Energia meis ja meie ümber. Kuidas oma energiat kaitsta

Feng shui ülesanne on õppida tundma end ümbritsevaid energiaid ja need enda kasuks tööle panna. Hea energia liikumine tagab inimese füüsilise, meelelise ja vaimse tasakaalu. Missuguseid energiaid me siis tundma õpime? Kõigepealt inimese enda sisemist energiat, oma potentsiaali, võimeid, ka nõrkusi. Teiseks meid mõjutava ruumi energiat ja kolmandaks meiega pidevas suhtlemises olevate inimeste (elukaaslane, lapsed, õpetajad, sõbrad, töökaaslased jt) energiaid ja olemust.

Kui energia liikumine on harmooniline, siis on inimesed heatujulised ja optimistlikud ning täis elujõudu. Kui aga energia liikumine pidurdub, muutudes ebaühtlaseks, siis tekib inimestel probleeme nii oma igapäevaelus kui ka pikkade plaanide õnnestumisega.

Energia vaba ringlemine firma kontoris (ka töökaaslaste vahel) loob rõõmsa ja heatahtliku atmosfääri kollektiivis, tagab projektide eduka ja õigeaegse lõpetamise ning vähendab stressiohtu. Aga kui energia "jääb kinni"?, siis võivad inimesed hakata töölt lahkuma või ettevõte hoopis pankrotistuda.

Hea feng shui tähendab seda, et inimene tunneb ennast hästi ja turvaliselt. Inimesel on olemas tema kuues tajumeel - intuitsioon mis küll viimastel aastakümnetel on vähe kasutuses olnud ja seetõttu unne vajunud. Feng shui meistrit on vaja siis ja ainult siis, kui inimene ise ei suuda intuitiivselt olukorda või kohta hinnata. Seetõttu sõltub meie elukvaliteet paljuski meist endist ehk sellest, kui hästi me oma väge tunneme ja seda enda jaoks kasutada oskame.

Nõuandeid oma energia juhtimiseks.

Esiteks, tunneta energia liikumist. Igaüks on tunnetanud sisemist energia liikumist. ülev ja rõõmus hetk toob hinge kosutavat jõudu ja positiivseid emotsioone. Ärritudes kaotame aga energiat ja pärast suurt hirmutunnet või vihahoogu tunneme ennast tühja ja kurnatuna. Feng shui õpetus ütleb, et sarnane tõmbab sarnast. Seega, kui me oskame näha ja ära tunda seda, mis meile rõõmu ja positiivset meelt annab, siis tasub just hea tuju energiat rohkendada. Mõte on üks tugevamaid energia väljendusi. Kas teile meeldivad halba tunnet tekitavad mõtted? Kui ei, siis tuleb neist loobuda.

Teiseks, energiat on võimalik taastada. Mõni inimene taastub pärast rasket tööpäeva füüsilist trenni tehes. Teine aga püüab võimalikult palju looduses viibida. Neid tegevusi, mis meile rahuldust pakuvad, ei tasu endale keelata. Energia taastumiseks on lihtne nipp. Kui olete väsinud ja rusutud, siis manage endale silmade ette üks ilus pilt või tunne, mis kannab endas just teie jaoks positiivset emotsiooni. Meie aju reageerib ühtemoodi nii füüsiliselt kogetud olukorrale kui ka kujutletud pildile. Seega aktiviseerib pelgalt ilus mõte meie õnne energiad ja me tunneme end taas hea ja ilusana.

Kolmandaks, säilitage hea energia. Kõige lihtsam feng shui vahend on küünal. Põletage küünlaid, sest leek hävitab negatiivse ja rohkendab positiivset. Kuulake meelepärast muusikat, laulge või ümisege kaasa. Energia võib tõsta ka karjumise või meeletu karglemisega. Kuid energiat peab oskama ka säilitada. Enne rasket eksamit, kohtumist või tööpäeva tasub oma energiavälja kaitsta. Selleks sulgege silmad ja kujutage ette, kuidas keha mähkub kaitsvasse kesta. Ka telefoniga rääkides võib jalad risti panna ja nii oma energiaringi sulgeda. Head kaitset pakuvad nii optilised kui ka päikeseprillid.

Samasuguste energiat tervendavate tegevuste hulka kuuluvad ka kudumine, õmblemine, meisterdamine, täpsemalt loomine ja oma energia panemine millegi sisse. Nii aktiviseeritakse ruumi kaunistamise käigus energiaga oma kodu. Ja tegemist pole pelgalt kauplusest ostetud new age"™i asjaga, vaid enda poolt väestatud esemega, mis hakkab kindlasti meie jaoks tööle.

Enesekaitse nipid:

* Kas tead, et 80% infot, ka rünnet tuleb silmade kaudu. Kui sa oled prillikandja, siis prille ette pannes lausu:"Ma olen kaitstud!".* Ebameeldiva telefonivestluse või nõupidamise korral pane oma jalad risti (mitte jalg üle põlve) või näpud risti (laste mängukeeli tsurr).* Kui tunned ennast nõrgana kirjuta oma nimi paberile ja tõmba sellele ring ümber, ütle: "Ma olen kaitstud!".

* Kui sulle tundub, et keegi sind ründab, siis loe mõttes 10-ni, naerata ja ütle ründajale: "Sul on täiesti õigus!". Selline vastus teeb ründaja relvituks, sest ta lootis sind näha vihastavana.

www.jssk.ee

Osale arutelus

 • Siret Seeder

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara