VAT Teater soovitab

Teatrielamus on hea aastalõpukink

Aasta hakkab jälle otsa saama ning ehkki praeguses majandussituatsioonis on mõistlik igat pidi kokku hoida, kerkib tahes või tahtmata küsimus: kuidas aastalõpu puhul meeles pidada oma lähedasi, sõpru ja töökaaslasi? Kuidas korraldada firma, asutuse või organisatsiooni aastalõpuüritus nii, et see pakuks midagi meeldejäävat kõigile kollektiivi liikmetele?

 

 

 

Teatrielamus on hea võimalus

 

Hea võimalus oma sõbrad või kolleegid argirutiinist välja viia on pakkuda neile teatrielamust. VAT Teatris on vaadata midagi igale maitsele. Vastukaaluks tõsistele tükkidele on meil kavas ka rahvast naerutavaid komöödiaid, detsembri alguses jõuab lavale aga uus lastetükk.

Iga aasta november-detsember on meie väikeses teatris olnud töine ja külalisterohke. Oleme oma Rahvusraamatukogus asuvas 90-kohalises saalis võõrustanud väiksemaid seltskondi, ent kui on tekkinud vajadus oma etendusega välja sõita mõnda suuremasse saali või hoopis teise linna või maakonda, oleme seda ikka heal meelel teinud. Nii ka sel aastal.

 

 

Lavastused täiskasvanuile

 

Kevadel esietendus meie teatris tuntud poola näitekirjaniku,

filmistsenaristi ja produtsendi
Wojciech Tomczyk`i riikliku preemiaga pärjatud lavalugu "Nürnberg"?, milles mängib peaosa eesti teatri suurmeister Aarne üksküla ning tema lavapartner on VAT Teatri põhitrupi näitleja Katariina Lauk. Lugu on küll üsna tõsine, kuid väga kaasakiskuvalt kirjutatud põnev, kriminaalse koega särav tekst ja meisternäitlejate mäng viivad publiku kaasa maailma, mis on meile ühtaegu võõras, kuid teisalt jälle vägagi tuttav"¦ Selle aasta viimased "?Nürnbergi"? etendused on plaani kohaselt kavas 12., 13. ja 14. novembril Rahvusraamatukogu teatrisaalis.

Kui "?Nürnbergi"? puhul on tegemist paar aastat tagasi kirjutatud lavalooga, siis 350-aastase komöödia "Misantroop"?võidukäik on kestnud esietendusest kuni tänapäevani. Meil jõudis see peen ja tõsine Moli?¨re"™iklassikalugu rahva ette oktoobri keskel ning rõõm on tõdeda, et unikaalse käekirjaga Å?veitsi lavastaja Marcus Zohner (kes tõi meie teatris välja ka üle ilma kuulsaks saanud "?Kalevipoja"?) ning VAT teatri näitetrupp on hakkama saanud vägagi kaasaegse lavatööga, mis pakub praeguselegi vaatajale nalja ja äratundmisrõõmu. "?Misantroopi"? saab vaadata 17. ja 18. novembril KUMU auditooriumis ning 16. ja 17. detsembril Von Krahli Teatris.

Eesti Vabariigi 90. aastapäeva tähistamiseks kirjutas Indrek Hirv meie teatrile näidendi pealkirjaga "?Kevadtalv 1918"? . Lavastus, kus noorte näitlejate kõrval mängib kaasa ning teeb väga toreda rolli Tõnu Oja, jutustab ühe, tavapärasest pisut erineva versiooni Eesti Vabariigi sünniloost. Tore võimalus meie riigi juubeliaasta lõppu tähistada on "?Kevadtalv 1918"? etendus 29. novembril Rahvusraamatukogu teatrisaalis .

Endiselt on VAT Teatri kavas menutükk "?Meeste varjupaik"?, mis peatselt hakkab jõudma oma 100. etenduseni, kuid mille saalid on endiselt välja müüdud. Ehkki detsembrikuu etendustele on praegu võimalik veel väiksemate gruppidena pileteid osta, saame huvi korral mängukavasse võtta veel mõne lisaetenduse.

Uus lavastus lastele

Uus lastetükk saab meil valmis 6. detsembril, mil Rahvusraamatukogu teatrisaalis jõuab väikeste vaatajate ette Mart Kampuse lavastatud "?Varblase Priidu"?.

Autor Rudolf Herfurtner on kirja pannud armsa loo, milles üks väike varblane üritab õppida kotka moodi lendama. Õnnetuseks kukub ta keldriauku. Sellest õnnetusjuhtumist saab aga alguse näiliselt täiesti võimatu sõprus - ühe varblase ja kolme roti vahel.
Tore, mänguline ja fantaasiat ergutav lugu kannab endas ilusat mõtet: Peaasi, et hoidmine ja armastus ei kaoks!

Maarja Jakobsoni tõlgitud lastetükis mängivad noored näitlejad Elina Pähklimägi ja Meelis Põdersoo, kunstnikutöö teevad Liina Keevallik ja Mari-Ann Mardo. Detsembrikuus mängime "?Varblase Priidut"? vastavalt vajadusele nii oma kodusaalis kui väljaspool seda, etenduste lõpus tulevad külla ka jõuluvana ja päkapikud.

 

Kõikide VAT Teatri lavastuste ja mängukava kohta saab lähemat teavet meie koduleheküljelt www.vatteater.ee ja kui sealtki jääb mõnele küsimusele vastus saamata, siis võtke meiega julgesti ühendust!

 

Ilusat aastalõppu soovides,

Tiiu Talvist,

VAT Teater

Turundusjuht

tiiu@vatteater.ee

6450959

53492856

 

Osale arutelus

 • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara