Töötuna kasuta aega sihipäraselt

Töökohta kaotades ei usu küll keegi, et töötuks olemises võib ka positiivseid külgi näha. Siiski on võimalik pealesunnitud vaba aega sihipäraselt ja endale kasulikult veeta.

Näe töötuks olemises hoopis ootamatut võimalust ja kasuta tekkinud vaba aega, et määratleda iseenda jaoks oma positsioon. Küsi endalt, kas senine tööalane areng on olnud sinu jaoks rahuldav või sooviksid sa midagi muuta? Võib-olla oli su senine töökoht sulle tüütu, sest pidid rahulduma vaid administratiivsete töödega ning sa ei võtnud osa otseselt asutuse äritegevuse arendamisest?

Eneseanalüüs

Kui olid rahulolematu, võiksid arutleda, kuidas oma tulevase tööga saavutada rahulolu? Kasuta aega enese uuesti jalule aitamiseks. Tähtis on seejuures eneseanalüüs: kus ma soovin tulevikus töötada ja kellena? Mis on viimasel ajal minu töös muutunud? Kuidas ma nende muutuste suhtes reageerin? Eneseanalüüsimisel tuleks teha ka järeldusi, millised omadused sul veel puuduvad, et saavutada soovitud ametikoht. Võib-olla on hädavajalik parandada mõne võõrkeele oskust või omandada konkreetseid ametialaseid teadmisi? Kui vajalik analüüs on tehtud, siis järgmiseks sammuks on vastavate teadmiste ja tunnistuste omandamine.

Ära tegutse uisapäisa

Ära torma kursustele valimatult ja uisapäisa, vaid arenda end tõesti vaid selles suunas, mis on kõige olulisem. Kui sul tekib küll tuju ja soov täiendada oma teadmisi inglise keele kasutusest majandus- ja ärivaldkonnas, aga see su CV-sse soovitud ametile kandideerimisel lisaväärtust ei anna, peaksid sellest pigem loobuma. Elust võib tuua näiteid, kus juhtivpositsioonil töötanud inimene on seni kogu arvutialase töö sekretäril ära teha lasknud, kuid töötuks jäädes pidi arvutikursustele suunduma, sest soovis kandideerida osakonnajuhataja ametikohale, kuid see amet ei võimaldanud enam seesugust delegeerimist.

Luba endale väike vahepaus

ülemäärane tormamine uue ametikoha otsimisel ei too samuti head. Pärast lahkumist tööandja juurest, ei ole inimesed sageli kohe "töövõimelised". Tihti on inimese enesehinnang saanud riivata ning tema hoiak ei ole positiivne. Minnes sellises situatsioonis ametikohale konkureerima, ei pruugi väljavaated edukaks töövestluseks olla piisavalt head.

Seepärast soovitus: võta endale väike vahepaus. Nii nagu paljud teeksid seda pärast lahkuminekut elukaaslasest. Ära jookse ülepeakaela uude tööalasesse suhtesse. Esimestel nädalatel pärast töötuks jäämist ära kirjuta üldse kandideerimisavaldusi, vaid tee hoopis midagi head iseendale. Külasta loenguid või seminare. Või võta oma elukohas ette remont, et saaksid pärast enda üle uhke olla.

Mine inimeste sekka

Töökohale kandideerimisel ei saa alahinnata inimese vaimset seisundit. Seetõttu on soovitav jätkata inimestega aktiivset suhtlemist, nt. käia edasi spordiklubis või minna kohvikusse. Kui selleks napib raha, kutsu külla sõbranna omatehtud kooki nautima. Sotsiaalsete kontaktide hoidmisel on tähtis, et töötuks jäänu probleemist avatult rääkida suudaks. Vaid siis kui teised on situatsioonist teadlikud, saavad nad aidata, näiteks anda nõu kandideerimisavalduste vormistamisel või vähemalt hoida kõrvad-silmad lahti, kui kusagil mõni sobiv ametikoht vakantne võiks olla. ütle oma lähedastele, mida sa vajad. Kui pidev küsimine: "Kas oled juba tööd leidnud? " segab, palu viisakalt neil see lõpetada.

Nõustajad soovitavad töötuks jäänutel seada endale kindel ajaplaneerimissüsteem. Töötute probleem on sageli, et neil on küll palju aega, kuid nad ei suuda olemasolevat vaba aega nautida. Seepärast on mõistlik määratleda iga päev kindel ajavahemik, mille pühendad uue töö otsingutele. Samas tuleks jätta endale ka aeg lõõgastumiseks ja puhkamiseks. Kui tegeled reeglipäraselt esmaspäevast reedeni tööotsingutega, peaksid endale ka puhkehetki lubama, nt. kolmapäeva ja reede pärastlõunal. Loomulikult sõltub ajaplaneerimine eelkõige individuaalsetest raamtingimustest. Ilmselgelt on näiteks üksikemal võimalik pühendada vähem aega tööotsingutele kui üksikul inimesel.

Ole aktiivne

Hoolimata aga kõikidest individuaalsetest võimalustest ja tingimustest, on kõige tähtsam seada tööotsimine esimeseks prioriteediks. Ainult ajalehtede läbilappamisest ei piisa, tihti piirdub see vaid tõdemusega, et sulle sobivaid tööpakkumiskuulutusi taas ei olnud. Tuleb olla ise aktiivne, uurige otse firmadest, kirjutage omal algatusel avaldusi ja hoolitsege selle eest, et teie avaldused oleksid perfektsed. Eriti inimesed, kes pole ammu tegelenud töö otsimisega, peaksid viima end kurssi avalduste ja elulookirjelduste kirjutamise kaasaegsete tavadega.

Allikas: www.monster.de

Osale arutelus

 • Daily Saviauk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara