Hilinemise juhised

Nagu teada, õnnelikud kella ei vaata. Kui vaadata planeedi elanikke sellest seisukohast, siis peaaegu kõik naised peaks olema absoluutselt õnnelikud olevused.

Ära hiline!

Me hilineme alati ja igale poole. Sageli ütlevad paljud kui ühest suust: "See on mul veres." Nagu oleks hilinemine midagi loomulikku, looduse poolt antud. Niisiis, jälgides mõningaid oma tuttavaid, just naissugu, tegin ma enda jaoks mõningad tähelepanekud ja võin kirjeldada hilinemiste erinevaid põhjuseid. Muidugi, see on subjektiivne, kuid selles on ka omajagu tõtt. Tutvustan neid sulle, et sa tulevikus sarnaseid vigu ei teeks ja ei hilineks!

Hilinemine selleks, et jätta muljet

See on naiste seas kõige levinum hilinemise põhjus. Valmistud kohtumiseks kaua ja põhjalikult, oled ammu enne kokkulepitud aega valmis. Su juuksed on sätitud, oled meigitud, istud ja vahid kella, aga ikkagi suudad kohtumisele hiljaks jääda! Sa oleks nagu programmeeritud hilinema.

Välju kodust 5 minutit enne vajalikku aega. Parem on veidi oodata kokkusaamiskoha lähedal - et mitte jõuda ka esimesena - kui hilineda ja panna mees enda järel ootama. Sa võid küll öelda, et kohtumise ootus on magus ja meeldiv, kuid nii arvavad vaid naised. 99 % minu meestest vastas, et neile ei meeldi, kui kohtumistele hilinetakse, aga 45 % ka märkisid, et hilinemine on üheks ebameeldivamaks omaduseks naiste juures.

Hilinemine, kuna ei oska aega planeerida

Hilined töökohtumisele, sest sa lihtsalt ei suuda sundida end õigel ajal voodist tõusma. Sa ei suuda sõita 15 minutit varem tööle, kuigi tead, et igal pool on ummikud.

Sellised hilinemised võivad sulle kurjalt kätte maksta. Sind hakatakse pidama vastutustundetuks, mis võib tõsiselt kahjustada su tõusu karjääriredelil.

Kui hilined pidevalt tööle seetõttu, et magad sisse, siis võimalik, et põhjuseks on vitamiinipuudus, eriti kevadel. Söö vitamiine, joo vähem kohvi enne uinumist (veel parem, joo hoopis rohelist teed), liiguta ennast, muretse kõvahäälne äratuskell. Mõnda aega sa vaevled, kuid hiljem su keha harjub, oled värske, jõudmine õigeks ajaks tööle on meeldivam, kui otsida pidevalt vabandusi.

On asju, mida sa ei taha üldse teha. Näiteks, kohtuda tuttavaga, kes lobiseb vahetpidamata, või minna kuhugi ringi, mida nii väga armastab su sõbranna. Organism lihsalt keeldub selliseid kohtumisi võtmast kui puhkust või meelelahutust. Nii tekib vastupidine reaktsioon - hilinemine on nagu sinu keha kaitsevahend.

Hilinemine alati ja igal pool

See on juba raske juhtum. Selliseid hilinemisi on praktiliselt võimatu välja ravida. Sa hilined alati: kohtumistele (olulistele ja vähem olulistele), koosviibimistele, kontsertidele, kokkusaamistele. Kuidas sa ka ei pingutaks, õigeks ajaks ei õnnestu sul jõuda. See on lahutamatu osa sinu elustiilist.

Isegi kui sa otsustad mitte hilineda ja ärkad esmaspäeva hommikul uue deviisiga: "Kõik! Aitab! Tänasest päevast jõuan igale poole õigeks ajaks!" - tegelikkuses sul see vaevalt nii kergelt õnnestub, kui algselt tundub. Ära tee endale illusiooni mitte kuskile hilineda, see on ebareaalne lootus. Sageli ei sõltu hilinemised meie tahtest: ummikud teedel, avariid, äratuskell ei helise jne.

Seda enam, et on märgatud, et liigselt punktuaalsed inimesed on sageli rahulolematud, närvilised, tulevad alati kohale enne kokkulepitud aega, mistõttu peavad pidevalt teisi ootama. Selle asemel, et hilinemise pärast endaga pahandada, end süüdistada, mõtle parem tõelistele põhjustele, mis sunnivad sind hilinema, ja püüa vabaneda kas või neist, mis sõltuvad vaid sinust endast.

Püüdsin paarilt oma tuttavalt välja uurida, kuidas nad suhtuvad hilinemisse, nii enda kui teiste.

Sass (25-aastane) : "Ma ei hiline peaaegu kunagi, pigem lähen veidi varem kohale. Kuidas ma suhtun hilinemisse? Vahel see häirib, kuid et ma täiesti endast välja läheks... ei. Kui mu sõbranna kolm tundi end peseb ja korda seab ning seetõttu hilineb, ajab see mind marru, aga kui inimene läheb tööle ja hilineb 15 minutit, on see normaalne. "

Keit (27-aastane): "Ma hilinen viimasel ajal üsna sageli, kuid see puudutab vaid tööd. Kui ma kalli inimesega kohtun, teen kõik selleks, et mitte hilineda. Muidugi ei saa ma võtta vastutust selle eest, et tramm ei lähe katki, lennuk halva ilma korral ei välju jne. Aga kui ma sõpradega kokku saan, siis kuidas kunagi."

Muuseas, erinevates maades suhtutakse hilinemisse erinevalt. Näiteks, kui Lähis-Idas hilinetakse pool tundi või isegi tund, on see täiesti normaalne. Vastupidiselt on Ladina-Ameerikas: minna õigeks ajaks külla on ebaviiskas ja võib juhtuda, et peremees ei lase sind sissegi!

Euroopas on selline seaduspära: mida põhjapoolsem riik, seda rangem. Kui Hispaanias või Itaalias pooletunnine hilinemine pole midagi ebatavalist, siis Saksamaal või Soomes juba 2 minutit hilinemist on solvav ning mõistetamatu. Vabandused võetakse muidugi vastu, kuid põhjus peab olema kaalukas. Samamoodi on ka Jaapanis. Aga Taanis, USA-s, Kanadas on mõneminutilised hilinemised täiesti aktsepteeritud.

Osale arutelus

 • Villi Vill

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara