olete ehk leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada?

Tuleb naeratada! Isegi siis, kui ei ole tuju või põhjust. Tunnitan ausalt, et vahel mul see välja ei tule.

Millised on esemed või asjad, milleta Te oma tööd ette ei kujutaks?

Ilma arvutita oleks kindlasti "jama majas"?. Aga ilma telefonita saaks küll hakkama.

Milline on Teie jaoks kõige suurem väljakutse oma töös?

Jääda rahulikuks, kui telefoni teel sõimatakse asjade pärast, mida mina muuta ei saa. Ja neid kõnesid ikka tuleb ...

Kas Teil on mõni lõbus seik oma tööst rääkida?

Kui ma alles tööle hakkasin, siis oldi üsna range suhtumisega. Et sekretär peab ikka korrektne välja nägema, nagu õpikutes räägitud. Ja siis ühel palaval suvepäeval tegi üks kolleeg mulle märkuse, et ma olen plätudega tööl. Mina vastasin, et ega plätud tööd ei tee. Peale seda oli nagu jää murtud, sest nüüd ei tee keegi enam välja, kui palaval suvel isegi direktor paljajalu mööda kontorit kõnnib.

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

Ma ei usu, et minu töös midagi ületamatult rasket oleks. Muidu oleksin juba mõnda teist ametit õppinud.

Kuidas töö jaoks vajalikku energiat ammutate?

Selles suhtes olen ühte meelt inimestega, kes leiavad, et puhata saab kõige paremini magades. Olen nagu väike vanainimene, kes õhtul kell 10 juba kodus magab.

Milline võiks olla hea ülemus?

Minu ülemus ?Š. See, kes kiidab hea töö eest ja kes vajadusel ka märkusi teeb .

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite ja miks?

Kunagi tahtsin saada juuksuriks, aga praegu see vist enam ei köidaks. Ma arvan, et määravaks saaks ikkagi võimalus inimestega suhelda. üksluist ja omaette töötamist ma vist kaua ei kannataks. Siis jääks valikusse klienditeenindaja töö.

Millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Olen õppinud ka raamatupidamist, ent ei suudaks kunagi end selles ametis ette kujutada. Juba koolis psühholoogia tundides arutledes saime aru, et sekretär ja raamatupidaja on oma olemuselt kaks täiesti erinevat elukutse tüüpi ja neid korraga õppida on keeruline. Sest kui sa oled suhtleja tüüp, siis sind ikka absoluutselt ei huvita mingid saldod ja kreeditid. Vähemalt minu puhul on see küll nii.

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Tahaksin, et rohkem jääks aega raamatute lugemiseks... Aga meeldib mööda Eestit ringi sõita ja kauneid kohti pildistada. Eriti tore on seda teha koos lastega, sest nemad oskavad siirast rõõmu tunda. See tuletab endalegi meelde, et elus on muudki, kui laenud ja palgapäevad.

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?

Mulle meeldivad persoonilood ja igakülgsed näpunäited.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara