Nipid säästvamaks tarbimiseks - III osa

Tehke ostunimekiri kaupade asukohast sõltuvalt.

Suured kaubanduskeskused on ajaviitjad juba oma suuruse tõttu. Kui asute kodus ostunimekirja koostama, siis reastage kaubad nende asukohale vastavalt. Kui te teate, et leivalett asub piimaleti kõrval, aga Å?ampooni leidmiseks peate minema üüratu poe teise otsa, siis milleks ennast vaevata - tehke kohe ajasäästlik nimekiri.

Ärge minge poodi, kui olete näljast nõrkemas, tunnete ennast kohutavalt õnnetuna või olete just saanud oodatust suurema preemia.

Rahulikuna poodi minnes väldite liigseid kulusid lohutus- ja preemiaostudele. Näiteks kui te kulutate oma oodatust kopsakama töötasu läbimõeldud otsusena mõnele kvaliteetkaubale, saate oma töö vilju kauem nautida.

Uskuge endasse. Teie ostuvalikud on teie elu. Te ei pea võrdlema enda ostukorvi sisu teiste omaga - nemadki on inimesed.

Kui olete enda jaoks paika pannud kriteeriumid, mille alusel te ostud sooritate, siis järgige neid. Teil pole põhjust oma läbimõeldud valikutes kahelda vaid seetõttu, et teised valivad muud moodi. Säästke, kui olete nii otsustanud!

Reklaam on kallis ja ohtralt reklaamitava toote hinnalisa maksame me ise kinni.

Sageli reklaamitakse ohtralt ja valimatult just neid kaupu, mis ilma lausreklaamita seisma jääksid. Mõelge sellele! Mida ägedam kampaania, seda enam kaalutlege enne ostmist.

Uurige ka madalamaid ja kõrgemaid riiuleid.

Ebapopulaarsemate riiulite pealt võite leida vägagi hea hinna ja kvaliteedi suhtega kaupa. Vale riiul ei tähenda koheselt halba kaupa.

Uurige pakendite täidetust.

Küllap on igaüks mõnikord avastanud, et suures karbis pole sisu ollagi - hommikuhelbeid on sageli vaid poole karbi jagu ning ühesuurustel jogurtitopsidel võib märgatav kaaluerinevus olla. Valides toote, mis on õige suurusega pakendis, säästate te ka keskkonda, sest jätate üleliigse pakendi raiskamata.

Märgake toidukaupade tüki- ja kilohinda.

Kilohindade võrdlemine on lihtsaim viis toote tegeliku hinnaklassi määramiseks.

Lugege lisaks:

Nipid säästvamaks tarbimiseks - I osa

Nipid säästvamaks tarbimiseks - II osa

Osale arutelus

 • Katrin Lipp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara