Saame tuttavaks - Reelika Einamaa

Miks valisite just selle eriala ja praeguse ameti? Millal tekkis äratundmine, et tahate just seda tööd teha?

Äratundmine tekkis vast siis, kui väiksena sõbrannadega mängisime sekretäre - see oli meie lemmikmäng. Võtsime palju vanu ema-isa pabereid, vanad telefonid ja tegime endale kontorilauad.

Töötan firmas Sanistal Oü sekretärina ja olen ka juhataja abikäsi. Vastavat eriala mul ei ole, ainult keskharidus, aga kindlasti on kavas edasi õppima minna.

Kui kaua olete oma praegust tööd teinud ja kuidas enda tööandjani jõudsite?

Olen seda tööd teinud suhteliselt vähe, pool aastat ainult. Mu endine töökaaslane soovitas mulle seda kohta. Kandideerisin CV-Online protaali kaudu, tulin vestlusele ja mind valitigi!

Kas mäletate oma esimest tööpäeva praeguses ametis? Millised emotsioonid Teid valdasid?Jah mäletan, päris hirmus oli alguses. Uus töökoht ja uued inimesed. Oma esimesel tööpäeval seisin nagu tumm keset kontorit ja ei osanud midagi teha. Aga hästi sõbralikult võeti mind vastu ja aidati alati kui vaja oli. Esimesel tööpäeval ei julgenud istuda ega astuda, kuna väike hirm oli sees, et ajan midagi vussi ja sassi. Mõtlesin ka loomulikult, et juhataja on hästi karm (aga tegelikult on ta väga tore!).

Milline näeb välja Teie igapäevatöö? Mida täpsemalt teete?

Minu igapäevane töö näeb välja umbes selline: hommikuti korrastan kohvinurka ja hoian seda korras terve päeva. Trükin ja postitan arveid. Võtan posti vastu ja jagan laiali. Tegelen e-mailide saatmise ja vastamisega. Teen erinevaid hinnasilte, kuna meil on suhteliselt suur kauplus. Võtan vastu kaardi- ja sularahamakseid. Korraldan firmaüritusi. Tegelen info- ja reklaamilepingutega. Hoolitsen büroo korrashoiu eest ja bürootarvete olemasolu eest. Vastan telefonile ja vajadusel suunan. Töö on selline, mida teeb arvatavasti iga sekretär. Olen juhataja abikäsi ja teiste töökaaslaste assistent. Alati on igasuguseid erinevaid ülesandeid veel, mis teevadki töö huvitavaks.

Kuidas töö jaoks vajalikku energiat ammutate?

Põhilise energia ammutan spordist, näiteks jooksmine, aeroobika, ujumine ja tantsimine. Samuti meeldib mulle väga puuvilju süüa. Töökaaslastega on alati väga tore ja lõbus koos olla. Ja samuti toetab mind elukaaslane, kellelt saan alati palju head energiat!!

Mis Teile oma ameti juures kõige enam meeldib? Ja on ehk mõni tööülesanne, mis on Teile vastumeelt ja mida Te parema meelega ei teeks?

Kõige rohkem meeldibki see, et töö on mitmekesine ja huvitav. Samuti see, et seltskond siin on väga tore!

Hetkel ei meenugi midagi, mis ei meeldiks!

Olete Te leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada?

Ei olegi, aga seda võin öelda, et kõigest tuleb leida midagi positiivset, siis läheb päev kiiremini ja paremini!

Millised on esemed või asjad, milleta Te oma tööd ette ei kujutaks?

Kindlasti arvuti. Loomulikult ka telefon ja pastapliiats.

Milline on Teie jaoks kõige suurem väljakutse oma töös?

Ma arvan, et vene keel, kuna ma ei ole seda kunagi õppinud ja Tallinnas peab seda oskama. Raske on klientidega suhelda, kui sa nendest aru ei saa. Aga midagi ma mõistan ja kindlasti on plaan seda õppima minna.

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

Ei oskagi öelda, vahest see, et aeg-ajalt on lihtsalt väga palju tööd, aga kõik saab tehtud!

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Hea ülemus on selline, kes suhtleb oma töötajatega nagu tavaliste inimestega ja ei ole väga üleolev, aga samas suudab säilitada ülemuse ja alluva suhte.

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite ja miks?

Ei oskagi öelda, müüja ma igatahes ei oleks, sest seda olen teinud ja see ei istunud. Aga võib-olla midagi seoses iluga, juuksur või maniküürija vms.

Millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Müüja!

Kellena näete end kümne aasta pärast?

Näen ennast raamatupidajana või kontoriinimesena, kes teenib rahuldavat palka. Tahan oma väikest kodu, last ja armastavat meest. Loodan, et olen selleks ajaks  omandanud ka kõrghariduse. Sellisena näeksingi end kümne aasta pärast.

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Vaba aeg kulub enamjaolt väljas käimisele ja sõpradele. Vahel käin ka kultuuriüritustel, näiteks teatris. Meeldib ka mõnel pühapäeva õhtul kätte võtta huvitav raamat.Suvel saab tihti võrkpalli mängida - see on üks mu lemmikspordialadest.

Ja loomulikult tantsimine!

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara