Sunnitud töökohavahetus - traagika või võimalus

Te ju teate, millised ajad meil praegu on?! Mis toimub majanduses tervikuna ja millele viitab igal hommikul üleaia naabrimees....Majandussurutis, -seisak, -kriis. Tööandjad muutuvad üha mornimaks ning töötajad ettevaatlikumaks. üha vähemaks jääb uksi paugutavaid ja ultimaatumeid esitavaid töötajaid. Tööturg on tõepoolest muutunud viimase aastaga töötajakesksest tööandjakeskseks, esiteks. Teiseks on tööandja muutunud valivamaks ning keskendub üha enam töötaja hoolikale valikule. Kolmandaks aga, on tööandja keerulistes majandusoludes sunnitud mitte ainult olema hoolsam töötajate valikul, vaid hindama üha kriitilisemalt ka oma olemasolevaid isikkoosseise. Kas ja kui palju on üldse mõistlik töötajaid asutuses/ettevõttes palgal hoida ning kas töökohtade vähendamisega on võimalik saavutada senist tootlikkust ja kasumlikkust?

Ja ongi käes see esmaspäev, mil astud enam-vähem normaalse tujuga töökabinetti ning sind ootab ees mureliku näoga ülemus. Tal on midagi käes...Heal juhul vaatab ta sulle silma, halvimal juhul eksleb tema pilk mööda seinu või on suunatud ainiti põrandale. See on koondamisteade.

Mida SINA teed? Annad masinlikult teatisele tutvumise kohta allkirja või loodad seda mitteallkirjastades ebameeldivast ja maailmalõpuna tunduvast toimingust pääseda...ütlen kohe ära - pääsu pole (eeldades, et koondamisalus on korrektne ja seadusele tuginev)! Küsimus meie jaoks antud situatsioonis on üks - kuidas edasi?

1. See ei ole maailmalõpp. Tegemist ei ole millegi muu kui ühe järjekordse etapi lõppemisega. Mõistlik on endalt küsida, kas ma ka tegelikult tahtsin selles kohas töötada...kui vastus on kõhklev või eitav, siis seda vähem on põhjust kurvastuseks.

2. Ärge elage end välja oma ülemuse peal. Reeglina on ka temale lahkumine valuline.

3. Minge õhtul lõbutsema ja elage end mõistlikkuse piires välja, nautige sportlikku aktiivi või minge loodusesse jalutama - mis kellelegi mõjub. Need tegevused maandavad negatiivsust ja laevad teie akusid positiivse energiaga.

Tean paljusid häid ja professionaalseid töötajaid, kes on pidanud koondamise üle elama. Uskuge mind, retrospektiivis on nad kõik ametialases mõttes vägagi elus ja neil läheb hästi. Eriti tänulikud koondamisele on inimesed, kes olid oma töökohas töötanud enam kui üheksa-kümme aastat. Enamus on tunnistanud, et algus oli eeskätt "koondamisefekti" tõttu raske. Tunti end vähemväärtuslikuna ja võimust võttis valehäbi. Rõhuvale osale sellest seltskonnast on nimetatud toiming aga osutunud päästerõngaks väljakujunenud mugavusest ja ametialasest paigalseisust.

Kümme põhjust, miks koondamisteate saamine võib saada sinu parimaks päevaks:

1. Võimalus teenida uues kohas paremat kompensatsiooni (nii raha kui soodustused).2. Võimalus leida uusi huvitavaid töösuhteid, -kontakte ja suhtluskondi.3. Võimalus otsida elutervet töö-puhkus-pereelu tasakaalu.4. Võimalus jätta seljataha ebaselgete karjäärivõimalustega töökoht.5. Võimalus lahkuda töökohast, kus tööandja on majanduslikult raskes olukorras6. Võimalus otsida uut töökohta, mille töömoraal on sinu väärtuste ja veendumustega kooskõlas.7. Võimalus alustada ise ettevõtlusega.8. Võimalus otsustada töö kasuks, mis on tegelikkuses sinu kutsumus. Järgida oma südamesoovi.9. Võimalus end taas proovile panna, endale tõestada ning omandada uusi oskusi, võimeid ja teadmisi.

10. Võimalus "nüüd lõpuks" vahetada elukutset - see, mida ammu oleme soovinud, kuid pole julgenud ette võtta.

"Carpe diem" - haara päeva!

Osale arutelus

 • Marko Torm

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara