Saame tuttavaks - AS Silva-Agro sekretär Ly Käärik

Ly Käärik töötab Valgamaal asuvas jaekaubanduse, majutuse ja toitlustamisega tegelevas ettevõttes sekretärina. Elukutselt on Ly hoopis müüja ja sekretäritööks vajalikud oskused on ta omandanud peamiselt töö käigus. Sellest järeldub, et kui vaid tahta, on peaaegu kõik võimalik ja ükski samm karjääriredelil ei tundu kättesaamatu unistusena.

Miks valisite just selle eriala ja praeguse ameti?

 

Tahtsin teha midagi muud peale müüja töö ja kui avanes võimalus seda teha ilma firmat vahetamata, siis otsustasin proovida. Otseselt seda eriala ma kusagil õppinud ei ole, olen elukutselt hoopis müüja. Aga olen läbinud mitmed koolitused eesti keele ja dokumendihalduse alal ning ka raamatutest palju abi saanud. Inimene õpib ju kogu elu! Äratundmine tekkis kohe, kui kuulutust nägin. Tekkis kohe vastupandamatu soov sellele kohale kandideerida. Ma pole veel kordagi kahetsenud seda tundmatus kohas vette hüppamist!

 

Kui kaua olete oma praegust tööd teinud ja kuidas praeguse tööandjani jõudsite?

Olen selles firmas töötanud alates 1996. aastast nii müüja kui ka osakonnajuhataja ametikohal. Kui kuulutati välja firmasisene konkurss sekretäri ametikohale, siis otsustasin proovida. Sekretär olen olnud alates 2003. aastast.

Kas mäletate oma esimest tööpäeva praeguses ametis? Millised emotsioonid Teid valdasid?

Esimene tööpäev oli võrdne esimese koolipäevaga. Sees oli värin ja kartus, kas saan ikka hakkama. Telefoni suunamine oli minu jaoks nagu hiina keel, näpp läks vägisi vale klahvi peale ja sõnad jäid kurku kinni. Printer ka jonnis sel päeval minuga, aga saime ruttu sõpradeks. Olin õhtuks väga väsinud, kuid korrakski ei tekkinud mõtet, et homme tagasi minna ei taha. Pigem tekkis uudishimu, et kas saan homme paremini hakkama.

 

Milline näeb välja Teie igapäevatöö?

Minu tööpäev algab kell 8:00 ja lõpeb 17:00 nagu ikka kontoritöötajal. Nende tundide sisse mahub aga palju põnevat tegutsemist. Minu töödeks on kõik dokumendihaldusega seonduv, telefonile vastamine, personalitöö, IT- probleemid, laoinventuurid, ürituste organiseerimine, võlglastega suhtlemine, arvete ja saatelehtede sisestamine. Arvan, et kõige tähtsamateks kohustusteks on olla ikka firma "visiitkaardiks" ja olla sillaks juhataja ning töötajate vahel.

 

Kuidas oma töö jaoks vajalikku energiat ammutate?

Peamise energia saan oma perelt, kes mind igati toetab. Nad on alati nõus mind kuulama ja lohutama, kui selleks vajadus tekib. Samuti on mulle suureks abiks minu toredad töökaaslased, kelle abi peale võin alati kindel olla. Kui väga väsinud ja emotsionaalselt tühi olen, lähen koos lastega metsa jalutama. See on parim viis uue energia saamiseks.

Mis Teile oma ameti juures kõige enam meeldib?

Eriti meeldibki mulle inimestega suhtlemine ja see, kui saan neile kuidagi abiks olla. Kui saan kellegi probleemi lahendada, siis on väga hea tunne.

 

On ehk mõni tööülesanne, mis on Teile vastumeelt ja mida Te parema meelega ei teeks?

Vastumeelne tööülesanne - sellist vist polegi. Kõik tööd tahavad tegemist ja ikka on ju mõni asi mis nii väga ei meeldi, aga kui tehtud saab, on hea tunne kohe. Aga kui midagi ära märkima peaks, siis vist võlglastega suhtlemine. Inimesed, kellele helistan, on erinevad ja reageerimised on väga ettearvamatud.

 

Olete Te leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada?

Need polegi nipid, pigem soovitused - tehke hommikul esimesena ära vastumeelsed ülesanded, puhanuna ei tundugi need alati nii tüütud. Olles ise rõõmsameelne ja aval, on seda ka teised sinu suhtes! Naeratage ka telefonile vastates, sest uskuge, klient "näeb" Teie naeratust ka telefonis!

Millised on esemed või asjad, milleta Te oma tööd ette ei kujutaks?

Oi neid asju on palju, kindlasti arvuti, telefon, printer, koopiamasin jne. ühesõnaga kõik asjad mu laual on mulle väga vajalikud. Muidugi ei kujutaks ma oma tööd ette ka ilma oma toredate töökaaslasteta.

Milline on Teie jaoks kõige suurem väljakutse oma töös?

Jääda naeratavaks ja sõbralikuks ka siis, kui päev on tõeliselt halb olnud.

 

Kas Teil on ehk mõni "ämber" oma tööst rääkida?

üks juhtum on, mille üle ma küll uhke pole, kuid mis tehtud see tehtud. Saadame oma firma parimetele klientidele sünnipäevaks kaardid. Juhtus aga nii, et saatsin kaardi kliendile, kes kahjuks oli meie seast lahkunud. Mul oli väga piinlik ja paha tunne, kui lahkunu perekonna liikmed meiega ühendust võtsid. Õnneks saime minu "ämbri" lahendatud ja see pere on meie firma heaks kliendiks edasi jäänud.

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

ületamatuid asju polegi, kuid tarkvaraga seonduv on minu jaoks uus ja keeruline veel. Olen sellega väga lühikest aega tegelenud. Kuid püüan anda endast parima.

 

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Hea ülemus on usaldusväärne, abivalmis, enesekindel, motiveeriv, huumormeelne, vajaliku teadmuspagasiga ja mitmekülgsete huvidega isiksus.

 

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite?

Kui ma poleks sekretär, siis arvan, et töötaksin ikka kusagil teenindaval kohal. Mulle meeldib inimestega suhelda ja neile kuidagi abiks olla. Lapsena tahtsin saada aednikuks, võib-olla oleksin selle ala peal.

Millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Kohe kindlasti ei tahaks olla kusagil liinitööl, kus peaks tegema koguaeg üht ja sama detaili. Töö ei tohiks muutuda rutiinseks. Arvan, et ka politseinikuks ei hakkaks ma iialgi.

 

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Olen mõned aastad tantsinud kantri line tantsu, kuid ajanappusel lõpetasin sellega tegelemise. Mulle meeldib veel väga lugeda, ristsõnu lahendada ja käsitööd teha. Suvel on suureks hobiks aiandus.

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?

Esimesena loengi tavaliset persoonilugusid. Nii põnev on teada ka teiste sekretäride tegemistest ja töödest.Veel on hea lugeda personalitöö kohta ja dokumendihaldusest. Kui on vaja salmi - jälle aitab Teie portaal ja seda loetelu võiks jätkata veel pikalt-pikalt. Suured tänud Teile sellise toreda portaali eest ja jõudu ka edaspidiseks selle tegemisel.

 

 

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara