Kumu kunstihõngulised elamused

Mida teha, et mõnusalt koos kolleegidega aega veeta või leida asendust ärajäänud suvepäevadele? üheks meeldivaks võimaluseks on osa võtta Kumu vaba-aja programmidest. Võimalusi huvitavaks tegutsemiseks on Kumus tõeliselt palju - tuleb vaid enda jaoks sobiv kokku kombineerida ning mõnusalt loominguline ja kunstihõnguline elamus on pikaks ajaks garanteeritud.

Vaba-aja programm sarjast KUMU MUSTRID

Vaba-aja kunstiprogramm toob sind Kumu majja ja siseõue, kunstiteoste ja loomingu juurde. Kumu räägib märkidest ja sümbolitest meie ümber, nende tähendusest vanasti ja täna. Mõtiskleme, milline on olnud kunstniku sõnum. Programm jätkub ateljees - kasutades nähtut, saavad soovijad kujundada ise oma märkide ja mustritega teose - Kumu seljakoti.

Kunstiprogramm kestab 2-3 akadeemilist tundi. Programme juhendavad Kumu hariduskeskuse programmijuhid. Oodatud on grupid suuruses 10 - 20 inimest.

Suveprogramm sõpradele Kumu keraamika ateljeesLilled-linnud-liblikad

Kumu kunstimuuseumis saab septembrini vaadata näitust tuntud naivisti Paul Kondase töödest. Tema värvikad pildid pulbitsevad vabalt elu- ja loomisrõõmust, mis inspireerivad ja haakuvad mõnusalt sooja suveaja meeleoludega.Ateljeetunnis saavad kõik avada oma meeled ja loominguline eneseväljendus võtab taas keraamilise eseme vormi! Autorile tähenduslike motiividega koogitaldrik või lillevaas hoiab alati silme ees kõike kaunist, mida süda vaid julgeda soovib. Mõttelendu aitavad valla päästa maiustustelaud ja võlusõnad.

Suveprogramm kestab u 2,5 tundi. Suunajaks ja juhendajaks on keraamik Aigi Orav.

Kumumine

Intellektuaalse seiklusmängu idee põhineb Dan Browni bestselleril "Da Vinci kood". Kunstitaieseid, mis peidavad salasõnumeid, peidetud vihjeid ning vastuseid erinevatele inimkonda huvitanud küsimustele, leiab kõikjalt. Eriti ohtralt on neid peidus Eesti kaasaegseimas ja suurimas kunstikogus: Kumu"™s. See on põnev ja eelkõige vaimselt aktiivne otsimismäng, kus pead panema proovile oma teadmised, loomingulise lähenemise, detektiivioskused, taibu ja tähelepanelikkuse. Mängu alul jagatakse osalejaskond gruppideks, kellele jaotatakse välja Kumu korruseplaanid, küsimustikud, vihjed ja ülesanded. Edasine sõltub juba meeskondadest endist: milline strateegia töötatakse välja, kui avaralt lähenetakse ülesannetele, milliseid meetodeid kasutatakse lõpptulemuseni jõudmiseks. Muidugi pole mitte kõik ülesanded-vihjed mentaalsed - on ka täiesti käegakatsutavaid esemeid ja praktilisi lahendusi. Kuid kõike ei saa ette jutustada...

Mängu orienteeruv kestus on kuni kaks tundi. Võitjameeskonnale jagatakse võidu väärilised ja teemakohased auhinnad. Kõiki osalejaid ootavad pärast kumumist suupisted. Mängule saab lisaväärtust anda läbi mitmete erinevate õpitubade ja temaatiliste tegevuste, mida on võimalik Kumus korraldada. Samas pakub Kumu restoran suurepärast võimalust teemakohaseks vastuvõtuks, meeldejäävaks koosviibimiseks või lihtsalt mängujärgseks kvaliteetseks söömisnaudinguks. Oodatud on grupid suurusega 20 - 40 inimest.

Suvekumumine

Suvekumumine on loogiline jätk või suvine alternatiiv meeskonnakoolitusena ennast tõestanud Kumumisele. See intellektuaalne seiklusmäng eemaldab paariks tunniks su keha ja vaimu tavategelikkuse rutiinist, pannes proovile su mälu, loovuse, uudishimu ja hallid ajurakud. Lisaks sellele koged ehedalt kunstniku rollis olemist nii töös kui vaimus.

Mänguks jagatakse osalejaskond gruppideks, Mäng treenib kogu meeskonda, avardab su loomevõimet ning juhatab su kummalistele radadele, pakkudes sulle muu hulgas ainulaadset võimalust kehastuda IX sajandi kunstnikuks, kes loob vastavas õpitoas kunstiajalugu muutva taiese.Halva ilma korral ootavad mängijaid vihmakaitsed ning mängu lõpus osalevad kõik mängijad unikaalsel kunstipiknikul, kus jagub igaühele nii meeneid kui ka hüva suupoolist. Võitjameeskonnale on varutud väärtuslikud kingitused.

Mängu orienteeruv kestus on kolm tundi ja sellele saab lisaväärtust anda läbi mitmete erinevate õpitubade ning temaatiliste tegevuste, mida Kumu hariduskeskus laias valikus pakub. Oodatud on grupid suuruses 20 - 40 inimest.

Töö ja lõbu käsikäes

Selleks, et töö ja meelelahutus omavahel ühitada, pakub Kumu koosolekute pidamiseks nõupidamisruume (10-15 inimesele), kus on olemas kõik vajalik tehnika, mida selleks puhuks tarvis läheb. Pidulikeks ürituseks ja vastuvõttudeks on võimalik kasutada Kumu 2. korruse fuajeed. Seal on ruumi püstijala vastuvõttudeks kuni 500-le inimesele ja laudades istumisega kuni 280-le inimesele. Lisaks on fuajees 1200-kohalise garderoobi kasutamise võimalus.

Pidulikke üritusi on ilusa ilma korral võimalik pidada ka kaunite loodusvaadetega Kumu õuealadel. Augustikuus on paari nädala jooksul ainulaadne võimalus kasutada ürituse korraldamiseks ka suurepärase vaatega V korruse saali. Kirsina tordil võib ürituse väikese veinipokaaliga lõpetada Kumu katusel, kust avaneb ainulaadne 360-kraadine vaade Tallinna linnale ja lahele.

Toitlustamine

Mõnusate kunstielamuste vahepalaks või lõpetamiseks sobib kõhutäiteks hästi piknikupamp Kunstniku Eine, mida võib nautida Kumu siseõue terassidel.Pamp kahele sisaldab:

"¢ kali "¢ karask "¢ määrdejuust"¢ veidi värskeid köögivilju"¢ kohupiimakorp

"¢ muuseumi logoga kadakapuust võinuga

Kunstniku einet saab tellida: tel. 602 6164, kumurestoran@bonaparte.eeToitlustamiseks on võimalik kasutada ka catering firmana Kumu toitlustusoperaatorit Bonaparte. Sel juhul ei võeta korraldajalt eraldi tasu ettevalmistus- ja koristusperioodi eest.

Bonaparte kontakt: Andrus Koit tel 527 9000, 602 6164

NB! Kumu pakub võimalust kõikidele üritustele juurde tellida ka giidiga ekskursioone ning ringkäigud ja üritused võib lõpetada mõnusa piknikuga Kumu siseõuel.

Erinevate ürituste läbiviimiseks saab teavet alljärgnevatelt kontaktidelt:Kõik Kumu ruumide üürimisega seotud küsimused: Tiina Makarov

tiina.makarov@ekm.ee

, tel 602 6055, 501 0722Kumu ekskursioonide kohta küsimused ja giidi tellimine -

kumu.giid@ekm.ee

, tööpäeviti kl 12.00-15.00, tel 602 6126

Keraamikaateljee programmi tellimine tel. - haridus@ekm.ee, tel 602 6074 (E-R, kell 14.00-16.00), 534 39 230

Kumumise korraldaja: Erki Vaikre erki@eventmasters.ee, tel 556 34 030

 

Osale arutelus

 • KuMu

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara