Saame tuttavaks - Tartu Maakohtu Õigusteenistuse nooremreferent Ragne Kask

Ragne Kask töötab Tartu Maakohtu Õigusteenistuses nooremreferendina. Proovisimegi välja uurida, millest lähtuvalt Ragne oma tööalaseid valikuid on teinud ning milline näeb välja nooremreferendi argine tööpäev.

Kui kaua olete praegust tööd teinud ja kuidas oma tööandjani jõudsite?Oma praegust tööd olen teinud 3 kuud. Tööandjani jõudsin läbi kooli, kuna oli vaja läbi viia praktika töökeskkonnas. Nii mul õnnestuski kaks korda järjest saada praktikale Tartu kohtumajja. Kui teise kursuse praktika läbi sai, siis tehti mulle pakkumine sinna edasi jääda ja ma olin nõus.

Kas mäletate oma esimest tööpäeva praeguses ametis? Millised emotsioonid Teid valdasid?

Esimene päev läks hästi. Oli suur äratundmisrõõm, kuna nende kahe praktika jooksul olin sama tööd juba teinud ja ka ümbritsevad inimesed olid enamjaolt tuttavad. Seega, suurt ärevust sees ei olnud.

Milline näeb välja Teie igapäevatöö? Mida täpsemalt teete?

Minu tööpäev möödub arvuti taga. Kuna minu ametinimetus on nooremreferent, siis on ka minu tööülesanded rohkem tehnilised. Mulle saadetakse mailbox`i maksekäsu kiirmenetluse avaldused, need ma prindin välja koos digitaalallkirja kinnituslehega, kinnitan selle ja salvestan avalduse arvutisse. Avalduses olevad andmed sisestan kohtuinfosüsteemi KIS, kust saan ka avaldusele tsiviilasja numbri, registreerin dokumendi ja laen programmi üles. Kõik avaldused lisan statistika tabelisse, kuhu märgin tsiviilaja numbri, kas tegu on maksekäsu kiirmenetlusega või maksekäsukiirmenetlusega lapse elatisnõudes, kohtumaja, kuhu esialgselt avaldus saadeti ja saabumise kuupäeva. Seejärel kontrollin E-Riigikassa kaudu riigilõivu tasumist. Edasi teen avaldusest ja muudest selle juurde kuuluvatest dokumentidest toimiku ja sellega minu töö ka piirdub.

Teie töö eeldab tõenäoliselt ka palju suhtlemist, kuidas selle jaoks vajalikku energiat ammutate?

Minu töö palju suhtlemist ei eelda, kuid siiski tuleb kohtumajast abi otsivatele inimestele telefoni teel nõu anda ja meelde tuletada, et meie oleme võlgniku ja avaldaja vaheline lüli ning raha ei nõua mitte kohus, vaid avaldaja. Energiat selleks palju ei kulugi. Kuid kui ikka väga tihti telefon heliseb, siis lasen vahepeal kellelgi teisel vastata ja samal ajal püüan ise maha rahuneda.

Mis Teile oma ameti juures kõige enam meeldib?

Oma ameti juures meeldib mulle kõige rohkem see, et kõik tööülesanded ja väiksemadki tegevused on kindlalt paigas. Igasugune mitmeti mõistmine on välistatud ja seega ei esine töös ka apsakaid.

On ehk mõni tööülesanne, mis on Teile vastumeelt ja mida Te parema meelega ei teeks?

Vastumeelt on muidugi sellised avaldused, kus on mõningad andmed puudu või valed. Sageli on valed isikukoodid, nimed, aadressidest rääkimata. Kõikide nende asjade otsimine ja üle kontrollimine võtab meeletult palju aega.

Olete Te leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada?Jää alati rahulikuks, küll siis ka teine pool maha rahuneb.

Millised on esemed või asjad, milleta Te oma tööd ette ei kujutaks?

Kuna moodustan suures koguses ka toimikuid, siis me ei suudakse oma tööd ette kujutada ilma augurauata või kleepsupaberiteta, millele on väga hea teha toimiku silte ja siis lihtsalt kleepida need toimikule. Toimiku kaanele käsitsi kirjutades kaotaksin jällegi palju aega.

Milline on Teie jaoks kõige suurem väljakutse oma töös?

Võlgnike probleemidele ja küsimustele vastuste leidmine, kui antud asjaga ei tegele üldsegi mina ning ei tea nende asjade käigust midagi ja olen ka võlgnikule seda öelnud, kuid siiski tahab ta, et just mina kõik välja uuriksin ja kohe.

Kas Teil on ehk mõni lõbus "ämber" oma tööst rääkida?

Veel ei ole. Olen sellel ametikohal alles nii vähe aega töötanud. Ma usun, et need "ämbrid"? on veel ees.

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

Miski pole ületamatult raske. Alguses ehk oli raske päev otsa laua taga istuda - mõjus seljale. Aga praegu on kõik hästi ja midagi rasket ei ole.

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Hea ülemus on usaldusväärne, rõõmsameelne ja sõbralik. Töötajatega arvestav.

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite?

Teist varianti ei olegi. Just seda ma tahangi teha. Kui mitte kohtus, siis mujal, aga amet jääks ikka samaks.

Millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?Müüja ametit mõnes väikeses poes ei sooviks pidada. Olen seda tööd teinud varem ja sellest piisas. Kliendid tunduvad arvavat, et kõik, mis poes on ja ei ole, on müüja korraldatud. Omal ajal sain ka kritiseerida kliendi käest selle eest, et poes ei olnud müügil asja, mida tema otsis.

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Vabal ajal meeldib mulle kududa. Enamuse oma vabast ajast kulutangi just sellele tegevusele. Samas meeldib mulle ka lugeda.

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?

Mulle on sekretar.ee portaal andnud väga palju. Enne, kui ma Tartu Kutsehariduskeskusesse sekretäritööd õppima läksin, ei teadnud ma sellest ametist muud midagi, kui seda, et see on klientidega suhtlemine. Enne sisseastumisvestlust tutvusin portaaliga väga põhjalikult ja vestlusel oli sellest ka väga palju kasu. Väga meeldib mulle lugeda reisi- ja persoonilugusid. Tore on lugeda, kuidas keegi on jõudnud just sinna, kus ta praegu on. Selliseid lugusid ehk tahakski rohkem lugeda.

 

 

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara