Saame tuttavaks - optikapoe klienditeenindaja Julika Larionova

Miks valisite just selle eriala ja praeguse ameti? Millal tekkis äratundmine, et tahate just seda tööd teha?

Oma praeguse eriala valisin juhuslikult. Kuna töö, mida hetkel teen, ei ole see, mida oleksin pidanud tegema pärast kõrgkooli lõpetamist, siis pika otsimise peale tundus juhuslik töökuulutus mulle huvitav. Esimene äratundmine, et tahan just seda tööd teha, tekkis praktiliselt juba esimestel kuudel.

Töötan optikapoes klienditeenindajana, vastavat eriala ei ole veel omandanud, kuid tulevikus loodan ikkagi sellega tegeleda. Minu ametlikuks erialaks on transpordi ja logistika insener, kuid sellel erialal oli töö leidmine väga raske. Seega osutus optika minu uueks erialaks. Optika on minu jaoks väga huvitav, tahan seda edasi õppida ja siin on palju arenemisruumi.

Kui kaua olete oma tööd teinud ja kuidas praeguse tööandjani jõudsite?Oma praegust tööd olen teinud 2 aastat. Praeguse tööandjani jõudsin läbi töökuulutuse, kus enda tõestamiseks pidi läbima konkursi, mis omakorda jagunes kaheks eri vooruks.

Kas mäletate oma esimest tööpäeva praeguses ametis? Millised emotsioonid Teid valdasid?

Mäletan oma esimest tööpäeva. Tööpäev tundus väga pikk ja aja jooksul tekkis arusaam, et siin on tõesti palju õppida. Kuid juba esimesel päeval tundsin, et tahan seda tööd teha.

Milline näeb välja Teie igapäevatöö? Mida täpsemalt teete?

Tööpäev algab heast tujust ja tahtest pakkuda inimestele parimat. Parim seisneb selles, kui klient saab omale vajalikud ja sobivad prillid, et alati mure ja rõõmuga ollakse meie juures tagasi. Täpsemalt korrigeerime inimese nägemisteravust, valime kliendile sobiva prilliraami, vajalikud klaasid, valmistame prille ning nõustame ka kontaktläätsede osas.

Kuidas töö jaoks vajalikku energiat ammutate?

Vajaliku energia ammutan liikumisest, omadusest leida ka halvas head ning kindlasti meeldib mulle õhtuti lugeda raamatuid. Samuti on mulle tähtis see, kui minu pere ja lähedastega on kõik hästi.

Mis Teile oma ameti juures kõige enam meeldib? Ja on ehk mõni tööülesanne, mis on Teile vastumeelt ja mida Te parema meelega ei teeks?

Kõige enam meeldib inimestega suhtlemine, töö organiseerimine, erinevate ideede elluviimine. Parema meelega ma ei teeks tööd siis, kui pole midagi teha. Mulle meeldib tegutseda, mitte niisama tööaeg ära olla.

Olete Te leidnud oma töös mõne põneva nipi, mida soovite ka teistega jagada?

Kas see just nüüd mõni nipp on, aga hea tuju ja tahe on need, mis viivad edasi.

Millised on esemed või asjad, milleta Te oma tööd ette ei kujutaks?

Ikka toode, mida klient vajab ja tööriisatad ning abivahendid, milleta ükski ilus ja korralik prill ei valmi.

Milline on Teie jaoks kõige suurem väljakutse oma töös?

Kõige suurem väljakutse on rasked kliendid, oskus keerulises olukorras jääda rahulikuks ja leida parim lahendus. Sealjuures inimesele anda mõista, et eelkõige oleme me tema jaoks ning meilegi on tähtis see, kui inimene saab parema nägemise.

Kas Teil on ehk mõni lõbus seik oma tööst rääkida?

Lõbus seik oli siis, kui üks tore klient kudus mulle hea teeninduse eest villased toasussid. Väga armas sellest kliendist. Muud hetkel ei meenu.

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

Ikka probleemidele parima lehenduse leidmist. Tahaks ju, et probleeme üldse ei oleks, kuid elu ilma nendeta poleks põnev. Iga kogemus on õpetuseks.

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Hea ülemus on eelkõige inimene ja hea kuulaja. Vajadusel annab sulle parimat nõu, oskab kiita ja teatud hetkel karm olla.

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite ja miks?Ma arvan, et ikkagi teeksin proovi oma omandatud erialal, mille olen nelja kõrgkooli õppeaasta jooksul saavutanud. Ka see eriala oleks huvitav ja pakuks erinevaid kogemusi.

Millist ametit kohe kindlasti pidada ei sooviks?

Arvan, et amet, mis võiks rikkuda minu tervist. Kui muidugi muud varianti poleks, tuleks hädaolukorras teha ka seda tööd, mis võibolla pole kõige meeldivam.

Kellena näete end kümne aasta pärast?

Inimesena, kes suudab jätkuvalt olla õnnelik. Minu ellu kuuluvad minu pere ja lähedased ning meeldiv töö.

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Tantsimine, vesivõimlemine, raamatud ja loomulikult aeg, mille saab veeta kas pere, sõprade või kolleegidega.

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?

Sekretar.ee portaalist olen leidnud enda jaoks nii mõndagi huvitavat, mis iganes teemaga või olukorraga tegemist poleks. Teie portaal läheb aina paremkas ning oma küsimusele võin alati leida mingi vastuse. Ka mõne inimese kogemust enda elust- tööst on vahel hea lugeda ja endale midagi kõrva taha panna.

Tänud teile teie vaeva eest ja edu!

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara