Saame tuttavaks - Ene Voitka

Ene Voitka elu ja töö on huvitavad - poole aastast töötab ta Hiiumaal turismitalus ja teise poole hoopis Rootsi suusakuurordis. Kuidas ta sellise põneva eluni jõudis ja kuidas see lähemalt välja näeb, sellest Ene järgnevalt räägibki.

Kui kaua olete oma praegust tööd teinud ja kuidas praeguse tööandjani jõudsite?

Toitlustus on mind huvitanud juba keskoolis. Pärast keskkooli läksin õppima kondiitriks, see eriala tundus sel ajal kõige huvitavam. Oma praeguse ameti - hotellimajanduse peale olen mõelnud umbes 15 aastat. Konkreetse tõuke ilmselt andis ema, kes rajas oma vanemate tallu turismitalu. Kuigi esialgu mõtlesin töötada mõnes suuremas hotellis, on elu mind sidunud siiski ema poolt rajatud turismitaluga Hiiumaal. Kui lugesin lehest, et Tallinnas on olemas Eesti Hotelli-ja Turismimajanduse Erakool, saatsin kohe oma sooviavalduse sinna. Sain kooli sisse ja sealt minu tee hotellimajanduses hakkas.

Milline näeb välja Teie igapäevatöö? Mida täpsemalt teete?

Praegu olen nn. kahepaikne. Pool aastat, suvel, töötan Hiiumaal Pihla Turismitalus, kus teen kõiki töid, mida ühes turismitalus tuleb teha. Suhtlen klientidega, toitlustan, koristan, vahel tuleb ka põllutöid teha jne. Köögis olen vahest kõige vähem, sest seal on meil väga hea kokk - minu abikaasa. Teise poole aastast töötan Rootsis suusakuurordis koristajana. Kuna talviti pole turismitalus suurt midagi teha, siis sobib mulle selline poole aasta kaupa elamine päris hästi. Pealegi on nii töö vaheldusrikkam ja huvitavam.

Milline on Teie jaoks kõige suurem väljakutse oma töös?

Esialgu turismitallu tööle asumisel tundsin tohutut vastutuse koormat. Kartsin, kas tulen toime ja kuidas kõik kulgeb. Pean ka arvestama oma emaga, kes on siiski talu perenaine ja iga kord ei pruugi ju arusaamad ühtida. See-eest suusakuurordisse tööle minnes oli pigem põnevus, kuidas saan hakkama võõral maal. Mõningane kogemus Rootsi riigis töötamisega oli mul eelnevalt olemas ja seega ma ei kartunud, et hakkama ei saa. Praeguseks arvan, et saan hakkama mõlemas kohas ja arvan, et jätkan kahe riigi vahelist ringlemist veel mõned aastad.

Kuidas töö jaoks vajalikku energiat ammutate?

Selleks, et töö rutiinseks ei muutu, ammutan energiat looduses viibimisega. Suvel on väga palju võimalusi. üks tähtsamaid asju minu jaoks on viibimine mererannal. Kuna lapsepõlves tegelesin purjetamisega, on meri mulle väga armsaks jäänud.

Suve keskpaigast alates, kui hakkavad valmima marjad kui seened nii aias kui metsas,viibin vastavalt ajale, kus midagi valmib. Mulle meeldib täiendada varusid igapäevaseks tarbimiseks kui ka talveks. Samas on tore pakkuda klientidele värskeid marju magustoiduks. Talvel tegelen oma teise hobiga, mis mul lapsepõlvest alates on meeldinud - suusatamisega. Kuna Hiiumaal mägesid pole, siis sain mäesuusatamise pisiku Rootsist. Samas pole ma unustanud ka murdmaa suusatamist.

Mida oma töös kõige raskemaks peate?

Nende tööde juures, mida teen on kõige raskem toime tulla nn. "ebameeldivate" klientidega. Samas on need ka väljakutsed, sest kui sa oled lõpuks suutnud rahuldada kliendi kapriisid positiivselt mõlemale poolele, siis on ju see millegi saavutamine.

Milline on Teie meelest hea ülemus?

Hea ülemus on selline, kes suudab oma tahtmised alluvale arusaadavalt väljendada. Jääb endale kindlaks, samas võtab arvessa alluva soovid või vastuväited. ülemus peab seisma oma alluva eest, aga samas mitte laskma ka endale "pähe astuda". Kui alluv on teinud vea, siis arutada see eksimus kindlasti läbi ja teha koos järeldused, parandused - usalda, aga kontrolli. ülemuse ja alluva vahel peab olema kontakt, aga kunagi ei tohi unustada kes on kes.

Kui Te ei töötaks oma praegusel ametikohal, siis mis oleks see teine variant, mida teha sooviksite ja miks?Arvan, et kui ma praegu teeksin midagi muud, siis oleks see töö ikkagi seotud klientidega, teiste inimestega. Lapsepõlve suur unistus oli saada arstiks ja meditsiin huvitab mind siiani. Võib-ollaoleksin tegev selles vallas. Kuid hetkel arvan, et olen leidnud sellise töö, mida tahan teha. Võib ju olla, et eluolud muudavad veidike suunda, aga hotellimajandusse jään ikkagi.

Millega oma vaba aega sisustada armastate?

Kui mul vaba aega on, siis meelsasti küpsetan. Lisaks meeldib mulle käsitöö - kudumine, heegeldamine ja tikkimine ning puzzlede kokkupanemine. Olen suhteliselt püsimatu kuju ja pean kogu aeg millegagi tegelema. Mõttetult istumist ma ei talu, mul hakkab igav.

Mida põnevat või kasulikku olete enda jaoks leidnud sekretar.ee portaalist ja milliseid teemasid sooviksite seal tulevikus rohkem näha?Olen vähe kasutanud Teie portaali ja seni olen leidnud, mida soovisin.

Osale arutelus

 • Meelike Tammemägi

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara