Saame tuttavaks - Siret Käär

Vaatamata oma noorusele on Siret jõudnud juba kaks täiesti erinevat eriala omandada. Pole just tavaline, et keegi pärast ülikooli lõpetamist kutsekooli kasuks otsustaks. Siret aga just nii tegi. Miks kultuuriajaloo haridusega tütarlaps otsustas hoopis sekretär-personalitöötaja eriala kasuks, sellest järgnev persoonilugu räägibki. ühtlasi võiks Sireti lugu innustada ka kõiki teisi kõhklejaid-kahtlejaid just sekretäriameti kasuks otsustama.

Miks valisite just selle eriala ja praeguse ameti? Millal tekkis äratundmine, et tahate just seda tööd teha?

Sekretär-personalitöötaja eriala omandasin Lääne-Virumaa Kutsekõrgkoolis. Hetkel töötan büroo assistendina. Mulle on kogu aeg meeldinud inimestega töötada. Oma esimese hariduse sain Tallinna ülikoolis (Eesti kultuuri ajalugu). Peale selle lõpetamist töötasin turisminduses. See amet oli mulle väga südamelähedane, aga selle suureks miinuseks oli tööd täis suvi ja suhteliselt vaba talv. Niisiis otsustasin, et tahan teha midagi teistsugust.

Leidsin, et ei suuda teha tööd, mis oleks selline vaikne ja omaette nokitsemine ja siis tuligi otsus, et võiks töötada personalitöö valdkonnas.

Kui kaua olete oma praegust tööd teinud ja kuidas praeguse tööandjani jõudsite?

Töötanud olen Pöyry Entec AS-is neli kuud. Kuulsin ühelt oma endiselt kolleegilt, kes töötab ka samas firmas, et neile on vaja uut büroo assistenti. Uurisingi siis asja lähemalt ja siin ma nüüd olen.

Kas mäletate oma esimest tööpäeva praeguses ametis? Millised emotsioonid Teid valdasid?

Esimese päeva hommikul oli kohe töötajate üldkoosolek. See oli hea võimalus kõiki töökaaslasi korraga näha. Juba alguses tundusid kolleegid sõbralikud - see andis hea sisemise tunde. Ma ei olnud närvis, tundsin et olen jõudnud meeldivasse kohta.

Milline näeb välja Teie igapäevatöö? Mida täpsemalt teete?

Igapäevane töö on tüüpiline sekretäri- ja personali töö: telefonile vastamine, külaliste vastuvõtmine, kirjavahetuse ja meilindusega tegelemine ning töötajate assisteerimine. Kuna tegemist on projekteerimise- ja planeerimise ettevõttega, siis kaasatakse mind tihtipeale ka erinevatesse projektidesse.

Kuidas töö jaoks vajalikku energiat ammutate?

Siiani ei ole ma tundnud, et mul oleks energia puudujääke. Kuid täiendavat energiat saan mere ääres. Eriti meeldib mulle Hiiumaal mererannas jalutada.

Mis Teile oma ameti juures kõige enam meeldib? Ja on ehk mõni tööülesanne, mis on Teile vastumeelt ja mida Te parema meelega ei teeks?

Kõik tööülesanded tuleb ära teha, on nad siis meeldivad või mitte. Rohkem meeldivad mulle sellised organisatoorsed tööd. Sellist, mis täielikult vastumeelne oleks, ei oska ma nimetada.

Olete Te leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada?

Tööd tuleb alati panna tähtsuse järjekorda. Tuleb säilitada kainet meelt ja selget mõistust. Tavaliselt saab inimene tegeleda ühe asjaga korraga ja seetõttu tuleb katsuda ka oma aega planeerida. Kui tunned, et asjad ei lähe just nii nagu nad peaksid minema, siis mõtle alati - kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab

Milleta Te oma tööd ette ei kujutaks?

Kindlasti on hästi olulised nii telefon kui arvuti. Kuid tähtsamaks pean inimsuhteid ning ilma oma toredate kolleegideta ei oleks võimalik seda tööd teha.

Milline on Teie jaoks kõige suurem väljakutse oma töös?

Kõige suuremat väljakutset on raske nimetada. Kõik tööülesanded on omamoodi huvitavad väljakutsed. Minu jaoks on hästi oluline kolleegide rahulolu. Tahan oma tööd hästi teha.

Kas Teil on ehk mõni lõbus seik või "ämber" oma tööst rääkida?

Lõbusaid seiku juhtub tavaliselt iga päev. Nn "ämbreid"? oli esimesel nädalal mitmeid. Mulle ei tahtnud alguses kuidagi töökaaslaste nimed meelde jääda ja segadust ikka jätkus"¦

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

Kõige raskem on käia tööl, kui tööd ei ole. Õnneks minu töös seda tihti ei juhtu.

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Sõbralik, aus, konkreetne, inimlik, otsekohene. Tundub, et minu ülemus ongi selline.

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite ja miks?

Arvan, et tegeleksin oma teise erialaga - turismindusega. Turismitalu oleks päris tore omada. Aga eks igal tööl on oma plussid ja miinused.

Millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Kindlasti ei sobiks mulle töötamine tööstustes rutiinset tööd tehes.

Kellena näete end 10 või 20 aasta pärast?

Ma ei tahaks nii palju ette mõelda. Tuleb elada päev korraga võimalikult täisväärtuslikku elu.

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Ma ei kujutaks oma elu ette ilma oma sõprade ja perekonnata. Väga meeldib mulle ka lugeda ja reisida.

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?

Registreerisin ennast portaali kasutajaks seetõttu, et saada vajalikku informatsiooni. Samas on väga hea õppida tundma inimesi, kes tegelevad samasuguste tööasjadega nagu minagi.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara