Kuidas luua õdus ja virgutav magamistuba

Mahedad sinised seinad on ideaalsed rahuliku keskkonna loomiseks, aga vahest tasuks proovida hoopis rohelist - ökorohelist.

Sünteetilisest materjalist kohevad ning pehmed tekid ja padjad on kindlasti väsitava päeva lõpus kutsuvad, kuid nad võivad sisaldada mürke, mida sinu tervis kindlasti heaks ei kiida. Mõned näpunäited, mida magamistoa sisustamisel arvesse võtta.

Värskendavad linad

Mida puhtamad, värskemad ja naturaalsemad su voodilinad on, seda mugavam on nendel magada. Kuna magamise ajal higistavad inimesed üsna palju, peaksid linad olema võimalikult hingavad ja niiskust imavad. Kasuta linasid, mis on valmistatud naturaalsetest materjalidest. Talvel kosuta end puuvillaste flanell- linade vahel. Suvel on aga parimaks valikuks linasest riidest linad. Ära osta polüestrist linu, sest need on tehtud petrooliumipõhistest kiududest. Voodilinad, mis on töödeldud keemiliste ainetega, tuleks lugeda mürgisteks. Pesumasinas ei tule need kunagi täielikult välja. Vältida tuleks ka puhtast siidist linu, millel silt "ainult keemiline puhatus", sest seal eraldub mürgiseid aure.

Kosutavad tekid

Naturaalsest villast tekkide all magamine on väga turgutav. Kuigi nende hind ei ole just kõige odavam, kestavad nad hea hoolduse korral põlvest põlve. Nendele, kes villa vastu allergilised, soovitan linaseid tekke, mis on ka villast odavamad. Lihtsalt jälgi, et need ei oleks keemiliste ainetega töödeldud.

Padi

Kuna sa magad kogu öö nägu padjal, siis on väga oluline, et see osa su voodist oleks naturaalsest materjalist ja ei toodaks keemilisi aure. Naturaalsest puuvillast või villast padja valik on suur heategu sinu tervisele. Kuna inimene higistab öösiti palju, tuleks patja pidevalt õhutada, sest muidu võib see umbseks muutuda. Kui võimalik, tuuluta patju päikese käes.

Madratsitest ja mürkidest

Voodis leiduvatest kemikaalidest on tuntumad pestitsiidid (putukmürgid), herbitsiidid (umbrohu mürgid), mittepõlevaks ja määrdumikindlaks tegevad ained ning formaldehüüdid (leidub liimides). Tulekindlaks tegevad ained esinevad sageli poroloonist madratsites ja diivanipatjades. Kui su madrats ei ole just naturaalsest villast, on see tõenäoliselt töödeldud mittepõlevaks muutvate ainetega. Vill on loomulikult tulekindel ja seega on ka töötlemise tõenäosus väiksem. Kui otsid endale poest villast madratsit vaata, et materjal oleks naturaalne, sest enamik lambaid lastakse regulaarselt pestitsiididega üle, et parasiite ära hoida.

Veidi Feng Shui"™d

Enamik meist eelistab umbsele ruumile värske õhuga magamistuba, seega ürita vastavalt ilmale tuba võimalikult palju õhutada. Kosutava une võtmeks on kõik neli maaelementi sinu magamistoas. Kasuta voodi tegemisel üleni naturaalseid kangaid. Põrandamaterjaliks vali puit. Vesi, mis on meile elutähtis element, peaks samuti esindatud olema. Näiteks paiguta magamistuppa akvaarium. Ja muidugi tuli, mis esindab kirge, valgust ja kuumust. Talveõhtul on õdus kamina ääres istuda, kuid ka küünlad on tule elemendi esindajad. Energiat taastavaks puhkuseks muuda oma magamistuba nelja maaelemendi koosluseks.

Rahulikku und!

Osale arutelus

 • Anna Saarso

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara