Lauanõud kontoris

Kontoritöötajad veedavad kontoriruumides suure osa oma päevast. Selge see, et päeva sisse mahuvad nii lõunapausid, kontoris peetavad ühisüritused ja sageli ka külaliste vastuvõtmised. Palju peamurdmist võib tekitada aga see, milliseid lauanõusid ja muid einestamiseks ning külaliste võõrustamiseks vajalikke abivahendeid kontorisse soetada. Uurisime, milliseid lahendusi kasutavad kolm erinevas suuruses ettevõtet ning milliseid soovitusi oskab teema kohta jagada lauanõude müügi ja laenutusega tegeleva ettevõtte spetsialist.

Margit

töötab 75-pealises ettevõttes, kontoripoolel on töötajaid ligi 40. Nende kontoris kööki ei ole, küll aga on firmal oma söökla. Margit ise sööklas käia ei armasta, pigem käib ta väljas söömas: "Kui päev otsa kontoris istuda, siis on poodi või mujale einestamiskohta jalutamine puhas rõõm." Tema sõnul kohalikku sööklat einestamiseks väga aktiivselt ei kasutatagi: "On kuidagi nii välja kujunenud, et üks kindel grupp inimesi söövad sööklas iga päev ja ülejäänud ei söö seal kunagi. Viimaste hulka kuulun ka mina." Margit arvab, et peamiseks põhjuseks, miks nende ettevõtte kontoritöötajatel kööginurka ei ole, on see, et seda pole ruumipuuduse tõttu võimalik ehitada. Samas ta leiab, et ega keegi kööginurgast ilmselt puudust ka ei tunne, sest sellise korraldusega on kõik harjunud. Ta leiab, et kööginurga puudumist kompenseerib kindlasti ka mitmefunktsionaalne suur kohviautomaat.

Selleks, et kaasavõetud sööki näksida, külalisi vastu võtta, kolleegidega sünnipäevi või muid üritusi tähistada, on ettevõttel olemas nii kohvitassid, puuviljavaagnad, koorekannud, suhkrutoosid, erinevad pokaalid ja klaasid ning alustaldrikud. Lisaks on kõigil ka oma isklik tass. "Pidulikke kohviserviise meie oma töötajad ei kasuta - need on külalistele mõeldud. üsna kasutuks on meie nõudemajanduses jäänud koorekannud, sest neid tavaliselt ei kasutata. üldiselt arvan, et meie kontori nõudemajandust võib üsna otstarbekaks pidada - kõike on piisavalt ja samas mitte liiga palju. Kuigi tuleb tõdeda, et harva on ette tulnud ka olukordi, mil külalisi on nii palju, et kohvitassidest tuleb puudus," lausub Margit.

Evely töötab ettevõttes, kus kontoripoolel töötavaid inimesi on 21. Ta tõdeb, et nende kontoris samuti kööki ei ole - on ainult tavaline väike kohvimasin ja puhkenurk. "Igal töötajal on oma tass ja taldrik. Kui ettevõttes toimuvad mõned siseüritused, siis kasutame papist nõusid. Külalisi meil palju ei käi, kui mõnikord juhtub keegi tulema, siis on neil võimalus kohvinurgas kohvitada. Ka külaliste jaoks on kasutusel ühekordsed lauanõud," räägib Evely. Ta ütleb, et ei tema ise ega ka ülejäänud kolleegid köögist puudust ei tunne - kontorihoone all on väga mõstlike hindadega söögikoht, kust saab kasvõi ainult toorsalatit kaasa osta. Ta nendib, et ainuke asi, millest on puudust tuntud, on külmkapp: "Võiks kasvõi see kõige väiksem külmkapp olla - teinekord on ikka vaja midagi külma panna. Soojal suvisel ajal kasvõi joogipudel näiteks".

Merlin

töötab suures ettevõttes - ainuüksi kontoripoolel töötavaid inimesi on 78. Oma kööki ei ole ka selles asutuses - söömas käiakse ettevõttele kuuluvas sööklas. Merlin tunnistab, et külalisi käib nende kontoris väga palju: "Kuna meie asutuses on mitu osakonda, siis on tavaline, et iga päev toimub mõni suurem koosolek, sageli koguni mitu. Koosolekutel viibib tavaliselt ka mitmeid külalisi väljastpoolt maja. Nõupidamiste tarvis on meie majas mitu suurt saali, igas neist on suured kapid, milles on palju erinevaid lauanõusid - alates kohviserviisidest, lõpetades erinevate vaagnate ja termostega. Olgugi, et nõusid on tõeliselt palju - arvan, et tasse ja alustaldrikuid ikka mitusada - on olnud juhtumeid, kus näiteks pokaalidest või tassidest tuleb puudus. Samas ei ole võimalik neid ka väga palju juurde muretseda, sest neid lihtsalt ei ole kusagile panna. Kohviserviisi ja pidulikumaid lauanõusid on lubatud kasutada ka oma maja töötajatel." Merlin ütleb, et hädaabivariandina on kasutusel ka erinevad ühekordsed nõud: "Eriti populaarsed on nii külaliste kui ka meie oma maja töötajate seas ühekordsed termomaterjalist kohvitopsid - neid armastavad kasutada enamasti need kolleegid, kes oma isiklikku tassi pesta ei viitsi". Merlin arvab, et asutuses võiks rohkem kohviaparaate olla: "Väikeseid kohviaparaate on meil küll igal korrusel kaks, kuid sageli jääb nendest väheks. Mõnikord on päeva jooksul mitu koosolekut ja palju külalisi - seega oleks kohvimasinaid ka nõupidamisruumidesse hädasti tarvis. Meie oma töötajad on suured kohvisõbrad ja tavaliselt kipuvad ka külastajad jookidest kõige enam kohvi eelistama. Suveperioodidel oleks vaja ka rohkem külmikuid, sest üldjuhul on koosolekud pikad ja siis tahavad inimesed jahedat vett juua. Praegu on meil vaid üks väiksemat sorti külmkapp, aga sinna palju ei mahu."

Mida siis tasuks kontorisse soetada?

Lauanõude müügi ja laenutusega tegeleva ettevõtte Reserve esindaja Gertlin Lindmaa sõnul peaksid igas kontoris kindlasti olema ehedad nõud. Ta nendib, et plast-, papp- ja termonõud on rohkem sobilikud piknikule ja suvepäevadele. "Ehe nõu näitab ettevõtte mainet ja suhtumist oma töölistesse, aga ka külalistesse, keda vastu võetakse. Kena serviis on ettevõtte visiitkaart," lisab ta.

Gertilin Lindmaa selgitab, et soovitavalt võiksid nõud olla neutraalsed, ühetoonilised ja ühest sarjast: "Sest juhul, kui on vaja juurde laenutada suuremat kogust nõusid, jääb laud ka silmale kena vaadata (rendinõud on tavaliselt samuti neutraalsed). Kuna kontorites kipub vähe ruumi olema, siis on hea, kui nõud on hästi ladustatavad. Näiteks kohvitassid sobituvad üksteise peale ja ei kolise, nii on kerge neid kappidesse panna ning võtavad ka vähem ruumi. Klaasidest võiksid kindlasti olla mahlaklaas, sünnipäevadele veini- ja vahuveiniklaas, külaliste kostitamisel on teinekord abiks ka mõni konjaki- ja viinapitsid. Samuti võiks olemas olla klaaskann. Kahvlid-noad-lusikad võiksid samuti olla ühest sarjast. Kindlasti oleks vaja universaalset vaagnat, kas siis klaasist, metallist või portselanist, mille pealt saab serveerida nii puuvilju, küpsiseid, torti kui ka teisi suupisteid. Tordi tarvis võiks alati olla ka nuga ja koogilabidas."

Kuidas võimalikult otstarbekalt lauanõudega majandada?

Gertlin Lindmaa räägib, et üks võimalus nõude hoidmiseks oleks kasutada ratastel kahekorruselist serveerimiskäru. "See leiab kasutamist nii nõude ladustamiseks kui ka nende transportimiseks ühest kontori osast teise. Lauanõusid soetades võiks võimalusel arvestada ka pakenditega, milles neid müüakse. Nõndanimetatud "kinkepakendid", mida peale lahtipakkimist enam kasutada ei saa, ei ole otstarbekad. Kui klaase ei kasutata, siis saab need kenasti karpi pakkida ja kasvõi kapi otsa eest ära panna. Klaaside valimisel võiks võimalusel arvestada sellega, et habras klaas võib ju kena välja näha, kuid võib pesemisel väga kergesti puruneda (eriti kui pesemine toimub pisikeses valamus). Praktilistel kaalutlustel võiksid töötajatel olla oma nõud. Kasvõi suured kohvitassid, võimalusel nimelised - see lahendaks ehk mustade

tasside teema. Need võivad erineda peenemast serviisist," selgitab ta.

Aga mida teha juhul, kui kontorisse läheb tarvis rohkem nõusid?

Reserve esindaja toob ühe võimalusena välja nõude laenutamise, soovitavalt koos kohaletoomise ja pesuteenusega, mis jätab aega ka endal üritusest osa võtta. "Otstarbekas ja kaval on leida koostööpartner, kes nii müüb kui ka rendib lauanõusid. Siis on hea soetada kontorisse esimene serviis just sellelt firmalt ning vajadusel saab samalt müüjalt rentida juurde samasugust serviisi-mudelit. ühesugune serviis näeb laual parem välja. Lisaks on hea, kui lauanõude müüja tarnib soetatud serviisimudelit pikka aega, sest nii on kaduma või katki läinud nõusid hea asendada. Lauanõude laenutus on väga mugav neile, kellel ei ole kontoris suurema koguse nõude hoidmiseks ruumi, kuid aegajalt tuleb võõrustada suuremat seltskonda külalisi või on soov kasutada põnevaid lahendusi (nõusid, millele kontoris leiaks harva kasutust)." Gertlin Lindmaa nendib, et erinevatel laenutusega tegelevatel firmadel on erinevad laenutamistingimused. Seega oleks võimaluse korral hea esimesel korral ise kohale minna ja laenutatav inventar üle vaadata. Kindlasti leiab sealt mõne hea lahenduse ja saab ka head nõu, millistes nõudes toite-jooke serveerida!

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara