Saame tuttavaks - Ege Altmart

Päeval, mil tegime Egele ettepaneku meie persooniloo kangelaseks saada, oli ta just lõpetamas oma töökarjääri andmesisestaja ametis. Ning uued väljavaated olid hoopis teisest valdkonnast - nimelt otsustas Ege hoopis haridusasutuses lastega töötamise kasuks. Andmesisestaja ametit pidas Ege täpselt aasta ja neli kuud, enne seda töötas ta müügisekretärina. Alati on äärmiselt põnev teada saada, miks keegi otsustab elus kannapöörde teha ja täiesti uuel alal ametisse asuda.

Miks valisite toona just andmesisestaja ameti? 

No tundus selline lihtne ja mugav töö, mis aga sugugi ei sobinud minu natuuriga. Paljuski oleneb töökoha valik hetke tööturust ja suuresti ka pakutavast palgast. Autovaruosad olid tuttavaks saanud siis, kui olin samal alal müügisekretär. Koolis olen ma aga hoopis lasteaiakasvatajaks õppinud - sellest ka soov koolis tööle asuda.

Miks soovisite eriala vahetada ning täiesti uuel ametialal tööle asuda?

Nagu juba eelnevalt mainisin, ei sobinud rutiinne arvuti taga istumine minu iseloomu ja natuuriga mitte kuidagi kokku. Hakkasin puudust tundma aktiivsest suhtlemisest. Uue ameti kasuks otsustasin üsna pika kaalutlemise teel, sest ala on ikkagi äärmiselt erinev kõigist minu eelnevatest töödest ja tegemistest.Täna olen oma valikuga väga rahul.

Mis Teile oma varasema tööjuures kõige enam meeldis? Ja mis ei meeldinud?

Rutiin. See võib mu lausa tappa. See oli ka ainuke asi, mis mulle eelmisel töökohal ei meeldinud. Kollektiiv ja töökeskkond oli hea ja tore, kui vaid oleks olnud veidi rohkem vaheldust.

Kas mäletate oma esimest tööpäeva? Millised emotsioonid Teid valdasid?

Mäletan. Kõik oli nii-nii uus.Täiesti tundmatu arvutiprogramm, uus kollektiiv ja väga-väga sarnased kaubaostuarved, mis tuli kiirelt programmi sisestada. Algus oli ikka suhteliselt keeruline.

Ja nüüd see minu päris päris uus töökoht, mis algas 1. septembril piduliku aktuse ja lilledega - pabistasin loomulikult ikka rohkem, kui asi väärt oli, aga tänu sellele jäi ilmselt ka hästi meelde. Pabistasin sama palju kui esimesse klassi õppima asunud lapsed. See oli ju meie kõige esimene koolipäev selles koolis!

Milline näeb välja Teie igapäevatöö?

Hetkel on minu töö väga kaugel rutiinist, mida koolis ilmselt tekkida ei saagi. Meie majas algavad tunnid kell 8. Abistan õpetajaid esimestes klassides ja asendan haigestunud või siis õppima asunud õpetajaid. 11.45 alustan esimese klassi pikapäevarühmaga. Pikapäevarühmas õpime, joonistame ja natuke isegi mängime.

Kuidas oma töö jaoks vajalikku energiat ammutate?

Kui õhtupoolikul koolist tulles tunnedki, et oled väsinud, siis laste siiras rõõm ja silmavaade, mis hommikul ees ootavad, ongi kogu energia allikaks. Ka koeraga looduses jalutamine annab lisaenergiat.

Olete Te leidnud oma töökarjääri jooksul mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada?Naeratus ja hea tuju peaksid meid alati saatma, ka rasketel hetkedel.

Millised on esemed või asjad, milleta Te oma tööpäeva ette ei kujutaks?

Kõlav ja selge hääl - ilma selleta polegi võimalik koolis töötada. Vajalikud on ka

muidugi kalendermärkmik ja kirjutusvahend.

Millineon Teie jaoks kõige suurem väljakutse oma töös?Kõige suuremaks väljakutseks osutuski töökohavahetus. Töö koolis on kardinaalselt erinev kõigest sellest, mida olen eelnevalt teinud.

Kas Teil on ehk mõni lõbus seik oma varasemast tööst rääkida?

No eks neid ole ikka olnud. Kui suhtled pidevalt erinevate inimestega, siis on ka väikesed ämbrid kerged tulema. See lugu on pärit tegelikult ajast, mil ma maakaupluses töötasin. Kauplusesse sisenesid kaks meeldivat noormeest, kes soovisid osta Jägermeistrit ja mina müüjana olin sunnitud neile vastama, et ma tean, mis see on, aga ma ei mäleta, mis see on. Mõnikord lihtsalt juhtub, et väga lihtsad asjad on justkui sekundiga peast pühitud.

Mida oma varasematel ametikohtadel kõige raskemaks pidasite?

Eelmisel töökohal oli kõige keerulisem see, et puudus vaheldus ja ka suhtlemisest hakkasin puudust tundma. Minu loomusel oli väga raske pidevalt ühel kohal istuda ja arvutiklaviatuuri klõbistada. Arvutit ma küll ei karda, aga lapsed ja vahetu suhtlemine meeldivad palju rohkem.

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Kollektiiviga arvestav ja sõbralik. Hea ülemus on kollektiivi juht, mitte aga BIG BOSS.

Millist ametit Te kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Ilmselt ei tahaks olla raamatupidaja, kes peaks hommikust õhtuni klõbistama

arvuti taga kuivas numbritemaailmas.

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Kuna minu peres ja tutvusringkonnas on palju autosportlasi, siis kogu vaba aeg ja hobitegevus möödub autospordimaailmas.

Kuidas suve veetsite?

Suvi möödus väga vihmaselt ja kiiresti, jääb vaid loota kenale vananaistesuvele.

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?Eelkõige olengi lugenud persoonilugusid ja päris tihti kasutanud ka ametlike blankettide näidiseid (seda küll rohkem oma eelmisel töökohal).

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara