Esimene seksikate pidu

Aasta 1997 august oli tulikuum. Mitte ainult asjaolule, et siis peeti maha Kroonika ajaloo esimene pidu koos seksikaima mehe ja naise valimisega. Peoga samal päeval oli ka augustikuu kuumarekord - 33 kraadi varjus.

Märtsis 1997, kui sain peatoimetajaks, oli ajakirja tiraaž veidi alla 30 000 eksemplari nädalas, ent tõusutrend oli just-just hoogu sisse saamas. Meid kõiki pahviks lööv hüpertõus jätkus aprillis ja mais. Juulis istusime toimetusega maha ja otsustasime, et nüüd tuleb küll üks vägev pidu maha pidada - nädalakirja tiraaž hakkas küündima 50 000 eksemplarini! Mõtlesime - miks seda pidu ikka ainult isekeskis pidada, kutsume need ka, kes meiega koostööd on teinud. Kutsume esikaanestaarid ja persoonid, kes head kirjutamisainet on andnud. Näitame, et meid pole mõtet karta. Pigem on mõtet head koostööd teha.

Kroonika nagu People!

Augusti viimasel kolmapäeval see pidu teoks saigi. Ainult et algselt plaanitud 50 000 pidu oli vahepealsete nädalate jooksul jõudnud muutuda 60 000 peoks. Ja mitte ainult!

"Miks me ei võiks valida seksikamaid inimesi, nagu näiteks ajakiri People seda juba aastakümneid teeb?" Sellise küsimusega tuli mu kabinetti neli nädalat enne pidu ajakirjanik Stella K. Wadowsky. Hmm. Tõepoolest. Miks me ei võiks valida seksikamaid? Loomulikult me võime.

Edasi käis kõik väga kiirelt. Kuulutus ajakirja - keda valiksid sina Eesti seksikaimaks naiseks, keda meheks? Auhinnad! Mida võitjatele auhinnaks anda? Ajakirja aastatellimus - mage! Sel pole ju püsiväärtust. Kuju! Kuju?

Aastal 1997 oli kultusskulptori staatusesse tõusnud Tauno Kangro, kes lõi samal aastal esimese Eesti kultuuriauhinna Suur Vanker. Muidugi tema! Kiirelt oleks tarvis saada Kangro käest sobivad auhinnakujud! Peokoht, esinejad, kutsed. Praegu on kummaline mõelda, et me tegime seda kõike ise. Kroonikal ei olnud kaksteist aastat tagasi ühtki turundusjuhti ega reklaamiagentuuri, kelle peale saab täna kõigis sisu mitte puudutavates küsimustes rahus loota. Fotograaf Aivar Kullamaa tundis hästi Tauno Kangrot, temaga koos läksime Kangro ateljeesse auhinnaskulptuure välja valima. Tauno pani meile variandid lauale, minu ülesanne oli näidata näpuga - need! Tulemust olete kõik nüüdseks 11 aastat näinud. Ja kohe tuleb 12-s pidu - ikka samade kujudega! Ja ikka on need sama rasked: pronkskuju koos dolomiitalusega kaalub ligi kümme kilo.

Mäletan, kuidas tingisin hinnas. "Tauno, sa saad aastateks kindla leiva, sest see kuju on ja jääb, ma luban," moosisin. "20 000 kuju eest - rohkem alla ei tahaks anda!" nihverdas Kangro. "Ei mängi välja, meie kogu peo eelarve jääb 50 000 krooni kanti," vaidlesin vastu. Lõpptulemuseks sain väga hea hinna, mis kehtib - niipalju kui tean - tänapäevani.

33 kraadi pidu

Keda kutsuda esinema? Polnud kahtlustki - õhtut peab juhtima Mart Sander, kes lubas õhtujuhi tasu eest ka mõned laulud laulda. Kindlasti peab üles astuma minu lemmiklaulja Siiri Sisask. Helistasin Siirile, rääkisin loo ära ja ta oli kohe nõus.

Kohaks valisime tollase kõige kaunima restorani Carina, mis asus Lillepaviljoni küljes mäe otsas vaatega merele. See oli ainus restoran Tallinnas, kus oli imekaunis valge tiibklaver.

Eeskava eest ei pidanud me üldse muretsema. Kohale tulnud lauljad olid nii hakkamist täis, et pruukis Sandril vaid eest hõigata, kui lauljad ükshaaval lavale lugu esitama tulid. Nancy, Janika Sillamaa, ka Henrik Normann. Lõpuks läks ühisjämmimiseks. Siiri andis viisijupi kätte ja igaüks tõlgendas seda oma suva järgi. Sellist spontaanset jämmimist - erinevad lauljad korraga laval - pole Kroonika pidudel hiljem kunagi olnud.

Kes tulid peole? Loe edasi

Osale arutelus

 • Ingrid Tähismaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara