Mis on wellness?

Vaevalt õnnestub leida inimest, kes ei otsiks vastuseid järgmistele küsimustele: Kuidas parandada oma enesetunnet?Kuidas aeglustada vananemist? Kuidas suurendada elujõudu? Kuidas hoida kontrolli all oma kehakaalu ja füüsilist vormi? Kuidas saada õnnelikuks? Kuidas saavutada stabiilne heaolu ja õitsev elujärg?

Kuidas armastada elu ja mida teha selleks, et elu armastaks Teid?

Lahenduse otsimine on sama loomulik nagu elu ise. Ja vastus nendele küsimustele saab olla ainult üks - wellness!Wellness sõnasõnaline tõlge tähendab  "suurepärane enesetunne" , õnne ja täisväärtusliku elu tunne. Kuid laiemas tähenduses on wellness tervislik eluviis, keha, mõistuse ja hinge tervis. See on olukordadesse, ümbritsevatesse inimestesse ja iseendasse suhtumise filosoofia, see on harmoonia ja enesekindlus.

Wellness on tee täiuslikkusele isiksuse loomuliku arengu läbi, oma potentsiaali realiseerimine. Ja kõige aluseks sellel teel on inimese füüsiline tervis. Wellness on oma tervise eest hoolitsemine, õige toitumine, füüsiline aktiivsus - kõik see, mis soodustab tervislike eluviiside harrastamist.

Koos kosmetoloogia, plastilise kirurgia, fitness-keskuste ja spordiklubidega moodustab suure osa wellnessi teenustesfäärist õige toitumise tööstus, see on tervete inimeste jaoks tootmine ja nende varustamine toiduainetega, mis aitavad neil säilitada tervise ja muuta nad veelgi veetlevamaks, aeglustada vananemist ja ennetada haiguseid.

Nende hulka kuuluvad nii naturaalsed toidulisandid, vitamiinid, kui ka kosmeetikatooted - välispidine toitumine. Viimase 20. aasta jooksul on wellness toodete hulk oluliselt mitmekesistunud ja nende sortiment suureneb iga aastaga.

Kaasaegsed tendentsid

Kui rääkida wellnessist kui raviviisist tervikuna, siis võib öelda, et see termin tähendab tasakaalu, keha ja hinge harmooniat. ühiskondliku arvamuse uurijad täheldavad kaasaegses ühiskonnas väärtuste kardinaalset ümberhindamist. Inimesed hoolitseva üha rohkem tervise ja hea enesetunde eest. Nii on euroopa spetsialistide kinnitusel viimastel aastatel paljudes riikides tervise küsimus tõusnud esikohale, edestades selliseid varem aktuaalseid teemasid nagu ?«turvalisus, stabiilsus?» ja ?«ökoloogia?». Näiteks Saksamaal läbiviidud küsitluse tulemused näitasid, et 95% küsitletutest on huvitatud esmajoones oma enesetundest. Tähtsaks näitajaks wellnessi üha suuremal populaarsusel on fakt, et 47% küsitletutest on vähemalt ühel korral proovinud massaaži tervendavat jõudu ning 32% suhtus suure poolehoiuga sauna ja mudavannidesse. Muuseas, wellnessi protseduurid muutuvad üha populaarsemaks mitte ainult Euroopas, vaid ka USA-s, Kanadas ja Jaapanis. Seda tendentsi jälgivad ja kinnitavad tervise- ja kuurordiäri esindajad. Nende kinnitusel kasutab neid protseduure (peamiselt massaaži) umbes 70% puhkajatest.

Millised on peamised wellnessi arengusuunad?

Aistingud

Analüütik Mattias Horx kinnitab, et kosmeetilised protseduurid muutuvad üha ?«hingestatumaks?». See tähendab seda, et elamused ja emotsioonid mängivad üha suuremat rolli erinevates kosmeetilise ravi vormides. Puudutused, lõhnad, muusika, värvid ja maitseelamused muutuvad wellnessi protseduuride asendamatuteks komponentideks. Psühholoogide kinnitusel on tänapäeva inimestel terav vajadus positiivsete emotsioonide järele. Nad tunnevad puudust elementaarsest - puudutustest! Just sellepärast on tänapäeval nii populaarsed erinevad masaažiliigid - alates klassikalisest lõpetades kõige eksootilisematega. Selle faktiga peavad arvestama kõik kosmetoloogid, kes teevad kehale massaaži ja protseduure. Sõnad: ?«Rohkem käsi - vähem aparatuuri?» on ühemõtteliselt selle wellnessi suuna peamiseks deviisiks.

Etnotervendamine

Tänapäeval ei saa ükski wellness-raviprotseduur läbi ilma eksootiliste vahendite kasutamiseta. Paljud massaažisalongid praktiseerivad laialdaselt selliseid rahvuslikke lõdvestusmeetodeid nagu havai massaaž lomi-lomi, ayurveda või tai fütomassaaž. See pole juhus, sest paljud kultuurid on aastatuhandete jooksul tegelenud lõõgastumise probleemidega, tervise tugevdamise ja tasakaalu taastamisega hinge ja keha vahel ning sellepärast on sellised etnoprotseduurid väga efektiivsed.

Wellness - looduslikkus

Naturaalsed koostisosad - tänapäeval on see kvaliteetse kosmeetika peamine tingimus. üleüldine linnastumine sunnib inimesi üha rohkem looduslike komponentide poole pöörduma. See tendents on täheldatav ka wellnessi protseduuride tegemisel. Tänapäeval kasutatakse lõõgastust pakkuvates kosmeetikasalongides kõige erinevamaid looduslikke produkte: vesikasve, eeterlikke õlisid, meresoola ja -muda, toorsuhkrut, mett, kakaovõid, viinamarjaseemneid jne. Peale selle soovitatakse wellnessravi kabinettide kujundamisel kasutada looduslikke materjale (näiteks puit, kivi jne.). Niisiis on see wellnessi suund sihitud eelkõige looduslike toiduainete ja materjalide kasutamisele.

Wellness meeste jaoks

Spetsialistide uuringud kinnitavad, et tarbijagrupina omandavad mehed üha suuremat kaalu kaupade ja teenuste turul. Ka kosmetoloogias on see tendents täheldatav. Kuna tugevama sugupoole esindajad on tänapäeval eriti tugevalt mitmesuguste stresside mõju all, siis võib kindlalt väita, et wellness meeste jaoks - see on väga perspektiivne töösuund. Otsustades kaasata oma salongi selle klientide grupi, peab kosmetoloog juhinduma järgmistest põhimõtetest: vähem eksootikat ja rohkem lihtsust! See aga tähendab seda, et meestele mõeldud protseduurid peavad olema lihtsad ja seejuures maksimaalselt efektiivsed. Peale selle peavad nad olema ajaliselt lühemad kui naistele mõeldud protseduurid. Ja veel üks oluline moment: kõik wellnessi protseduure peavad saatma ?«meeste?» aroomid (värskendavad, kuid mitte mingil juhul magusad!).

Allikas

Osale arutelus

 • www.coffeetea.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara