Saame tuttavaks - AS Semetroni juhiabi Ilona Alev

AS Semetron on üks Eesti suurimaid meditsiinitehnika müügi ning hooldusega tegelevaid ettevõtteid. Ilona Alev töötab selles ettevõttes juhiabina. Kuidas Ilona oma praeguse ametini jõudis ning milline tema tööpäev välja näeb, seda üritasimegi välja uurida.

Miks valisite just selle eriala ja praeguse ameti?

Ametiks vajalikke teadmisi ning oskusi olen saanud Tallinna Majanduskooli sekretäri kursustelt ning täiendanud end igal aastal väga mitmetel koolitustel. Saksa keeles sai tugev põhiteadmiste pagas kaasa võetud saksa keele süvaõppega Tallinna 42. Keskkoolist, lisaks olen keelt praktiseerinud ka Saksamaal elades ning töötades - töötasin 1,5 aastat Saksa Liitvabariigi Suursaatkonnas. Samuti olen omandanud Goethe Instituudis saksa majanduskeele.

Kui kaua olete juhiabina tööd teinud ja kuidas praeguse tööandjani jõudsite?Olen sekretärina töötanud ca 15 aastat. Praeguses ettevõttes 8 aastat, neist 2 aastat juhiabina. Sekretäri eriala tuli minu ellu juhuslikult - hakkasin ühele kaubandusega tegelevale eraettevõttele tõlketöid tegema. Mind kutsuti firmasse poole kohaga tööle ning töö kõrvalt paralleelselt avastasingi Majanduskoolis, mis on kirjutusmasin, arvuti, toimikud jne. Poolest kohast sai peagi täiskohaga töö ning oma panuse andsin sellesse firmasse nelja aasta jooksul. Oma töökohalt lahkusin seoses uue väljakutse tekkimisega ning tööle asumisega Saksa Saatkonda. Peale tähtajalise töölepingu lõppemist asusin tööle AS-i Semetron, alguses müügiassistendina ning ajapikku praegusele ametitoolile liikudes . Mind on sekretäri ameti juures hoidnud pigem juhused ja teiste inimeste valikud, pakkumised ja edutamised, kui oma südamesoovi järgimine. Minu süda oleks pigem kaunite kunstide juures...

Kas mäletate oma esimest tööpäeva praeguses ametis? Millised emotsioonid Teid valdasid?

Esimest tööpäeva sekretäri ametis mäletan väga hästi - esimene töökoht ca 15 a tagasi oli Lasnamäe korteris, mis oli kohandatud bürooks. Minu kabinetiks oli köök ja töölauaks tavaline söögilaud. Tagasimõeldes paistab kõik nii armas ja naljakas... Peale saksa ja vene keele oskuse ei olnud mul midagi kaasas ja ma vist tippisin kirjutusmasinal ühte pisikest kirja pool päeva endal süda värisemas (ja käed!!!!), kas mind ikka homme tagasi kutsutakse. Suur abimees korrektuurlint ja tol ajal harvaesinev keeleoskus olid nähtavasti minu päästjad. Iga telefonihelina peale ma võpatasin, sest pidin ju helistajatele midagi vastama, kuid puudusid igasugused teadmised ja kogemused.

Milline näeb välja Teie igapäevatöö?

Minu päev algab töö juures e-kirjade ja fakside läbitöötamisega ning kulgeb siis vastavalt kirjapandud ning tegemist ootavatele tööde nimekirjale ning juhtkonna tegevustele. Vastan ka üldnumbril sissetulevatele kõnedele. Ametijuhendis on kirjas üle 20 tegevuse, mis vastavad ka minu vastutusalasse kuuluvatele reaalsetele ülesannetele. Assisteerin jõudumööda ka teiste osakondade töötajaid. Töö on huvitav - kuigi palju on nö rutiintegevusi, ei ole siiski üksteisega identset päeva.

Kuidas oma töö jaoks vajalikku energiat jaoks ammutate?

Minu energiaallikaks on eelkõige kodu ja lähedased inimesed. See on minu hapnik. Hinge toidan kõige kauni nautimisega - teater, kino, muusika. Spordialadest üritan harrastada rulluisutamist ja jääl uisutamist (sain jõuludeks endale päris oma uisud!), meeldib ujuda ning niisama pikalt jalutada. Hindan väga ka "ilusat söömist", mis koosneb ümbritsevast miljööst, maitsvast toidust ja heast seltskonnast. Hea tuju salvestina mõjub samuti üks korralik "naistekas", kus sõbrannadega naerdakse kõhud krampi ning mis päädib ööläbi kestva tantsumaratoniga ükskõik kus ka parajasti ei viibita.

Mis Teile oma ameti juures kõige enam meeldib?

Eriala töölaad, kui nii võib öelda, meeldib mulle oma ameti juures kõige rohkem. See on parajalt mitmekesine, aga samas mitte hullumeelne. Meeldib see, et igas päevas on midagi uut.

On Teie töös mõni asi, mis on Teile vastumeelt ja mida Te parema meelega ei teeks?

Vastumeelseid tööülesandeid ei olegi, s.t. ma ei pea tegema midagi, mis mulle ei meeldi. Häirib vahest vaid see, kui tegema peab midagi, millest puuduvad põhjalikud teadmised või oskused, st. kui puudub kindlus töö kvaliteedis.

Olete Te leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada?

Põnevat nippi kui sellist mul ei ole - aastatega saadud kogemused on mulle täna kõige suuremaks abiks. Kui korraga koguneb väga palju tööd, siis panen need igal õhtul paberilehele märksõnadena kirja. Kui tegevus tehtud, siis tõmban nimekirjast maha ja vajadusel täiendan - nii väldin uppumist post-it?´idesse.

Millised on esemed või asjad, milleta Te oma tööd ette ei kujutaks?

Arvuti kui riistvara ning seal sisalduv informatsioon on asendamatud asjad - kõik muu on asendatav.

Kas Teil on ehk mõni lõbus seik või "ämber" oma tööst rääkida?

Nö ämbritest olen end teadliku käitumisega suutnud eemal hoida. Naljakaid ja pisut kohmetamapanevaid seiku on ikka ette tulnud - meenub kohe üks kirjalikult tehtud hotellibroneering, kus tellisin majutuse koos HOMMIKUÖÖGIGA.

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

Kõige raskem oli kunagi toime tulla teiste inimeste - klientide, kolleegide - emotsioonidega, sest enda põhimõte on jätta oma emotsioonid kontoriukse taha ning lahkudes töölt nad endaga jälle kaasa võtta. Arvan, et emotsioonide talitsemine näitab head professionaalsust.

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Minu praegused ülemused - nii juhatus kui ka nõukogu - on parimad ülemused. Tõelised professionaalid juhtidena, meeldivad ja hoolivad inimestena ja on kõik osa kollektiivist. Oskavad väärtustada töötajate panust ettevõtte edusse. ülemustega on mul läbi aegade vedanud - olen neilt kõigilt palju õppinud.

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite?

Kui mul oleks annet, siis tegeleksin millegi loomisega.

Millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Sellist ametit, mis hävitab keha ja vaimu.

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Minu elu koosneb minu lemmiktegevustest. Tahaksin veel rohkem reisida, käia teatris ja kontserditel. Enamuse vabast ajast veedan koos lähedastega - elukaaslasega ja oma õe perega - reisides, külastades erinevaid üritusi. Meeldib väga käia teatris ja kuulata head muusikat. Armastan suve, siis olen hästi aktiivne ja tahan igale poole jõuda - sinna, kus saaksin silmad puhkama panna. Võin tundide kaupa nt merd vahtida - surf ja sukeldumine mind ei huvita. Olen pigem vaatleja ja nautleja tüüp.

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?

Olen skeptiline kõikvõimalike portaalide suhtes. Sekretar.ee avastasin tänu oma Tartu kolleegile, kes on Teie lehe aktiivne külaline ja osaline. Endalegi üllatuseks avastasin, et klikin portaali tihti lahti, et leida vajalikku informatsiooni - nii ametialast kui ka isiklikuks tarbeks. Kiitus toimetusele põhjaliku, informatiivse ja usaldusväärse infoaallika loomise eest!

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara